gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Tüp yaptırdım gebelik haftamı bilmiyorum nasıl hesaplamalıyım?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

tüp bebek gebelik haftası hesaplama,tüp bebekte gebelik haftası nasıl hesaplanır,tüp bebekte hamilelik haftası nasıl hesaplanır,tüp bebekte gebelik hesaplama hakkında bilgiler Tüp bebek tedavisi ister klasik yöntemler ile uygulansın ister mikroenjeksiyon tekniği ile uygulansın gebelik hesaplama şekli aynıdır. Her iki yöntemde de gebelik hesabı embriyo transfer tarihine dayanır.
    Embriyonun transfer edilmiş olduğu gün gebelik 15 günlük olarak varsayılır. Ancak normal yollar ile hamile kalan kadınlarda gebelik hesabı son adet tarihine göre yapılır. Tüp bebek tedavisinde ise son adet tarihi kullanılan bazı ilaçların etkisi ile tam olarak hesaplanamaz. Yanılmalar olabilir. Bu sebepten ötürü embriyo transfer tarihi esas alınır.

tü.jpg

Blastokist transferinde de transfer tarihi itibari ile gebelik hesaplanmaktadır. Blastokist transferde transfer 5 ya da 6. Gün yapıldığından dolayı gebelik 3 – 4 gün daha ilerde olacaktır.
    EMBRİYO TRANSFERİNE GÖRE GEBELİK NASIL HESAPLANMALIDIR?
    Çoğu hasta transfer yapıldığı günü hesap ederek gebeliğin neden 2 haftalık olduğunu merak eder. Bu durumun açıklaması şu şekilde yapılabilir;
    Genelde tüm gebeliklerde hesaplama son görülen adet günü temel alınarak hesaplanır. Embriyo transferinden sonrada aynı 2 hafta önce adet başlangıcı olmuş gibi hesaplanarak gebelik hesabı yapılır. Ancak embriyo transferi ile gebelik tarihi transfer gününden itibaren hesaplanır ise daha doğru sonuçlar elde edilir.
    ULTRASON İLE GEBELİK HAFTASINDA NEDEN FARKLILIK OLMAKTADIR
    Çoğunlukla gebeliğin ilk başlarında embriyo transfer tarihi temel alınarak hesaplanan gebelikler ile ultrason muayenesi sonucu hesaplanan gebelik tarihi birbiri ile eş olmayabilir. İkisi arasında birkaç gün farklılık görülebilir. Ancak bu durum bir sorun teşkiletmez.

Tüp yaptırdım gebelik haftamı bilmiyorum nasıl hesaplamalıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. haftalarla gebelik

haftalarla gebelik

bebek ultrasonda ne zaman belli olur hamilelik dışardan ne zaman belli olur ultrasonda bebek 1. Hafta Çoğu insan için şaşırtıcı olmakla birlikte gebeliğin başlangıcı olarak, gebe kalınan ilişkinin olduğu gün değil, bundan yaklaşık 14 gün öncesi yani son adet kanamasının ilk günü (SAT) kabul edilir. Bu durumda kanamanızın başladığı bugün istatistiksel anlamda gebeliğiniz başlamıştır. Bu...
  2. Yurt dışında yaşayanlar fitreyi nasıl hesaplamalı?

Yurt dışında yaşayanlar fitreyi nasıl hesaplamalı?

Her ülkenin kendine göre geçim şartları vardır.Bunun için yurt dışında yaşayan müslüman vatandaşlarımızında verecekleri fitreyi neye göre hesaplayacakları konusunda gereken bilgileri aktarıyorum Sadaka-i fıtır mükellefi kendi bulunduğu yere göre bir kişinin bir günlük normal gıda ihtiyacını karşılayacak miktar üzerinden sadaka-i fıtrını vermesi gerekir.
  3. gebeliğimin kaçıncı haftasında olduğumu bilmiyorum

gebeliğimin kaçıncı haftasında olduğumu bilmiyorum

gebelik gebeliğimin kaçıncı haftasında olduğumu bilmiyorum bebeğin boyu 17.7 mm miş ve doktorum gelişmemiş dedi bana göre en fazla 1.5. aylık tabiki başka bir dr a gideceğim ama burayada danışmak istedim
  4. Tüp bebek yaptırdım nasıl beslenmeliyim?

Tüp bebek yaptırdım nasıl beslenmeliyim?

tüp bebek hastaları nasıl beslenmeli,tüp bebek tedavisinde nasıl beslenmeli,tüp bebek tedavisinde beslenme nasıl olmalı,tüp bebek tedavisi ve beslenme hakkında bilgiler Normal yollardan Bebek sahibi olamadıysanız ve tedaviye karar vermişseniz, öncelikle tedavinin sadece ilaçlardan ibaret olmadığını bilmelisiniz. Tüp bebek tedavisi gören çiftlerin öncelikle beslenme ve yaşam şartlarında...
  5. Tüp bebek yaptırdım nelere dikkat etmeliyim?

Tüp bebek yaptırdım nelere dikkat etmeliyim?

Günümüzde tüp bebek tedavisi gören anne adaylarının sayısı hızla artıyor. Ancak, bu tedaviyi gören kadınların önemli bir kısmı tedavi süreçleri ve sonrasında yapmaları gerekenler konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabiliyor. Tüp bebek tedavisi gören anne adaylarının dikkat etmesi gereken önemli hususlar hakkında kapsamlı bilgiler veren Acıbadem Maslak Hastanesi Tüp Bebek Bölüm Direktörü...

Sayfayı Paylaş