gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Tüp bebek yaptırdım.Ne zaman test yapmalıyım?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

tüp bebekte gebelik testi,tüp bebekte hamilelik testi,tüp bebekte gebelik testi ne zaman yapılmalı,tüp bebekte hamilelik testi ne zaman yapılmalı,tüp bebek ve gebelik testi hakkında bilgiler tt.jpg

Klasik tüp bebek tedavisi (IVF) veya ICSI (mikroenjeksiyon) gibi hangi yöntemle yapılırsa yapılsın tüp bebek tedavisinde embriyonun rahim içerisine transfer edilmesinden 12 gün sonra gebelik testi yapılır. Rahim içerisine yerleştirilen embriyoya ait hücrelerin B-HCG hormonu salgılaması ve bu hormonun anne kanına geçmesi için yaklaşık 10-12 gün süre geçmesi gerekir. 12 günden önce uygulanan testlerde çıkan sonuç güvenilir ve net bilgi vermeyeceği için erken test yapmanın bir faydası yoktur.

B-HCG değeri kaç olmalıdır?
    Beta-HCG değeri hamile olmayan bayanlarda (ve tüp bebeğin tutmaması halinde) sıfır veya sıfıra çok yakın (0.1 - 0.001 gibi) olur. Hamilelik varlığında değer genellikle 10'un üzerinde hatta 50, 100 veya daha yüksek değerlerdedir. Ancak bu yüksek değerler her zaman hamileliğin kesin sağlıklı olduğu anlamına gelmez, değerde yükselme oluyor mu takip edilmelidir ve zamanı gelince ultrason ile gebelik kontrol edilmelidir. Unutulmamalıdır ki dış gebelik, boş gebelik, düşük gibi sağlıksız gebelik durumlarında da HCG değeri yüksek çıkar, hatta takiplerde yükselmeye devam edebilir. Bu nedenle kesin sonuç ultrason yapılana kadar netleşmez.

İdrar testi mi, kanda gebelik testi mi?
    Şartların imkan vermesi halinde mutlaka kanda gebelik testi yapılması önerilir. Kanda gebelik testinde ölçülen BETA-HCG hormonu değeri hamilelik varlığı hakkında en net bilgiyi verir. İdrar testlerin güvenilirliği bu kadar yüksek değildir ancak imkan olmayan durumlarda uygulanabilir.

Tüp bebek yaptırdım.Ne zaman test yapmalıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp bebek için zaman kaybetmeyin

Tüp bebek için zaman kaybetmeyin

Tüp bebek uygulamasıyla hamile kalma ihtimalinin 30’lu yaşlardan sonra azaldığı, bu yaş grubunda evlenen çiftlerin çocuk yapma konusunda zaman kaybetmemesi gerektiği belirtildi. Türkiye’nin tüp bebek uygulaması alanında Avrupa standartlarında olduğunu söyleyen Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi Müdürü Prof. Dr. Erol Tavmergen, tüp bebek uygulamasıyla çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin yaş...
  2. Tüp Bebek için uygun zaman

Tüp Bebek için uygun zaman

tüp bebek için uygun zaman Klasik kısırlık tedavisi ile (aşılama) sonuç alınamayan vakalar, rahim kanalları kapalı olanlar, sperm analizinde sorun olanlar, azospermi, kadın yaşının 37 ve üzeri olması gibi durumlarda uygulanır.
  3. Adetim gecikti ne zaman test yapmalıyım?

Adetim gecikti ne zaman test yapmalıyım?

gebelik testi ne zaman yapılır,gebelik testi yapmak için kaç gün geçmeli,gebelik testi ka.ç günlük gecikmeyle doğru yanıt verir,gebelik testi hakkında bilgiler Gebe olduğundan şüphe eden kadınlar, şüphelerinin doğruluk payını öğrenmek için gebelik testine başvururlar ancak gebelik testinin kesin sonuç vermesi için doğru zamanda yapılması gerekir. Peki gebelik testini ne zaman yapmak...
  4. Tüp bebek yaptırdım ne zaman test yaptırmalıyım?

Tüp bebek yaptırdım ne zaman test yaptırmalıyım?

tüp bebekte gebelik testi ne zaman yapılır,tüp bebekte gebelik testi,tüp bebek tedavisi gebelik testi,tüp bebek tedavisi ve hamilelik testi hakkında bilgiler Normal yolla gebe kalmış bir kadın tam olarak ne zaman gebe kaldığını kestiremeyebilir ve genellikle adet gecikmesinden sonra gebelik testine başvurur. Tüp bebek yöntemi ile gebe kalınmış olma ihtimaline karşılık yine...
  5. Tüp bebek transferimin 12 ci günü ne zaman test yapmalıyım?

Tüp bebek transferimin 12 ci günü ne zaman test yapmalıyım?

tüp bebekte gebelik testi ne zaman yapılır,tüp bebekte hamilelik testi ne zaman yapılır,tüp bebek gebelik testi,tüp bebek hamilelik testi,tüp bebek tedavisinde gebelik testi hakkında bilgiler Gebelik testlerinin yapılabilmesi için döllenmenin üzerinden belirli bir zaman geçmektedir. Normal yolla gebe kalmış bir kadın tam olarak ne zaman gebe kaldığını kestiremeyebilir ve genellikle adet...

Sayfayı Paylaş