gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.222
    Ödül Puanları:
    113

Tüp bebek düşünenlere uyarı

Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Üreme Endokrinolojisi, İnfertilite ve Yardımla Üreme Teknikleri Derneği (TSRM), tüp bebek konusunda bilimsel olarak henüz kesinleşmemiş yöntemler konusunda vatandaşları uyarmak amacıyla gazetelere ilan verdi. Dernek Başkanı Prof. Dr. Hakan Yaralı, yaptığı açıklamada, tüp bebek uygulamaları ile ilgili yazılı ve görsel medyada yer alan bilimsel olarak henüz kesinleşmemiş ve deneysel olarak sürdürülen bazı çalışmaların (doku uygunluğu testi, HLA-G, mıknatıs metodu gibi) kesin yüksek başarı sağlıyor gibi gösterilerek hastaların yanıltıldığını söyledi.

Yaralı derneklerinin, gerçeklik payı belirsiz bu söylemleri onaylamadığını bildirdi.

Hakan Yaralı, tüp bebek düşünen hastaların merkez seçimi yaparken, merkezin uygulama başına eve canlı bebekle gitme oranlarını, arzu edilmeyen çoğul gebelik oranlarını ve saygın bir dondurma programının olup olmadığını araştırmalarını da önerdi.

Tüp bebek düşünenlere uyarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp bebek sahibi olacaklara uyarı!

Tüp bebek sahibi olacaklara uyarı!

Uzmanlar, tüp bebekle çocuk sahibi olacak ailelere: "Baba adaylarındaki genetik problemler tüp bebekte oluşan erkek çocuklara geçebilir." uyarısında bulunuyor. Ulusal Üreme Tıbbı ve Tüp Bebek Cemiyeti Başkanı, Anatolia Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Yaralı, tüp bebek tedavisiyle doğan bebeklerin yapısal ve doğumsal anormallikler açısından, doğal yolla oluşan...
  2. Düşünenlere Tüp Bebek Tedavisi Riskleri Varmı Sorusunun Cevabı

Düşünenlere Tüp Bebek Tedavisi Riskleri Varmı Sorusunun Cevabı

Tüp Bebek Riskleri Varmı Tüp Bebek Tedavisinin Riskleri Varmıdır Doğal yollardan bebek sahibi olamayanlar için en son çözüm tüp bebek yöntemidir melekler. Ancak elbette ki insanın aklına yapılan tedaviler sırasında alınan ilaçların bünyeye herhangi bir yan etki yapıp yapmadığı gelir. Bu yazımızda tüp bebek düşünen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için tüp bebek tedavisinin riskleri var...
  3. tüp bebek tedavisi olanlar-- yada olmayı düşünenler 2012

tüp bebek tedavisi olanlar-- yada olmayı düşünenler 2012

arkadaşlar merh. ben 2 gün önce tüp bebek transferi yaptırdım. şimdi beklemedeyim... ve dinlenmedeyim :) buradaki tüp bebek forumlarına baktım hep 3-5 yorumda kalmış benim gibi beklemede olan yada yaptıracak olan varsa ben buradayım ve sohbetinizi bekliyorum...
  4. Aşılama yaptırmadan direk tüp bebek düşünenler 2013

Aşılama yaptırmadan direk tüp bebek düşünenler 2013

Aşılama yaptırmadan direk tüp bebek düşünen var mıııı
  5. tüp bebek yaptıranlar veya düşünenler buraya

tüp bebek yaptıranlar veya düşünenler buraya

arkadaşlar ben 2 ay sonra tüp bebek yaptırmayı düşünüyorum.daha önce de 2 tüp bebek denemem oldu.ilkinde bebeğim tutundu 2 aylıkken düşük yaptım.ikincisinde tutmadı.üçüncü denememde daha dikkatli ve bilinçli olmak istiyorum. bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan faydalanmak istiyorum. bilgi alışverişinde bulunmak istiyorum.birbirimize yardımcı olalım.

Sayfayı Paylaş