gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Tunus İşi Örgüden Değişik Patik Modelleri Sıcacık Ayaklar

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Tunus işi örgüden değişik patik modelleri konumuzu incelerken kışın o soğuk günlerinde üşüyen ve ısıtamadığınız ayaklarınızı hatırlayabilirsiniz. Kışın terlik giy çıkar derdine son arkadaşlarım. Eğer hala patik örmeyi bilmiyorsanız sayemizde öğrenebilirsiniz belki. Daha kışa çok varken evin tüm üyelerine birer patik örmeye ne dersiniz. Terlik denen merette doğru düzgün ısıtmaz ki ayakları. İşte hem el emeği göz nuru hem ayaklarınızı sıcacık tutacak tunus işi örgü ile kendi patiğinizi kendiniz yapma zamanı. Desenlisi boncuklusu değişik örnekler var. Tunus işi örgüler son zamanlarda özellikle bebek örgülerinde de sıklıkla gördüğüm tekniklerden biri. Ama patiklerde de çok hoş duruyor. Şimdi dilerseniz ilk örneğimizle modellerimizi incelemeye başlayalım. Patiklerde boncuklar aşağıda gördüğünüz gibi patiğe renk katmış. Size de bu fikir verebilir arkadaşlarım. Tunus işi patik örmek aslında kolay tek şiş ile örüyorsunuz. Belki yavaş ilerler ilk zamanlar sıkılabilirsiniz ama yaptıkça inanın zevk duyarak yapacaksınız. Eliniz ilerledikçe değişik motifler renklerde modellerde patikler yaparak çevrenizdekilere bile hediye edebilirsiniz.
    boncuk suslemeli mavi siyah tunus isi patik.jpg

kalp motifli pembe beyaz tunus isi patik.jpg

Burada birkaç model birden size alternatif olsun diye sunmak istedim. Hemen alt örnekte ise tunus işi patiğin bitmiş hali fakat henüz dikilmemiş açık halini göreceksiniz. Yazımızın en altında ise tunus işi basit bir patik yapılışını anlatımlı videomuzdan seyrederek duruma hakim olabilirsiniz.

tunus isi orguden desenli ornekler.jpg

tunus isi orguden patik modeli dikilmemis hali.jpg

Tabii birde boncukları dağınık süsleme yapmak yerine bu şekilde boncuklardan motif ortaya çıkarabilirsiniz. Aşağıdaki örnekteki boncuklardan oluşturulmuş gül motifine bayıldım ben. Dilerseniz daha fazla modele ulaşabilmek için desenli tunus işi örgü patik modelleri konumuzu da inceleyerek fikir edinebilirsiniz meleklerim. Dediğim gibi yazımızın hemen sonundaki videoda tunus işi desenli patik modelinin baştan aşağıda ayrıntılı yapımını izleyebilirsiniz.

tunus isinden boncuklardan gul islemeli patik.jpg

Tunus İşi Örgüden Değişik Patik Modelleri Sıcacık Ayaklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tunus işi örgü patik modelleri

Tunus işi örgü patik modelleri

Tunus işi örme örgü patik modelleri var mı yapılışı ve resimleride olursa minnettar kalacağım kızlar.
  2. Tunus İşi Örgü Modelleri

Tunus İşi Örgü Modelleri

Tunus İşi Örgü Modelleri arıyorum biri bana Tunus İşi Örgü Modelleri sunarsa çok sevinirim lütfen
  3. Desenli Tunus İşi Örgü Patikler

Desenli Tunus İşi Örgü Patikler

Kış ayları geldiğin de benim şahsen ayaklarım bir türlü ısınmak nedir bilmez... Böyle durumlar da benim imdadıma örgü patikler yetişiyor. Hem ev ortamın da hem de gittiğim ev ortamların da çorabımın üzerine giydiğim patik modelleri ile ayağım sıcacık oluyor ve kendimi daha iyi hissediyorum. Örgü patik modelleri farklı renk ve desenler ile çeyiz sandıklarının da demirbaşı olarak yer alıyor....
  4. Değişik Örgü Patik Modelleri Ayaklarınıza İyi Gelecek Modeller

Değişik Örgü Patik Modelleri Ayaklarınıza İyi Gelecek Modeller

Değişik Örgü Patik Modelleri- Ne demişler ayaklarını sıcak tut, başını serin, gönlünü ferah tut, düşünme derin :) Gam kederi geçtim ama vücudumuzda önemli bir bölgedir ayaklarımız. Ninem hep der ki ayaklarına terlik giy evladım. Bir bildiği var kadıncağızın işte. Tüm hastalıklar ayaktan gelir derler. Doğrudur aslında atasözünden de anlaşıldığı üzere atalarımız da bilmiş ve boşuna...
  5. Tunus işinden motifli patik modelleri

Tunus işinden motifli patik modelleri

Kış aylarının vazgeçilmezi olan patik modellerini bende şahsen çok severek kullanan bayanlar arasındayım. Malum biz bayanların ayağını sıcak tutmak çok önemli ve özellikle de kışın soğuk havalar da ayakları her zamankinden çok daha sıcak tutmak gerekiyor. Bazen çoraplar bile ayağı sıcak tutmaya yetmiyor ve burada devreye patik modelleri giriyor. Çekmecem de renk renk, çeşit çeşit patik...

Sayfayı Paylaş