gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

tüp bebek için hangi evraklar lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

ben 6 yıllık evliyim bebeğimiz olmuyor.doktor tüpbebek önerdi.Devletin yardımından yararlanmak istiyorum hangi evrakları götürmeliyim birde yaşım 38 yardımdan faydalanıyormuyum?faydalanıyorsam kaç kez deneme şansım var?

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Bazı araştırma hastanelerinde tüp bebek merkezi yok. 01/07/2008 de yayımlanan 2008/59 nolu genelgeyle tüp bebek raporu verecek hastanelerden tüp bebek merkezi bulundurma şartı arıyorlardı. Fakat 29/09/2008 tarihli ve 27012 sayılı resmi gazetenin mükerrer yayımında SGK için ve 23/10/2008 tarihli ve 27033 sayılı resmi gazetenin tebliğler kısmında bulabileceğiniz kısımda da memurlar için yayımlanan yazı ile araştırma hastaneleri vb. de tüp bebek merkezi bulundurma zorunluluğu kaldırıldı.

Bu evraklarını tamamlayan ve tebliğin fotokopisini de doktorlara gösteren hastalar eğer doktorlarda iyi niyetli ise raporlarını almaları gerektiğini düşünüyoruz.
    Tüp bebek tedavi raporu alınması için gerekli belgeler:

· Evlilik cüzdanı( 3 yıllık evlilik süresi aranır)

· Sağlık karnesi

· Sperm sayısının 5 milyon üzeri olması durumunda 3 kez aşılama yapıldığını gösterir belge.

· HSG Rahim Filmi

· Belirli aralıklarla yapılmış sperm tahlilleri

· 4 fotoğraf ( bay ve bayan için)

· Nüfus kağıdı fotokopileri

· Hormon Tahlilleri(Bayan için TSH, Prolaktin, FSH, E2.

· Nüfus dairesinden 3 tane nufus kayıt örneği

· Bayanın 23 yaşından büyük , 39 yaşından küçük olması

· Evlilik öncesi ve evli olmakla birlikte çocuk sahibi olunmaması

Sevgili misafir yaşınız 38 bundan faydalanıyorsunuz.Ayrıca devletin yardımından 2 defa yararlana biliyorsunuz

tüp bebek için hangi evraklar lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp bebek için geç kalmayın

Tüp bebek için geç kalmayın

dr yılmaz güzel erciyes üniversitesi tüp bebek merkezi Bebek sahibi olamayan kadınların, son çare olarak tüp bebek yöntemine başvurdukları için genellikle geç kaldıkları vurgulandı. Ortalama 35 yaşından sonra kadınların yumurta sayısının azalması veya yumurtaların kalitesinin bozulması nedeniyle tüp bebekte gebelik oranının düştüğü hatırlatıldı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek...
  2. Tüp Bebek için uygun zaman

Tüp Bebek için uygun zaman

tüp bebek için uygun zaman Klasik kısırlık tedavisi ile (aşılama) sonuç alınamayan vakalar, rahim kanalları kapalı olanlar, sperm analizinde sorun olanlar, azospermi, kadın yaşının 37 ve üzeri olması gibi durumlarda uygulanır.
  3. genel sağlık sigortasına başvuru için hangi evrak lazım

genel sağlık sigortasına başvuru için hangi evrak lazım

Genel Sağlık Sigortasına başvuracağız ama gerekli evrak nedir bilmiyoruz, yardım edebilir misiniz ?
  4. Tüp bebek uygulaması için tüplerimin açık mı olması lazım?

Tüp bebek uygulaması için tüplerimin açık mı olması lazım?

Bebek sahibi olmak için tüp bebek araştırması yapıyoruz.Doğal yolla gebe kalamıyorum.Merak ettiğim benim tüplerim tıkalı.Acaba tüp bebek yaptırabilmek için tüplerin de açık olması mı gerekiyor?
  5. Tüp bebek yaptırıcam nelere dikkat etmem lazım?

Tüp bebek yaptırıcam nelere dikkat etmem lazım?

tüp bebek nedir,tüp bebek nasıl yapılır,tüp bebek tedavisi,tüp bebek tedavi öncesi yapılacaklar,tüp bebek tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler Tüp bebek merkezinin seçiminde çiftlerin titiz davranması, tedavinin başarıyla tamamlanmasını direkt olarak etkiler. Anne adayının tüp bebek tedavisinin uygulanacağı merkeze güven duyması, bu uzun ve zorlu süreçte yaşayacağı...

Sayfayı Paylaş