gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Tunus İşi Örgü Nasıl Yapılır ?

Konu, 'Örgü Teknikleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Tunus İşi Örgü Tekniği Tunus İşi Örgü Teknikleri Yapılışı

Örgü teknikleri içinde en güzellerinden biri olan tunus işi örgüler özellikle bebek kıyafetlerinde çok güzel duruyor melekler :) Tunus işi yelekler, hırkalar ve süveterler örebilmeniz için işte resimli anlatımla bu tekniğin yapılışı.. :tik:

Öncelikle zinciri çekiyoruz.Çektiğimiz zincirlerden ilmek topluyoruz.Sona geldiğimizde ilk ilmek tek sonra çift Olarak topluyoruz.En başa gelince 1ilmek alıyoruz. ipi elimizle alta indiriyoruz.Daha sonra ip alttayken ilmek içine girip
    O ipi (alttaki) başına dolayıp çekiyoruz.

Gelelim yapılışına 1 tane düz ilmek 1 tane ipi alta alarak bitane düz 1 tane alta alarak sona geliyoruz yine toplayarak başa geliyoruz ama bu sırada tam tersi olacak yani alt sırada düz aldıklarımızı ipi alta geçirerek alıcaz.Ben ipi alta geçirmeye ters diyorum yani bi düz bi ters öreceğiz bir üst sıraya geçtiğimizde düz ördüklerimizi ters ,ters ördüklerimizi düz öreceğiz bukadar 6 7 sıra lastik normal olur ben genelde 6 sıra yapıyorum. Sanırım ipi alta almayı anladınız ilmek aldıktan sonra ipi elimizle aşağıya atıyoruz tığı toplayacağımız ilmeğe takıp alttaki ipi alıyoruz ilmek içinden geçiriyoruz.

seloni bunu beğendi.
Tunus İşi Örgü Nasıl Yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tunus İşi Bebek Örgüleri

Tunus İşi Bebek Örgüleri

Tunus İşi Bebek Örgüleri - Selam kızlar sizden Tunus İşi Bebek Örgü örnekleri rica ediyorum.
  2. Tunus İşi Örgü Teknikleri

Tunus İşi Örgü Teknikleri

Tunus İşi Örgü Teknikleri hakkında bilgili kişilerden bildiklerini yazmalarını rica ediyorum.
  3. Tunus İşi Örgü Modelleri

Tunus İşi Örgü Modelleri

Tunus İşi Örgü Modelleri arıyorum biri bana Tunus İşi Örgü Modelleri sunarsa çok sevinirim lütfen
  4. tunus işi örgü örnekleri

tunus işi örgü örnekleri

tunus işi örgü örnekleri arıyorum yeni modeller varsa elinizde tunus işi örgü örneklerinin yenileri lütfen buradan benimlede paylaşın bacılar:)
  5. 2016 Tunus işi battaniye modelleri

2016 Tunus işi battaniye modelleri

Sevgili örgü severler sizler için her fırsatta en güzel örgü modellerini paylaşıyoruz.Sitemizde tunus işi patik modelleri,tunus işi battaniye modellerini görebilirsiniz.Tunus işi örgü çalışmalar gerçekten güzel bir o kadar da zevkli. Özellikle de tığ işi yapılan ya da tunus işi dediğimiz özel şişle yapılan örgü battaniyeler en çok sevilen ve kullanılan bebek battaniyeleri arasında yer...

Sayfayı Paylaş