gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Tunus işi yapılışı

Konu, 'Örgü Teknikleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

tunus işi bebek battaniyesi yapılışı tunus işi yapılışı işinin lastik lastik video [​IMG]
    1- Örgüye başlarken tığ şişimizle yapacağımız model genişliğinde zincir çekeriz..
    2- Geri dönüp her zincirden bir ilmek çıkarırız. Zincirlerin tamamından ilmekleri oluşturun.
    3- Oluşturduğumuz ilmekleri tığa iplik dolayarak geriye doğru 2şerli 2şerli alıp çıkararak en başa dönün.
    **ilmek sayısının azalmaması ve örgünün sağa doğru yan durmaması için geriye doğru ilmekleri toplamaya başlarken ilk ilmekten tek başına ilmek çıkarın. Sonra geriye doğru 2şerli 2şerli zincir çeker gibi tamamını çıkarın.
    4- İlmekler bittiğinde alt sırada oluşan çubuklardan sıra başına kadar tekrar ilmek çıkarın..
    5- Örgünüz istenilen uzunluğa gelinceye kadar aynı işleme devam edin ve sonlandırın..

2. semazen

semazen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Tunus işi yapılışı
    teşekkürler canımm
    bunu bir ara komşum yapıyordu kızına sonuç çok güzel olmuştu...

Tunus işi yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tunus işi lastik yapımı

Tunus işi lastik yapımı

tunus işi lastik yapımı tunus işi örgü teknikleri nasıl yapılır lastik yapılışı örgü Burda zinciri çekiyoruz. Çektiğimiz zincirlerden ilmek topluyoruz. Sona geldiğimizde ilk ilmek tek sonra çift Olarak topluyoruz. En başa gelince 1ilmek alıyoruz. Burda ipi elimizle alta indiriyoruz. Daha sonra ip alttayken ilmek içine girip O ipi (alttaki) başına dolayıpçekiyoruz. Gelelim...
  2. Bebeğinize Tunus işi yelek yapılışı

Bebeğinize Tunus işi yelek yapılışı

bebek yelekleri yapılışı tunus işi bebek yelekleri tunus işi yelek yeleklerin yapılışı bebeğinize yelek YAPILIŞI 1.SIRA: 92 TANE ZİNCİR ÇEKİYORUZ. 2.SIRA:HER ZİNCİRDEN BİR İLMEK ALIYORUZ VE SIRA SONUNA GİDİYORUZ SONRA GERİYE DOĞRU GİDİYORUZ İKİ ŞER İKİ ŞER. 3.SIRA:SONRA ÇİZGİLERİ ALIYORUZ YANİ İLMEKLERİ HER İLMEKTEN BİR İLMEK ALIYORUZ.7 TANE İLMEKTEN SONRA PEMBE İPE GEÇİP 6 ZİNCİR...
  3. Tunus işi

Tunus işi

Lütfen tunus çift lastik işini anlayamadım daha açık şekilde anlatabilirmisiniz..lütfen video olsa daha iyi olur..
  4. Tunus İşi Bebek Örgüleri

Tunus İşi Bebek Örgüleri

Tunus İşi Bebek Örgüleri - Selam kızlar sizden Tunus İşi Bebek Örgü örnekleri rica ediyorum.
  5. Tunus İşi Örgü Modelleri

Tunus İşi Örgü Modelleri

Tunus İşi Örgü Modelleri arıyorum biri bana Tunus İşi Örgü Modelleri sunarsa çok sevinirim lütfen

Sayfayı Paylaş