gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

türk damağının vazgeçilmezi tarhana

Konu, 'Çöplük' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

tarhana çorbası nasıl yapılır tarhana çorbası tarifi bizim tarhanamız emek ister sabır ister. eskiden komşuların yaptığı tarhananın başına oturur bende elimi değdirebilmek için can atardım.günlerce kurusun diye beklerlerdi.sonra herkes payına düşeni alırdı.diğer komşularada birer kase tarhana verilirdi.bu da bizim trakyanın tarhanası.
    kim bilir ne emekle yapıldı yine.işte soğuk kış günlerinde sofralarımızın vitamin deposu ve baş tacı tarhanamız..
    3 çorba kaşığı tarhana
    4 su bardağı su
    1 diş sarımsak
    1 tatlı kaşığı biber salçası.
    3 kaşık tarhanayı 4 su bardağı suda 1 -2 saat bekletiyoruz sonra ocağa alıp içine sarımsağı salçayı ekleyip
    kaynayıncaya kadar sürekli karıştırıyoruz biraz sıvı yağ ilave edip üzerine pul biber serpiyoruz.
    afiyet olsun.

meleklerim bir aksilikten dolayı resmini ekleyemedim en kısa zamanda başka pcden deneyip eklicem

türk damağının vazgeçilmezi tarhana konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tarhana çorbası!

tarhana çorbası!

2-3 yemek kasigi dolusu tarhana 1/2 kap su 2 yk dolusu ezilmis domates, konserve 2-3 kap tavuk suyu Aci pul biber (arzuya gore) 1 tk tereyag Uzeri icin: Ufalanmis beyaz peynir Tencerenin icine tarhanayi 1/2 kap su ile birlikte koyun. Cozulmesi icin 1-2 saat bekletin. Uzerine tum malzemeleri ilave edin. Kisik ateste surekli karistirarak pisirin. Tuz miktari icin tadina bakin. Corbanin...
  2. Tarhana Çorbası

Tarhana Çorbası

Tarhana Çorbası 1 Çay bardağı toz tarhana 1 Çay kaşığı tuz 1 Tutam kırmızı biber 2 Çay kaşığı margarin 5 Su bardağı ılık su Hazırlanışı Toz tarhana bir kasede bir bardak ılık suyla ıslatılıp eritilir. Diğer tarafa bir tencereye 4 bardak ılık suyla silme bir çay kaşığı tuz konur. Orta ateşte kaynamaya bırakılır. Su kaynamaya başlayınca kase içinde ezip sulandırılmış...
  3. Tarhana

Tarhana

Rüyada tarhana çorbası içmek, o kimsenin tasa ve sıkıntıya maruz kalmasına işarettir. Rüyada tarhana çorbası içmek, o kimsenin sıkıntı ve zorluklarla karşılaşacağına yorumlanır. Çok büyük ve temiz kısmettir.Rüyada tarhana çorbasi içmek, o kimsenin tasa ve sikintiya maruz kalmasina isarettir
  4. Vazgeçilmezimsin...

Vazgeçilmezimsin...

İnsanın içine işleyen bir ayaza ev sahipliği yapan kış sabahında, seni düşündüğümde içime yayılan sıcaklığın, dışarıdaki iki metre karı bile eritebileceğini düşünüyorsam... Uykudan yüzümde mutlu bir gülümseme ile kalkıp benimle birlikte uyanan güne senin adını veriyorsam... Evimin bütün duvarlarında senin yüzünü görüp, bana baktığını hissediyorsam... Ve bu beni her gün hep aynı şekilde...
  5. vazgeçilmezim...

vazgeçilmezim...

Nerden geldin Nasıl oldu bilmiyorum..? VaZGeÇiLMeZiM.. aslında hep vardın.. yıllar sonra gelip yarim oldun.. aklımdan bile geçiremedğim SeVDaMDıN.. MuCiZeM oLDuN.. Gelişinle yakaladım mutluluğumu.. Sayende anlam kazandı herşey.. karanlığımdaki aydınlığım oldun.. Güneş gibi doğdun yüreğime.. AşK'LaRıN.. En GüZeLiNi.. En DeRiNiNi.. En AnLaMSıNı.. Yaşattın bana SeVGiLiM.. her güzel şeyin bi...

Sayfayı Paylaş