Türk kadını silaha meraklı

İzmirella

Yeni Üye
Üye
türk kadınının silah atışı
e.jpg
Sarsılmaz Silah’ın başındaki iki kardeşten biri kadın. TİM Başkanı Oğuz Satıcı’nın eşi Ala Satıcı diyor ki: Son yıllarda kadının silaha ilgisi arttı. Fuşya, yeşil, mavi renkli tabancalar çıkardık ve hepsi çok iyi satıyor

Sarsılmaz Silah Sanayii, Türkiye’nin en eski silah şirketi. Kökleri 1880’li yıllara dayanıyor. Şu anda şirkette beşinci kuşak yönetimde. Firmanın başında, iş dünyasının özellikle eşi TİM Başkanı Oğuz Satıcı’dan dolayı yakından tanıdığı Ala Satıcı ve ağabeyi Latif Aral Aliş var. Ala Satıcı, çocukluğundan bu yana silahların içinde olduğu için, tam bir silahsever. Sektörü yakından izliyor, yeni modelleri takip ediyor, sık sık atış poligonuna gidiyor. ‘Silah benim için el çantası gibi’ diyen Satıcı, bireysel silahlanmaya karşı başlatılan kampanyalara da anlam veremediğini anlatıyor: Silahı sorun yapıyorlar, herkes bireysel silahlanmaya karşı. Ben bunu anlamıyorum, böylelikle ruhsatsız silaha kapı açıyorlar. Halbuki hiçbir suç ruhsatlı silahla işenmiyor. İşlense bile saniyesinde yakalanıyor...

SARSILMAZ’IN PAZAR PAYI % 65

ALA Satıcı, Türkiye’nin silah sanayiinde oldukça üstün konumda olduğunu belirtiyor. Türkiye’de 2 milyon adet tüfek ve 600 bin tabanca olduğu bilgisini veren Satıcı, Sarsılmaz’ın ise Türkiye pazarındaki payının yüzde 65 seviyesinde olduğunu vurguluyor. Sarsılmaz, yıllık 250 bin adetlik üretim kapasitesinin büyük oranını 60 ülkeye ihraç ediyor. Satıcı, son yıllarda kadınların silahlara artan ilgisinini şöyle özetledi: Kadın arkadaşlarımın çoğunun tabancası var. Bayanlar silaha çok meraklı. Eşi seyahatte olan, evde yalnız kalan kadın, silahı güvence olarak görüyor. Özellikle renkli tabancalara kadınların büyük ilgi gösteriyor. Fuşya rengi, yeşil, mavi tabancalar çıkardık ve beklediğimizden iyi sattık.

Yeni piyade tüfeği için izin bekliyoruz

MİLLİ Savunma Bakanlığı’nın yerli tek kadro silahının Sarsılmaz olduğunu ifade eden Satıcı, şu ara Sarsılmaz’ın Milli Savunma Bakanlığı’ndan kendi özgün piyade tüfeğini imal etme izni beklediğini anlatıyor. Satıcı’nın verdiği bilgilere göre bu yeni ürünle firma, dünya piyasalarında önemli bir ağırlığa sahip olacak. Ve bu yeni ürün dünya hafif silah sektöründe Türkiye’nin tek markası olan Sarsılmaz’a diğer yabancı orduların kapısını açacak.

Politikaya sıcak

DAHA önce Doğruyol Partisi’nde kadın kollarında Meral Akşener’le birlikte çalışan Ala Satıcı, şu ara tekrar politikaya yeşil ışık yakıyor.
AKŞAM.COM

Cevap: Türk kadını silaha meraklı

Ya aslinda bende merakliyim, ruhsat almak istiyorum ama okadar cok zorki bende esimin silahiyla hickimsenin olmadigi yerde atarim bir iki el. Yani zararsizim :D

bende meraklıydım iki yıl öncesine kadar hatta bi silahımda var ama dayımın küçük oğlu arkadaşı tarafından silahala oynarken vurulup öldü canım benim hala etkisindeyim o günden beri elime hiç silah almadım soğudum silahlardan

bende severim silahları helede atış yapmayı ama uzak durmak lazım paylaşım için saol

ya bıtıyorum..sılah kullanmak tam benım için temızlık bakım benden sorulurdu evden ..baba meslegınden dolayı...babamla atıs derslerıne gıderdım okadar psıkopatım..polıs olmayı ıstedım cok denedım hersey tuttu bı boydan kaybettım ogun kahroldum ama sılahı bı turlu bırakamadımm

Geri