gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Türk çocuğu tarafından gönderilen yürek burkan bir mektup...

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

. 08 Ekim 2005 tarihinde büyük bir deprem felaketi ile karşı karşıya kalan ve yaklaşık 70 bin vatandaşını kaybeden Pakistan Devlet Başkanı General Pervez Müşerref, 24 Kasım’da bir Türk çocuğu tarafından gönderilen yürek burkan bir mektubu kendi resmi sitesinde yayınladı.”
    “Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi’nden bir çocuğun Pakistanlı depremzedelere gönderdiği, içinde 1 YTL bulunan anlamlı mektup, Pakistan Cumhurbaşkanlığı’nın resmi sitesinde yayınlandı.

Depremzedelere ‘’cüzi, ama anlamlı yardım yapan'’ bir Türk çocuğunun mektubunun aslı ve İngilizce tercümesinin yayınladığını bildirildi..

Pakistan halkını duygulandıran mektubun kim tarafından yazıldığını tespit etmek amacıyla yapılan araştırmada, mektubun Tavşanlı Postanesi’nden gönderildiğinin ortaya çıktığını anlatan Gevrek, şunları söyledi:

‘’Mektup, postanemizden Kasım ayında yurtdışı gönderim ücreti olan 800 bin lira karşılığında Pakistan’a gönderilmiş, ama üzerinde gönderenin adı yokmuş, biz de göndereni bulamadık. Ancak ağır kış koşullarında zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Pakistan halkına, elinde bulunan cüzi miktardaki parayı vermekten kaçınmayan bu çocuğun davranışından çok etkilendik.'’

İnternet sitesinde İngilizce tercümesi de yayınlanan mektubun aslı şöyle:

‘’Ben fakir bir evin oğluyum. Babam yok, annem hasta. İki milyon ekmek paramız vardı. Bunun size bir milyonunu gönderiyorum, çünkü ben bugün çöpten ekmek buldum. Akşam iftarı onunla yapacağız. Bu bir milyonla depremdeki çocuklara ekmek alın. Bu para helaldir. Pul parası da vereceğim için paranın hepsini gönderemedim. Özür dilerim.'’

Türk çocuğu tarafından gönderilen yürek burkan bir mektup... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir çocuğun yazdığı,babaya sigarayı bıraktıran mektup;

bir çocuğun yazdığı,babaya sigarayı bıraktıran mektup;

Seni çok seviyorum. Senin gibi olmak, senin gibi giyinmek, senin gibi yemek, içmek istiyorum. Her zaman demez miydin; "Aslan çocuğum nasıl da babasına çekmiş" diye... İşte ben de seni taklit ederek senin yaptıklarını yapmak istiyorum. Ama verdiğin harçlık çok az. Mesela ayda 60 milyon, yılda 720 milyon. Şimdilik 10 yaşımdayım, 60 yaşıma kadar yaşarsam 50 yılda da 50 X 720.000.000 =...
  2. Minik Bir Yürekten Babaya Mektup....

Minik Bir Yürekten Babaya Mektup....

bebekten babaya mektup bebekten babaya şiir MİNİK BİR YÜREKTEN BABAYA MEKTUP Yine seni özledim.Yine aklım karıştı baba..Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana. Bugün benim doğum günüm.Şimdi sekiz yaşımdayım.büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba.Önlük bana çok yakıştı. Senin hep görmek istediğin gibi pırıl pırıl bir öğrenci oldum ama sen göremedin üzgünüm...
  3. İç burkan bir hırsızlık hikayesi...

İç burkan bir hırsızlık hikayesi...

Bence bu cocuga degil, bu cocugu bu duruma getirenlere ceza vermeli... Çocuk Yurdu'nda kalan 15 yaşındaki GA hırsızlık yapmak için bir eve girdi... Evden çaldıklarını okuyunca yüreğiniz burkulacak. Çoçuk Esirgeme Kurumu’nda kalan 15 yaşındaki G.A. yurttan kaçarak hırsızlık yapmak için bir eve girdi… Polis ekipleri G.A.’yı evin arka bahçesinde saklanırken yakalandı… Polis gördükleri...
  4. Fakir Bir Çocuğun Ağlatan Mektubu

Fakir Bir Çocuğun Ağlatan Mektubu

ağlatan yazılar fakir bir çocuğun ağlatan mektubu çocuk şiirleri anne mektupları ağlatıcı resimler pakistandaki deprem için yardım gönderen çocuğun mektubu. insanlık dersi verecek nitelikte. çok duygulu ve gerçekten bu acı bi gerçek arkadaşlar
  5. bir çocuğun şehit babasına yazdığı mektup :(

bir çocuğun şehit babasına yazdığı mektup :(

Yine seni özledim.Yine aklım karıştı baba..Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana. Bugün benim doğum günüm.Şimdi dokuz yaşımdayım.büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba.Önlük bana çok yakıştı. Senin hep görmek istediğin gibi pırıl pırıl bir öğrenci oldum ama sen göremedin üzgünüm çok üzgünüm baba...Karlı bir kış günüydü.seni bir tabutun içine...

Sayfayı Paylaş