gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Tüp bebek ilaçları kilo yaparmı?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

tüp bebek tedavisinde kilo alanlar,tüp bebek tedavisi kilo aldırımı,tüp bebek tedavisi ve kilo sorunu hakkında bilgiler
    Her ilaçta olduğu gibi tüp bebek tedavilerinde kullanılan ilaçlarında bazı yan etkileri olabiliyor. Artık bu tedavilerde kullanılan ilaçlar daha teknolojik olduğundan tedaviden sonra kısa sürede etkilerinin geçmektedir. Vücutta su tutulması yaşanmaktadır, geçici ödem oluşmakta ve gene geçici iştah artışı gözlenmektedir. Bunları bilerek tüp bebek tedavisi olurken dikkatli olunursa fazla aşırıya kaçmadıktan sonra kilo artışı kalıcı olmamaktadır.
    t.jpg

Tüp bebek iğneleri vuruldukları bölgelerde hanımların hassasiyetine göre kaşıntı, hafif ağrı ,yanma ve tahrişe rastlanabiliyor. Tedavi süresince hormonlarında etkisi ile göğüslerde hassasiyet ,sıcak basması ,aşırı duygusallık gözlemlenmektedir.

Tüp bebek ilaçları kilo yapar mı diye soruyorsanız ;hastalardan gözlemlendiğine göre bazılarında iki tüp bebekte 3 kilo artışı bazı hastalarda da tek tüp bebek tedavisinde 5 kilo alımı gözlemlenmiştir. Ödem konusunda gelen şikayetlerde bir hafta için 3-4 kilo artış ve iniş yaşanabilinmektedir. Bu dnem içinde bol su tüketirseniz ödemi vücuttan daha çabuk atma şansına sahip olabilirsiniz. Bunları bilerek tüp bebek tedavisine başlanırsa daha dikkatli olunacağından şikayetler en aza indirilebilir.
    kaynak:cocukistiyorum.com

Tüp bebek ilaçları kilo yaparmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp bebek tedavilerinde kullanılan ilaçlar

Tüp bebek tedavilerinde kullanılan ilaçlar

Bu konu;tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar,tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler vermektedir Çocuk sahibi olamayan çiftlerin baş vurduğu en son adım tüp bebek tedavisidir.Tüp bebek tedavisi hem maddi,hem manevi açıdan biraz sıkıntılıdır.O yüzden biraz sabır gerektiren bir aşamadır.Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar biraz pahallıdır.Genelde hastalar gebelik elde edilmişse ,elinde...
  2. TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE İLAÇ KULLANIMI

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE İLAÇ KULLANIMI

tüp bebek tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır,tüp bebek tedavisinde ilaçlar ne için kullanılır,tüp bebek işlemi yumurtaları uyarma,tüp bebek işleminde başarıyı etkileyen faktörler,tüp bebek tedavisi ve ilaç kullanımı hakkında bilgiler Tüp bebek yöntemine karar veren çiftler yaklaşık 20 günlük bir sürece girerler. İlk aşamada anne adayının yumurtalıkları gerekli ilaç tedavisi ile...
  3. Hormon ilaçları kilo aldırırmı?

Hormon ilaçları kilo aldırırmı?

Sıklıkla tiroid bezi bozukluklarında ve böbrek üstü bezlerinin bozuklukları ile tedavileri sırasında kilo alımı olabilmektedir. Örneğin tiroid bezi çok çalışan kişiler bir türlü kilo alamazken tedavinin başlaması ile kilo alarak olmaları gereken normal kiloya ulaşırlar. Ya da tam tersi olarak tiroid bezinin az çalıştığı rahatsızlıklarda bizzat hastalığın kendisi kilo alma nedenidir. Tiroid...
  4. 2016 Tüp bebek fiyatları ne kadar?

2016 Tüp bebek fiyatları ne kadar?

Tüp bebek tedavisi , tüp bebek ile bebek sahibi olmak isteyen adaylara uyguladıkları tedavi için kişilerden, farklı fiyatlar talep etmektedir. Tüp bebek tedavisi, maliyet açısından anne ve baba adaylarını yıpratabilen ve manevi açıdan da yorucu bir süreçtir. Yaklaşık 100 çiftten 15 tanesinin tüp bebek tedavi yöntemini yardımcı üreme tedavisi olarak seçip tedaviye başladığı düşünülürse, bu...
  5. Tüp bebek ilaçlarımı satıyorum.

Tüp bebek ilaçlarımı satıyorum.

Merhaba arkadaşlar; Tedavim bittiği için elimde kalan ilaçları uygun fiyata vermek istiyorum. İzmit (kocaeli) içi olursa daha iyi olur. İlaçları çok iyi muhafaza ettim. Elimdeki İlaçlar; Menopur 5 kutu var. tanesi 100 tl skt:03/2017 puregon 2 kutu var tanesi 100 tl 02/2017 orgalutran 3 kutu tanesi 70 tl 09/2018

Sayfayı Paylaş