gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Tunceli'de askeri konvoya saldırı girişimi

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Tunceli'de şehir merkezine 10 km mesafede dün öğle saatlerinde gerçekleştirilen askeri konvoya yönelik hain saldırının gerçekleştiği yol üzerinde yapılan incelemelerde fark edilen 100 kilo ağırlığındaki 3 patlayıcı imha edildi.

Aktuluk Köyüne bağlı Dinar mevkiinde, gübreyle desteklenmiş 3 ayrı patlayıcı madde tesbit eden güvenlik güçleri, patlayıcıları imha etti.

Akşam saat 19.00 sularında yol kenarında güvenlik güçleri tarafından son anda fark edilen patlayıcıların bulunması olası bir faciayı önledi.

BOMBALAR İMHA EDİLDİ

Bombaların fark edilmesinin ardından Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı bomba imha ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemleri alarak fünyeyle bombayı imha etti.

Bölücü teröristler, bu gün saat 12:30 sularında Elazığ yönünden Tunceli'ye gelen ve yeni askerler ile izini biten askerlerin de taşındığı konvoya, Tunceli-Elazığ karayolunun 10. km'sinde Aktuluk Köyüne bağlı Dinar mevkiinde pusu kurarak 1'i ağır 7 askeri yaralamıştı. Bölgede halen operasyonların devam ettiği ve öldürülen teröristlerin olabileceği öğrenildi.

internethaber

Tunceli'de askeri konvoya saldırı girişimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Asker

Asker

Başlarında değerli biri bulunan asker topluluğu Müslümanlar için yardıma, Bir şehre yada yerleşim alanına askerlerin girmesi yağmur ve berekete, Başıbozuk asker, çapulcu ve ayaktakımı kimselere delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Ordu.)Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına...
  2. Girişler:

Girişler:

Girişler: Bütün girişler en az 80 cm. genişliğinde olmalıdır. Eğer iki tezgah girişte bir araya geliyorsa her iki tezgahın uçları arası mesafe en az 80 cm. olarak belirlenmelidir.
  3. asker

asker

Başlarında değerli biri bulunan asker topluluğu Müslümanlar için yardıma, Bir şehre yada yerleşim alanına askerlerin girmesi yağmur ve berekete, Başıbozuk asker, çapulcu ve ayaktakımı kimselere delalet eder. Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Bir konuda karar...
  4. Tunceli'de yardımlar tamamen kesildi

Tunceli'de yardımlar tamamen kesildi

Tunceli Valiliği, 'Her eve beyaz eşya' projesinin tamamen sona erdiğini açıkladı. Tunceli Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan, ''Her eve beyaz eşya'' projesi süresinin tamamlandığı ve yardım dağıtımlarının sona erdiği bildirildi. Tunceli Valiliği'nden alınan bilgiye göre, Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan, ''Her eve beyaz...
  5. askerime

askerime

canım sevgilimm senı cok sevıyorumm gıttıgın 1 yıl oldu ama ben senı hala unutmadım hep aklımdasınn... senı çok sevıyorumm aşkımm ne kadar özlesemde üzülsemde beklemenin sonunda sen oldugunu bılmek bıle guzel bu bıle yetıyor bana ben senı 15 ay degıl omur boyu bıle beklerımm... bebişimm gel artık senı cok ozledımm kendımı okadar yanlız hıssedıyorumkı sensız buralarda hep bıseyler eksık !...

Sayfayı Paylaş