gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

Türk dizilerinin arap ülkelerinde yakaladığı başarı amerikalıların da dikkatini çekt

Konu, 'Magazin' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Türk TV dizilerinin Ortadoğu’da tüm rekorlar kırdığı bildirildi. Ünlü ABD’li haftalık eğlence yayını Variety de, “Nurö adı ile yayınlanan “Gümüşö ve “Kaybolan Yıllarö gibi Türk dizilerinin Ortadoğu bölgesinde yaptığı büyük sükseye dikkat çekti.

Variety, “Dublajı yapılan Türk dizileri, Arap izleyicileri eğlendiriyorö başlıklı haberinde “Gümüşö ve “Kaybolan Yıllarö gibi Türk dizilerinin, Ortadoğu’nun önde gelen eğlence kanalı MBC’de bu yılın başında yayınlanmaya başlamasından beri bölgede büyük sükse yaptığına dikkat çekti.

“Gümüşö dizisine olan ilgi çok büyük olunca MBC’nin diziyi İngilizce kanalında da “primeö kuşağında ünlü Amerikan şovu “Oprahöın hemen ardından yayınlanmaya başladığına da işaret eden Variety, MBC’nin ayrıca, Showtime Arabia yaptığı işbirliğiyle “Gümüşö dizisini istenildiği kadar izlenmesi amacıyla şifreli bir kanal kurduğunu yazdı. Variety, deneyimin başarısının, MBC Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Valid El İbrahim’e ait olduğunu belirtirken de, El İbraim’in, daha resmi Arapça kullanıldığı diziler yerine Suriyeli lehçelere çevrilmiş olan Türk dizilerini satın alma kararını verdiğini kaydetti. Dergi, bunun sonucunda da bazı Arap izleyicilerinin Türk dizilerini izlediğinin farkına bile varmadığını kaydetti.

Valih El İbrahim de, Variety’ye yaptığı açıklamalarda, “Türk dizileri, bu yıl en büyük olay oldu. Harika gidiyorö dedi. Bunda büyük ölçüde kültür benzemesinin büyük payının olduğunu ifade eden El İbrahim, “Suriyeli lehçeler mükemmel bir formül. Türkiye ile Suriye kültürde, peyzajda bile birbirine çok benzer. İlk başta insanlar, Suriyeli yapımı olduğunu düşündülerö dedi.

Variety, Ortadoğu ülkelerinde Arapça dublajı yapılan Latin Amerika dizilerinin de yayınlandığına dikkat çekerken MBC’in üst düzey yetkililerinden Badih Fattouh’un “Latin Amerika dizilerinin çok güzel gibi görünse de Latin Amerikalılar pek bize benzemiyorö sözlerini de aktardı.

Fattouh “Türkiye, biraz daha modern olsa da, bizim gibi bir İslami toplum. Ayrıca programlarında biraz daha özgürlük var bu nedenle diziler adi ve kaba olmadan seksi olabiliyorlarö sözlerine ekledi.

Variety da, Türkiye’deki sektörün yılda 100 kadar TV dizisini ürettiğine dikkat çekerken dizi başına ortalama maliyetin de sadece 250 bin dolar civarında olduğunu belirtti.

Türk dizilerinin arap ülkelerinde yakaladığı başarı amerikalıların da dikkatini çekt konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arap dizilerinin arap ülkelerinde yaşadığı başarının bir benzerini özcan deniz ......

Arap dizilerinin arap ülkelerinde yaşadığı başarının bir benzerini özcan deniz ......

P { margin: 0px; } Özcan Deniz'in Romanya'da büyük bir hayran kitlesine sahip olmasına neden oldu. Dubai'ye satılan "Gümüş" dizisinden sonra Romanya'ya satılan "Haziran Gecesi", Özcan Deniz'in Romanya'da büyük bir hayran kitlesine sahip olmasına neden oldu. Deniz'e olan bu ilgiyi değerlendiren Coşkun Sabah, Romanya'daki işlerinin yanısıra bir Özcan Deniz konseri...
  2. amerikalı ve türk sözleri‏

amerikalı ve türk sözleri‏

Amerikan: hey dostum burda bir problem mi var ? Turk: noluyo lan burda ? Amerikan:: hey jerry gel pizza ye dostum... Turk: sülo gel lan buraya mis gibi menemen yaptık... Amerikan: nasıl gidiyor mike? Turk: nörüyon la? Amerikan: korkarım seni öldüreceğim! Turk: salavat getir ulan ... Amerikan: oov dostum hic cool olmamissin. Turk: bu ne hâl lan Amerikan: hey steve,...
  3. Türk Usulü Başarı Formülü :)

Türk Usulü Başarı Formülü :)

İşe Başlamadan Önce........................... İNŞALLAH İşe Başlarken......................................... BiSMİLLAH Şaşırırsak.............................................. ALLAH ALLAH Kendimize Güvenirsek........................... EVELALLAH Azmedersek........................................... ALIMALLAH İşten vazgecersek.................................. EYVALLAH Sonuna Kadar Gitmek...
  4. Türk usulü başarı formülü

Türk usulü başarı formülü

işe başlamadan önce..............INSALLAH işe başlarken.....................BISMILLAH şaşırırsak.............................ALLAH ALLAH kendimize güvenirsek.............EVELALLAH azmedersek........................ALİMALLAH işten vazgeçersek................EYVALLAH sonuna kadar gitmek istersek.......YA ALLAH canımızı sıkarsa.................FESUPHANALLAH dahada...
  5. Soruyorummm!! Pahalılık dikkatinizi çektimi?

Soruyorummm!! Pahalılık dikkatinizi çektimi?

Selam melişlerim moda hakkında paylaştığımız iyi ,hoş, güzel elbiselerden sonra bunların fiyatlarındanda biraz bahsetmek istiyorum.Kızlar dikkatinizi çektimi bilemem ama bu bayram alışveriş için herzamanki gibi herbiryeri talan ettim ve inanılmaz bir fiyat artışı ile karşılaştım herşey çok pahalı geldi ve o kadar salaş ve saçma ürünler var ki okadar yer gezdim ve hoşuma giden 3 ürün var tabi...

Sayfayı Paylaş