gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Türk doktorlar Gazze'ye gidiyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İsrail sivil halkı vurdu. 300'e yakın kişi öldü. Yüzlerce yaralı var. Türkiye alarma geçti. Bölgeye doktor gönderilecek. İsrail’in Gazze'ye saldırısı Sağlık Bakanlığı’nı da alarma geçirdi. Bakanlık, bölgeye insani yardım, ilaç ve tıbbi malzeme ile 5 kişilik uzman doktor ekibi gönderecek. Türk doktor ekibi, Filistinli yaralılara ilk müdahalenin ardından gerekli görüldüğü takdirde yararlıların bir kısmını tedavileri için Ankara’ya getirecek.
    Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’ye saldırısı insanlık dramı olarak nitelendirildi. Sağlık Bakanlığı’nın, Dünya Sağlık Örgütü ile temasta geçerek, Filistinli yaralıların tedavilerinin sağlanabilmesi için gerekli girişimlerde bulunduğu belirtildiği açıklamada, bugün Sağlık Bakanlığı’nda, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun’un başkanlığında; Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık TİKA Başkanlığı, Başbakanlık Türkiye Afet Yönetimi Genel Müdürlüğü ile Kızılay yetkililerinin de katıldığı bir toplantı düzenlendiği ifade edildi.

TÜRK DOKTORLAR BÖLGEYE GİDİYOR-

Açıklamada, toplantıdan çıkan karara göre, Filistinlilere yapılacak insani yardım, ilaç ve tıbbi malzemenin, Sağlık Bakanlığı’nın ve Kızılay’ın ilgili birimlerince hazırlandığı belirtilerek, “Söz konusu malzeme ile birlikte Mısır’a gönderilmek üzere 5 kişilik bir uzman doktor ekibi de oluşturulmuştur” denildi. Açıklamada şunlar söylendi:

“Başbakanlık TİKA Başkanlığınca, Türk Hava yollarından uçak temin edilerek harekete hazır halde bekletilmektedir. Dışişleri Bakanlığımız, söz konusu yardım uçağının Mısır’a gönderilebilmesi için Mısır hükümeti nezdinde temaslarını sürdürmektedir. Bölgeye gönderilecek olan Türk doktor ekibi, Filistinli yaralılara ilk müdahalelerinin ardından eğer gerekli görülürse yaralıların bir kısmını tedavilerini gerçekleştirmek üzere Ankara’ya getirecektir.”

Türk doktorlar Gazze'ye gidiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türk doktorun büyük başarısı

Türk doktorun büyük başarısı

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. DR. Sertaç Yetişer Farelerdeki Yüz Felciyle Oluşan Hasar konulu çalışmasıyla "Politzer Bilim Ödülü" aldı. Acıbadem Bursa Hastanesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, iki yılda bir düzenlenen Politzer Derneği toplantısının 26’ncısı 13-16 Ekim tarihlerinde ABD’nin Ohio eyaletine bağlı Cleveland kentinde yapıldı. Toplantıda Prof. Dr....
  2. Gidiyorum

Gidiyorum

Gidiyorum üzerine tek resimlik bir konu arkadaşlarım. Ancak bu kadar güzel anlatılabilir gitmek. GİDİYORUM....
  3. Gidiyorum :(

Gidiyorum :(

Bilenleriniz vardır babanem ameliyat olcaktı kalbinden işte o gün geldi çattı :( Yarın sabah giriyo ameliyata bende gidicem bu gece saat 2:30 sularında Ankara yolcusuyum... Ankarada olduğum sürece giremem nete Hakkınızı helal edin Kendinize çok ama çok iyi bakın. Dualarınızı eksik etmeyin şimdiden eden etmeyen herkesten Allah razı olsun... Hepinizi öpüyorum kocaman :kiss: Neyse bu gergin...
  4. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Aşısı Türk Doktorlarca Geliştirildi !

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Aşısı Türk Doktorlarca Geliştirildi !

kkka hastalığı kırım kongo kanamalı ateşi Sevgili melekler, geçtiğimiz senelerde ilk defa ortaya çıktığından beri ülkemizde ve dünyada pek çok can kaybı yaşanan kırım kongo kanamalı ateşi hastalığı aşısı Türk doktorlarınca geliştirildi. Bu güzel haberle belki de önümüzde ki zaman içerisinde KKKA hastalığı aşısını ilk üreten ülke olabiliriz. Ayrıntılar şöyle... Kırım Kongo Kanamalı...
  5. İşte Hanımlar Türk Doktorundan Mucize Selülit Kremi....

İşte Hanımlar Türk Doktorundan Mucize Selülit Kremi....

Türk Doktorunun Mucize Selülit Kremi Selülit Kremi İşte yine büyük bir olaya imza atan yine Türk oldu gördüğünüz gibi:) Avustralya'da yaşayan Türk Doktoru Esra Oğru öyle bir selülit kremi ortaya çıkardı ki 28 günde selülitleri %40 oranında azaltıyor...Denemekte fayda var hem ne demiş Büyük ATAmız beni Türk doktorlarına emanet edin demiş...:) Türk doktorun mucize selülit kremi!...

Sayfayı Paylaş