gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Tüp Bebek Yaptıracak Bayanlar: Tiroit Tetkiki Yaptırmayı Unutmamalıdır.!!!!!!

Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

anti tpo ve gebelik Tiroit bezinin az çalışması veya fazla çalışması kadınlarda adet düzensizliği yapmakta ve gebe kalmayı önlemektedir.
    Gebe kalamamak veya kısırlık sorunu kadınlarda genellikle endometriozis denen rahim içini örten tabakanın hastalığı (% 11), rahim tüplerindeki hastalık (% 30) ve yumurtalıkların iyi çalışmaması (% 59) nedeniyle oluşur.

Gebe kalamayan kadınların % 18’inde anti-TPO antikoru kanlarında yüksek olarak bulunur. Buna karşılık endometriozis isimli rahim hastalığı olan kadınlarda ise anti-TPO antikoru % 50’sinde, yani her 2 hastadan birinde yüksek olarak saptanır. Bu antikor yüksekliğinin gebe kalmayı nasıl önlediği tam olarak bilinmemektedir. Bilinen bir mekanizma bu antikorların tiroit bezinin az çalışmasına neden olduğu ve bu nedenle yumurtlamayı bozduğu şeklindedir.

Anti-TPO antikoru yüksek olan kadınlarda ve tiroit bezi az çalışanlarda tüp bebek başarı oranı düşüktür. Bu nedenle bu kadınların tüp bebek işlemi öncesi tedavi edilmeleri gerekir.

Tiroit bezinin az çalışması, adet sıklığını azalmakta ve adetlerde oluşan kanama miktarını artırmaktadır. Çok fazla oluşan adet kanamaları bu hastalıkta oluşan kan pıhtılaşmasındaki azalmaya veya kanın fazla sulanmasına bağlıdır. Hipotiroidisi olan kadınların % 23.4’ünde ise adet düzensizliği vardır.

Tiroit bezi az çalışan kadınlarda cinsel istekte azalma olduğu gibi yumurtlama da bozulur ve gebe kalma şansı azalır. Hafif tiroit bezi yetmezliği olanlar (sadece TSH hormonu yüksek, fakat T3 ve T4 hormonu normal olanlar) gebe kalsalar bile düşük sıklığı fazladır.

Yukarıda belirtilen nedenlerle tüp bebek için başvuracak bayanlar veya kısırlık problemi olan kadınlar mutlaka TSH, T4 ve anti-TPO antikor ölçümlerini yaptırmalıdırlar.

Tüp Bebek Yaptıracak Bayanlar: Tiroit Tetkiki Yaptırmayı Unutmamalıdır.!!!!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nisan 2010 da tüp bebek yaptıracak olan melekler buraya

nisan 2010 da tüp bebek yaptıracak olan melekler buraya

2010 tüp bebek yaptıranlar 2010 da tüp bebek yaptıranlar yaptıracaklar küçük fiyatı Sevgili melekler ben yumurtalık kanseriyim doktorumun ameliyatta içimde unuttuğu kitleye teşhis konulamaması sonucu bir an önce hamile kalmam gerekti ve bende bu ay tüp bebeğe başladım 3 gün önce transferim oldu bu duyguyu yaşayanlar yaşayacaklar deneyimlerimizi paylaşalım listemizi yapalım....
  2. tüp bebek yaptıracak olanlar dikkat!!!

tüp bebek yaptıracak olanlar dikkat!!!

kızlar az önce başka bi yerde okudum we paylaşmak istedim.biliyosunuz bende bebiş için uğraşıyorum.eğer normal yolla olmazsa tüp bebek düşünüyorduk bunu okuduktan sonra daha da iyi araştırmak gerektiğini düşünüyorum... Alıntı sazandoktor, Erkek , 35 , İstanbul 7 yıl 6 ay 9 gün önce gönderdi. Başlıksız İstanbul'un büyük, özel hastanelerinden birinde doktorum. Bunu utanarak yazıyorum....
  3. Aşılama yaptırmadan direk tüp bebek düşünenler 2013

Aşılama yaptırmadan direk tüp bebek düşünenler 2013

Aşılama yaptırmadan direk tüp bebek düşünen var mıııı
  4. Tüp Bebek Yaptıracak Olanların Araştırması Gerekenler!

Tüp Bebek Yaptıracak Olanların Araştırması Gerekenler!

Bu sayfa; Tüp Bebek Yaptıracak Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, annelik her kadında içgüdüsel olarak vardır. Ancak ne yazıkki her kadın fizyolojik olarak sorunsuzca anne olmaya uygun değildir. Bu sebeple de anne olmak isteyen ve sorun yaşayan kadınlar bazı tıbbi olanaklardan yardım alırlar. Bunun en son basamağı da tüp bebektir. Peki...
  5. Tüp bebek yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Tüp bebek yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyim?

tüp bebek tedavisi öncesi yapılacaklar,başarısız tüp bebek sonrası neler yapılmalı,tüp bebek şansını artırmak için neler yapılmalı,tüp bebeğin tutması için ne yapılmalı,tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler Gebeliğe giden yolda kendiliğinden kolaylıkla sonuca ulaşılamıyor ise tüp bebek-mikroenjeksiyon teknolojileri, annenin yumurtası ve babanın spermini laboratuvar ortamında sağlıklı...

Sayfayı Paylaş