gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Tüplerim kapalı hamile kalamıyorum

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

tüplerin tıkalı olması hamileliği zorlaştırırmı,tüplerin kapalı olması gebeliği zorlaştırırmı,tüp tıkanıklığı nedir,tüpleri tıkalı olup hamile kalanlar varmı,kapalı tüpler ve gebelik hakkında bilgiler
    t.jpg
    gebelik oluşumu için gereken şartları özetlerken, spermlerin tüplere ulaşması için, tüplerin açık olması gerektiğini söylemiştik. Tüpler açık olmazsa yumurtalıktan atılan yumurta tüpün içine alınamaz ve sperm ile buluşamaz. Sağlıklı bir tüp ve sağlıklı bir tüp-yumurtalık ilişkisi gereklidir.

Tüplerin tıkanmasına yol açan etmenlerin en bilinenleri iltihaplardır. Özellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklar başta olmak üzere tüm genital sistem enfeksiyonları tüplerde kalıcı hasar, tıkanıklık yapabilir.

Tüplerde kalıcı hasar bırakan bir diğer hastalık grubu da endometriozistir. (Bakınız endometriozis)

Her iki neden de tüplerin iç bölgesinden veya dış bölgesinden nüfuz ederek tüpün yapısını bozabilir.

Hidrosalpinks, tüp kanalı boyunca sıvı toplanmasıdır. Nadiren nedeni bulunamaz. Genellikle enfeksiyonlara ikincildir. Tüp içinde toplanan sıvı, içerdiği zararlı maddeler nedeniyle de gebelik oluşumuna ve devamına zarar verir niteliktedir. Bu tip bir durumda her iki tüpün alınması ya da rahim ile ilişkisinin ortadan kaldırılması tüp bebek başarısını arttıracaktır.

Piyosalpinks, tüp içinde iltihabi sıvı (irin) toplanmasıdır. Ciddi bir durumdur. Acil tedavi, hastanede yatış ve ameliyat gerektirebilen bir enfeksiyondur.

Nedeni ne olursa olsun, tüplerin tıkanık olması gebelik oluşumunu engeller. Bazen tek tüp tıkalıdır. Diğer tüp sağlıklı ise bu durumda gebeliğe ulaşma şansı vardır. Ancak her iki tüp de sağlıksız, tıkalı ise gebeliğe ulaşmak için öncelikle mikro cerrahi ile tüplerin açılması denenebilir. Tüpler cerrahi ile açılamazsa veya açılamayacak derecede hasar görmüşse bu durumda tüp bebek yöntemi tek alternatiftir.

Tüplerim kapalı hamile kalamıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neden hamile kalamıyorum?

Neden hamile kalamıyorum?

kadın neden hamile kalamaz 5 aydır hamile kalamıyorum sorun yok ama kalamıyorum 2 aydır neden değilim Merhaba;bende aranıza yeni katıldım.5 ayllık evliyim daha.ama hiç korunmadım.adet düzensizliğim vardı benim. 16 yaşımdan beri hep düzensiz olurum.bazen 30 günde bazen 45 günde.bazen 40 hiç belli olmadı.ama evlenmeden önce bile düzene girsin diye doğum kontrol hapı kullanmadım.doktora...
  2. Tüplerim açık ama hamile kalamıyorum :(

Tüplerim açık ama hamile kalamıyorum :(

) senelik evliyiz. Dotora da gittik hiçbir sorun yok dendi.Tüplerim de açık ama gebe kalamıyorum ve artık umudumu yitirmeye başladım. Eşim artık benden soğumaya başladı.Ne yapacağım bilemiyorum :(
  3. İki tüpümde kapalı hamile kalırmıyım?

İki tüpümde kapalı hamile kalırmıyım?

tüplere bağlı kısırlık nedenleri,tüpleri tıkalı olanlar hamile kalırmı,tüp tıkanıklığı kısırlık yaparmı,tubal faktör ve kısırlık nedenleri hakkında bilgiler Kadına bağlı kısırlık nedenlerinin önemli bir bölümünü tüplerde olan problemler oluşturmaktadır. Tüpler yumurtalıkta olgunlaşan yumurtanın rahime ulaşmasını sağlayan rahmin sağında ve solunda yer alan borucuklardır. Normal...
  4. Niye hamile kalamıyorum?

Niye hamile kalamıyorum?

hamile kalamama nedenleri,hamile kalmaya engel durumlar,nedensiz kısırlık,hamile kalmak için ne yapmalı,hamile kalmanın yolları hakkında bilgiler Hamile kalamamanızın bir çok sebebi olabilir. Bunlardan başlıca problemi kısırlık korkusudur. Kısırlıktan şüphe etmeniz için 3 veya 5 gibi bir süre dahi yeterli değildir. Korunmasız bir şekilde bir yıl düzenli ilişki sonucunda eğer hala...
  5. vajinusmusu yendim hamile kalamıyorum

vajinusmusu yendim hamile kalamıyorum

Beyza hanm merhaba ben hamilemiyimden ayşegul .sizinle özelden çok konuştuk.bana çok yardımınız oldu.sizin sayenizde vajinusmusu yendim .vajinusmus için herkeze tavsiyem doktor doktor gezmeyin beyza hanımı dinleyin ben sayesinde 15 günde yendim.ama hamile kalamıyorum .ilişkiden sonra spermler geri akıyor ve kanla karışık akıntım var .sitenize üyelim kabul edilmedi .nasıl üye olabilirm sizinle...

Sayfayı Paylaş