gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Tüp bebek uygulamasında yaş sınırı var mıdır?

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

tüp bebek tedavisi ve yaş sınırı,tüp bebek tedavisinde yaş sınırı kaç olmalı,kadının yaşı tüp bebek başarısını etkilermi,tüp bebek tedavisinde kadının yaşı hakkında bilgiler

tp.jpg

Kadın adetinin 3. gününde yapılan hormon testleri ve ultrasonografide görülen yumurtalık kapasitesi yumurtalık fonksiyonlarının uygun olduğunu gösterir ise 45 yaşına kadar tüp bebek işlemi uygulanabilmektedir. Ancak 38 yaş ve üstü kadınlarda uygulama yapılırken preimplantasyon genetik tanı yöntemi ile embriyoların kromozomlar yönünden normal olup olmadığının araştırılması önerilmektedir.
    Kadın yaşı başarıyı etkiler mi?
    Ne yazık ki evet. Öyle ki günümüzde erkek kısırlığının her tipine geniş bir tedavi imkanı sağlanmasına karşılık tedavide ortaya çıkan en büyük engel kadın yaşının ileri olmasıdır. Yeni doğan bir kız çocuğunda 1-2 milyon olan yumurtalık rezervi ilk adetin görüldüğü yaşlarda 250-300 bine düşmekte, adetin kesildiği menopoz dönemine kadar azalarak tükenmektedir. İlerleyen yaşla birlikte bu rezerv azalmakta; özellikle 37 yaştan sonra yumurtalık havuzundaki kayıp hızı belirginleşmektedir. Buna ek olarak ilerleyen yaşla beraber yumurta kalitesinde de bozulma gözlenmekte; bu da gebe kalmayı ve sağlıklı çocuk sahibi olma şansını azaltmaktadır. Bu nedenle erken dönem gebelik kayıpları da genç yaş grubuna göre daha sıktır. Kadının yaşı ve buna bağlı az yumurta elde edilmesi başarıyı etkileyen en önemli faktördür. Ancak yumurtalık kapasitesinin iyi olduğu kabul edilen 40 yaş ve üstü kadınlarda preimplantasyon genetik tanı uygulanarak % 25-30 civarında gebelik elde edilmektedir.
    Preimplantasyon genetik tanı ile yaşa bağlı sorunları aşmak mümkün mü?
    Yardımcı üreme tekniklerinin uygulandığı ileri yaştaki anne adaylarına sağlıklı çocuk sahibi olma ve devam eden gebelik şansını artırmak amacıyla 'preimplantasyon genetik tanı' uygulanabilir. Bu teknik ile embriyolar anne rahmine transfer edilmeden önce, bu yaş döneminde sorunların sık gözlendiği kromozomlar incelenmekte ve böylece anormal olan embriyoların transferinden kaçınılmaktadır. Yumurtalık rezervinde kayıp bazen daha genç yaşlarda da ortaya çıkabilmekte veya ileri yaştaki kadınlarda yumurtalık beklenen cevabın üzerinde olabilmektedir. Böylece çocuk sahibi olmak için başvuran kadınlarda yumurtalık rezervinin ayrıntılı muayene, ultrasonografi ve hormon tetkikleri ile belirlenerek başarı şansının doğru bir şekilde ortaya konması ve bilgilendirme büyük önem taşımaktadır. Uygun tedavi yönteminin seçildiğini bilen hastanın duyduğu güven ve işbirliği, yaşanan psikolojik stresi azaltarak tedavinin uygulanmasını kolaylaştırmaktadır.

Tüp bebek uygulamasında yaş sınırı var mıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızlar Tüp Bebek Tedavisinde Yaş Sınırı Kaçtır lütfen cevap verin

Kızlar Tüp Bebek Tedavisinde Yaş Sınırı Kaçtır lütfen cevap verin

Tüp Bebek Tedavisinde Yaş Sınırı Kaçtır bu konuda bana bir zahmet cevap verin ben tüp bebek yaptırmak istiyorum yaşım 38 bunun bir sınırı var mı? Aranızda tüp bebek yaptıran ve yaş sınırı hakkında bilgisi oaln varsa lütfen cevap versin. Sedef...
  2. Tüp bebek riskleri var mı kızlar yardım edin lütfen

Tüp bebek riskleri var mı kızlar yardım edin lütfen

Tüp bebek yaptırmak istiyoruz ancak çekincelerimiz var, acaba tüp bebek riskleri var mı, varsa nedir, aydınlatırsanız çok sevinecem
  3. altın çilek hapı kullanmak için bir yaş sınırı var mı ?

altın çilek hapı kullanmak için bir yaş sınırı var mı ?

Fazla kilolarımdan şikayetçiyim ve altın çilek hapı kullanmaya karar verdim .Yalnız yaş sınırı var mı bu hapı içmek için merak ettim ?
  4. facebook grape search için 18 yaş sınırı mı var?

facebook grape search için 18 yaş sınırı mı var?

Selamlar. Grape search arama motorunda 18 yaş sınırımı var?Nasıl kullanılacak anlayamadım..
  5. Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur Uygulamaları

Tüp Bebek Tedavisinde Akupunktur Uygulamaları

tüp bebek akupunktur akupuntur ile tüp bebek Sevgili melekler, son dönemlerde tüp bebek tedavisinde uygulanan yan uygulamalardan biri de akupunktur. Dünyanın sayılı tüp bebek merkezleri tarafından tamamlayıocı tedavi olarak uygulanan akupunkturu Türkiye'de Bahçeci Sağlık Grubu tatbik ediyor. Tüp bebek tedavilerinde akupunkturun tamamlayıcı tedavi olarak uygulanmasının bir ayrıcalık...

Sayfayı Paylaş