gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Tüplerini bağlatıp adet düzensizliği yaşayan varmı?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

tüplerin bağlanması adet düzensizliği yaparmı,tüplerimi bağlattım adettim düzenleşti,tüp bağlatma adet döngüsünü değiştirirmi,tüplerin bağlanması ve adet düzensizliği hakkında bilgiler Tüplerin ameliyat ile bağlanması (tüp ligasyonu) adet görmeyi engellemez veya adet düzensizliğine sebep olmaz. Bu uygulamanın adet düzenine herhangi bir katkısı ya da zararı bulunmamaktadır. Sadece kişilerin tüpü bağlanır ve hamile kalma olasılığı neredeyse yok denilecek kadar yok edilir. Özellikle kadınlar bu uygulama sonrası adet olmayacağını düşünmekte ya da düzensiz bir adet döngüsü içine gireceğini düşünmekte ama bunun tam tersi olduğunu bilmemektedir.

Tüplerin bağlanması adet düzensizliği yapmaz. Dolayısı ile sizler b operasyonu geçirdikten sonra normal hayatınıza devam edebilir ve adetlerinizi yine aynı şekilde düzenli olarak görebilirsiniz. Bu uygulamayı genellikle kadınlar artık yaşları doğum için müsait olamadıklarında yapıyor ya da son doğum ile birlikte çocuk sahibi olmayı bir daha düşünmeyenler için önerilen bir uygulama olarak görüyoruz.

t.jpg

Dolayısı ile kadının inisiyatifinde olan bu durum sonucunda isterse tüplerini bağlatır, isterse bağlatmayıp diğer doğum kontrol yöntemlerini denemeye devam edebilir. Tüp bağlatmayı bugün birçok kadın bir daha çocuk doğurmayacağına emin olduğu zaman düşünmekte ama sayı olarak da çok fazla tercih edilmemektedir.Tüplerin bağlanması bu nedenlerle ne adet olmayı,ne de hormon düzeylerini etkilemez. Tüp bağlanması sezaryen sırasında veya doğumdan kısa bir süre sonra karından veya vajinadan birkaç santimetrelik küçük bir kesi ile yapılabilir. En çok uygulama neştersiz ameliyat dediğimiz laparoskopi iledir. Tüp bağlanması işlemi sonrasında birkaç gün operasyona bağlı ağrı, gaz olabilir ancak işlemin kendisinin yan etkisi yoktur. Güvenilirliği %99’dur. Tüp bağlanmasından sonra gebelik olursa dış gebelikten şüphelenilmelidir. Yeniden tüplerin tamiri mümkündür ama zor ve uzun bir operasyon olup, tüplerin açılacağı garanti edilmez. Bu hastalara tüp bebek yaptırması önerilir. Ailesini tamamlamış ve başka bir yöntemle korunması mümkün olmayan hastalar için ideal seçenektir. Doğum kontrol yöntemleri arasında hiçbir yan etkisi olmayan tek yöntem tüp bağlanmasıdır.

Tüplerini bağlatıp adet düzensizliği yaşayan varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adet düzensizliği olanlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

adet düzensizliği olanlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

adet düzensizliği adet düzensizliği forum aslan pençesi kullananlar arkadaşlar adet düzensizliği olan varsa içinizde ve kara kara düşünüyorsanız size müthiş haberlerim var.çünkü ben çözümünü buldum belki biliyosunuzdur ibrahim saraçoğlu testere dişli aslan pençesini söylemişti .ilk başta bende inanmadım ama denemeden ne çıkar dedim ve denedim. işe yarıyor benim adetim 2 aya kadar...
  2. Adet Düzensizliği Nasıl Geçer

Adet Düzensizliği Nasıl Geçer

Adet Düzensizliği nasıl geçer sorusu bu konudan muzdarip bir çok kadının merak ettiği bir konudur ve bitkisel desteklerle haledilebilecek bir sağlık sorunudur. Adet Düzensizliğinde en etkili bitkisel destek Hayıt Yaprağı Suyu dur hemen hemen heryerde bulabileceğiniz ucuz olan bu bitkisel su bu konuda biberebirdir. Hayıt (Vitex agnus-castus); el şeklinde yaprakları olan,yaz aylarında morumsu...
  3. Tüp bebek tedavisi ardından adet düzensizliği

Tüp bebek tedavisi ardından adet düzensizliği

Tüp bebek tedavisinde uygulanan ilaçlar nedeni ile, tedavi sonrasına hamilelik sağlanamazsa 1 ya da 2 ay adet düzensizliği görülebilir. Genellikle herhangi bir ilaca gerek kalmaz ve bu sorun kendiliğinden düzelir. Adet döneminin gecikmesi durumunda, 10 ile 14 gün arasında beklemek gerekir. Bu zaman aşımının ardından hala adet kanaması gerçekleşmemiş ise, vakit kaybetmeden doktor ile...
  4. Adet Kanamaları Neden Gecikir?

Adet Kanamaları Neden Gecikir?

Adet kanamaları mens, regl, siklus gibi tabirler ile medikal alanda tarif edilirken halkımız arasında ay hali ve periyod gibi terimlerle de anılmaktadır. Üreme yaşındaki bir kadında normal adet kanaması, 21-35 günde bir olup, 2-6 gün sürer, 20-60 ml kan kaybı ile sonuçlanan düzenli kanamaları içine alır. 7 günden uzun süren 80 ml veya daha çok kan kaybı olan, 21 günden kısa veya 35 günden...
  5. Adet düzensizliği

Adet düzensizliği

Lütfen yardım edin banada... Temmuz 20 de adet oldum (normal adet günümde yani). 26sında temizlendim. Temizleneli dün 8 gün olmuştu. Akşam leke geldi . Neden böyle olmuş olabilir. Hamile olma olasılığı varmıdır?

Sayfayı Paylaş