gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

tüp bebekten sonra normal yolla hamile kalınabilirmi?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

tüp bebek aşılama ile hamile kalma

Merhaba kızlar

benimde çevremde bir aile dostumuz var yıllardır tüp bebek için uğraştılar
    çok şükür ikizleri oldu daha sonra nasıl olsa olmuyor diye korunmadıklarından bir bebeğe kendiliğinden hamile kaldı ve şokta :)Bahçeci Umut Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op.Dr. Süleyman Tosun hangi durumlarda normal gebelik oluşabileceğini şöyle açıkladı: “Her iki tüpün tamamen kapalı olması veya herhangi bir nedenle ameliyatla alınmış olması (dış gebelik… gibi), menide hiç sperm bulunmaması gibi çok ciddi erkek faktörlerinde kendiliğinden gebelik pek mümkün değildir. Ancak bazı durumlarda tedavi sonrası kendiliğinden gebelik mümkündür. Tüm tüp bebek tedavilerine bakıldığında ortalama %10-20 oranında bu tür gebelikler görülmektedir. 35 yaş altı ve infertilite süresi kısa olan çiftlerde bu oran daha da yükselebilmektedir. Özellikle 35 yaş altı ve açıklanamayan infertilirte ( nedeni yapılan test ve tetkiklerle belirlenememiş) grubunda tüp bebek yöntemi ile gebelik sağlandıktan ve doğumdan sonra kendiliğinden gebe kalma oranı %40 lara kadar çıkmaktadır. Nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte doğumla birlikte çocuk sahibi olamamanın eşler üzerinde oluşturduğu stresin ortadan kalkması üreme fonksiyonlarının daha sağlıklı çalışmasına neden olmaktadır.”

tüp bebekten sonra normal yolla hamile kalınabilirmi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp Bebekte Normal Doğum mu Sezaryen mi?

Tüp Bebekte Normal Doğum mu Sezaryen mi?

Tüp bebek yöntemi ile gebe kalan hastalarda sezaryen ile doğum oranı hemen hemen %100’e yakın. Sezaryen için en önemli gerekçe, yıllarca çocuk sahibi olamamış ailelerin uzun, maddi ve manevi sıkıntılar sonrasında elde ettikleri gebeliklerin “değerli gebelikler” olması ve bu yüksek değer nedeni ile daha “güvenilir!?” bir doğum yöntemi olan sezaryen yapılması gerekliliğidir. Bahçeci Kadın...
  2. dış gebelikten sonra normal hamile kalanlar buraya

dış gebelikten sonra normal hamile kalanlar buraya

dış gebelik sonrası hamilelik dış gebelikten sonra hamile kalmak gebelik sonrası hamile kalanlar gebelikten sonra kalanlar kalınırmı arkadaşlar yaklaşık 2 yıl önce dış gebelik geçirdim şimdi normal yolla gebeyim. benim durumum da olan arkadaşları davet ediyorum
  3. Tüp bebekten sonra normal yolla hamile kalanlar var mııı ???

Tüp bebekten sonra normal yolla hamile kalanlar var mııı ???

Kızlar ikidir tüp bebek deniyorum da daha sonradan da hamile kalınabileceğiyle ilgili bir kaç yerde yazı okudum. Sizlerden ricam eğer sizde tüp bebek yaptırdı iseniz ve başarılı olmadıysa daha sonrada hamile kalabildiyseniz lütfen bana neler yaptığınızı anlatın. Lütfen çok ihtiyacım var :S:S:S :(((((
  4. Tüp Bebekten Sonra Normal Gebelik Mümkün mü?

Tüp Bebekten Sonra Normal Gebelik Mümkün mü?

Tüp Bebekten Sonra Normal Doğum Mümkün mü Tüp Bebek Tedavisi Sonrası Normal Doğum Tüp bebek tedavi yöntemiyle bebek sahibi olan çiftler daha sonraki doğum için normal doğum yapıp yapamayacakları konusundaki akıllarındaki soru işaretleridir...İşte meleklerim bunu Tüp bebek uzmanı Op.Dr. Süleyman Tosun açıklıyor.... Tüp bebekten sonra normal gebelik mümkün mü Op.Dr. Süleyman...
  5. Tüp bebek sonrası normal yolla hamile kalmak mümkünmü?

Tüp bebek sonrası normal yolla hamile kalmak mümkünmü?

tüp bebekten sonra normal yolla hamile kalanlar,tüp bebek tedavisinden sonra kendiliğinden hamile kalanlar,tüp bebek sonrası kendiliğinden gebelik oluşması,tüp bebek ve normal gebelik hakkında bilgiler Tüp bebek tedavisi sonrasında bazı çiftlerde kendiliğinden gebelik oluşmazken, bazı çiftler normal gebe kalabiliyor. Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Süleyman Tosun, “Çiftlerdeki...

Sayfayı Paylaş