gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Türbe yaktık

Konu, 'İtiraf Ediyorum' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

gözcübaba türbesi Ablalarım bu benim itirafım değil bir yerden alıntırdır

Ben ozamanlar 5. sınıfa gidiyodum.Tabi sabahçı olduğumuz için sabah gidip öğlen geliyorduk.Bigün arkadaşlarla eve doğru giderken okulun oradaki Gözcübaba türbesine uğrayıp mum yakıp dilek diliyelim fln. dedik arkadaşlarla keşke demez olsaydık türbe açık havada bir bahçenin içindeydi mumlar türbenin mum koyma yerindeydi bi tanesini aldık ve bizim mumları yakcaktık.Arkadaş ordan olum bi gazete yakalım yoksa yakan kişinin dileğini bozarız dedi.Bende o akılla gazeteyi yaktık tabi türbe açık olduğu için geceleri şarapçılar fln. orda içki içiyolarmış ve birazda türbeye dökülmüş ben gazete yanınca bi panik oldum ve türbenin üstüne gazeteyi attım.Ve türbe alkolün etkisiyle birden yanmaya başladı.Bizde korkudan ''Allah'ım sen bizi koru tövbe tövbe''diye bağırıp ve saçımızı çekerek ordan kaçtık sonra halk itfaiye'ye haber vemiş ve södürmüş tabi türbe kül durumda sora türbenin yanından geçemez olduk.Hala hatırlayınca gülüyorum..:D:D:D:D:dp8::dp8::dp8::hasta:

2. GaMzE_18

GaMzE_18 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ayy ben korkardımm carpıırım dıyee hehe :d:d:d:DD:D:D

3. 1melek

1melek Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    valla çok güldüm kusura bakmayın ya:puhas:

4. GaMzE_18

GaMzE_18 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    :DD: heheeehh guzel anı :D:D

5. Pasaklı Tanrıça

Pasaklı Tanrıça Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    :hahaha: haha: ayyyy :D :D ben acayip güldüm kusura bakma nasıl becerdiniz onu :D

6. rainoffical

rainoffical Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    :D Güzel bir anı ama sonucu hiçte güzel olmamış

7. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Sonucu ii değil ama güzel bi anı olmuş... :) Benim hiç böyle anım yok heralde aklıma gelmiyo.. :)

8. tuan-a

tuan-a Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ben komık bulmadım acıkcası ben olsam vıcdan azabı cekerdım ama sız masallah hıc cekmıyorsunz anlasılan ıcınde bı olu yatıyor ve turbe yanıyor dıe buna qulunuyor ılqınc bı ınsan oqlu..

19bjk03 bunu beğendi.
  9. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    benimde hiç hoşuma gitmedi. kim bilir kaç yıldır oradaydı o türbe çocukluğunuza veriyorum ama gerçekten isanın içinde bi keşke kelimesi olmalıydı gülüp geçmek komik bişey gibi anlatmak çok yanlış.

19bjk03 bunu beğendi.
  10. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0

tuan-a ve asimelek yazdiklarina katiliyorum.

Ne komik ne de güzel bir ani! ölüye saygisizlik! ben okurken gerildim...bence sözün bitti yer..Allah islah etsin..

ASİMELEK bunu beğendi.
  11. CeReN87

CeReN87 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    bende okurken tüylerım urperdı sebebı ölüye saygıdan mı ınanctan mı bılmem?? ama cok fena bıse ben olsam vıcdan azabından yanar kavrulurdum:S:S Allah akıl fikir versin:S:S

Türbe yaktık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. türbeler!

türbeler!

Eyyüb Sultan Türbesi’nin dua edilen salonda yer alan ve Kutsal Emanetler'den olan Hz. Peygamber Efendimiz'in (s.a.v.) ayak izini Sultan III. Osman koydurmuştur. Ayak izinin bulunduğu dolabın içinde şu kitabeler vardır; N’ola tâcım gibi başımda götürsem dâim Kadem-i resmi durur Hazret-i Şâh-ı Resûl’un Gül-ü gülzâr-ı nübüvvet o kadem sahibidir Bahtiyâr durma yüzün sür kademine o gülün...
  2. Türbe

Türbe

Türbe görmek cahil ve ahmak kimselerle ilişkiyi kesmeye, fesatçılığı bırakmaya, musibetlerden kurtulmaya, tövbe etmeye; Türbenin saçaklarından su aktığını yahut üzerine yağmur yağdığını görmek ilahi rahmete delalet eder.Kişinin çektiği sıkıntılarının geride kalacağına işaret eder.
  3. Yaka

Yaka

Yelkenlerin kenar ve (köşelerine) denir. Köşeler: Çördek köşesi: Üçken (Markoni) yelkenlerde yelkenlerin basıldığı (hisa edildiği) mandarın bağlı olduğu üst köşe Karula köşesi: Ana yelkende direk iveya ıstrelya dibindeki köşe Iskota köşesi: Iskotanın bağlandığı (flok, cenova) veya yakın olduğu köşe. Yakalar: Orsa yakası: Rüzgarın girdiği (direk veya ıstralya) kenarı Altabaşo yakası: Alt...
  4. Seda Sayan Türbe Türbe Geziyor

Seda Sayan Türbe Türbe Geziyor

garip baba türbesi küçükçekmecedeki türbeler SEDA SAYAN'IN RAMAZAN AYINDA 2. KEZ ANNE OLMAK İÇİN TÜRBE TÜRBE DOLAŞARAK DUA ETTİĞİ ÖĞRENİLDİ. En çok Küçükçekmece'deki Garip Baba Türbesi'nde boy gösteren ünlü şarkıcı özel bir hastanenin tüp bebek servisinde eşi Onur Şan'la kontrolden geçti. Hamile kalabilmek için Ramazan'da türbeleri dolaştığı söylenen Seda Sayan, önceki gün eşi Onur Şan'la...
  5. Ağrıdaki Evliya Ve Türbeler

Ağrıdaki Evliya Ve Türbeler

ağrıdaki yaşamış evliyalar türbeler zatlar hakkında genel bilgiler burda melekler ağrı şehrinde yaşamış olan evliyaları ve türbeleri siz ağrılı meleklerimiz için sunuyoruz Ağrı Abdürrahîm Arvâsî Hânî Baba İbrâhim Arvâsî Mehmed Emîn Efendi Seyyid Abdülazîz

Sayfayı Paylaş