gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Türk kadını silaha meraklı

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

türk kadınının silah atışı Türk kadını silaha meraklı [​IMG] Sarsılmaz Silah’ın başındaki iki kardeşten biri kadın. TİM Başkanı Oğuz Satıcı’nın eşi Ala Satıcı diyor ki: Son yıllarda kadının silaha ilgisi arttı. Fuşya, yeşil, mavi renkli tabancalar çıkardık ve hepsi çok iyi satıyor

Sarsılmaz Silah Sanayii, Türkiye’nin en eski silah şirketi. Kökleri 1880’li yıllara dayanıyor. Şu anda şirkette beşinci kuşak yönetimde. Firmanın başında, iş dünyasının özellikle eşi TİM Başkanı Oğuz Satıcı’dan dolayı yakından tanıdığı Ala Satıcı ve ağabeyi Latif Aral Aliş var. Ala Satıcı, çocukluğundan bu yana silahların içinde olduğu için, tam bir silahsever. Sektörü yakından izliyor, yeni modelleri takip ediyor, sık sık atış poligonuna gidiyor. ‘Silah benim için el çantası gibi’ diyen Satıcı, bireysel silahlanmaya karşı başlatılan kampanyalara da anlam veremediğini anlatıyor: Silahı sorun yapıyorlar, herkes bireysel silahlanmaya karşı. Ben bunu anlamıyorum, böylelikle ruhsatsız silaha kapı açıyorlar. Halbuki hiçbir suç ruhsatlı silahla işenmiyor. İşlense bile saniyesinde yakalanıyor...

SARSILMAZ’IN PAZAR PAYI % 65

ALA Satıcı, Türkiye’nin silah sanayiinde oldukça üstün konumda olduğunu belirtiyor. Türkiye’de 2 milyon adet tüfek ve 600 bin tabanca olduğu bilgisini veren Satıcı, Sarsılmaz’ın ise Türkiye pazarındaki payının yüzde 65 seviyesinde olduğunu vurguluyor. Sarsılmaz, yıllık 250 bin adetlik üretim kapasitesinin büyük oranını 60 ülkeye ihraç ediyor. Satıcı, son yıllarda kadınların silahlara artan ilgisinini şöyle özetledi: Kadın arkadaşlarımın çoğunun tabancası var. Bayanlar silaha çok meraklı. Eşi seyahatte olan, evde yalnız kalan kadın, silahı güvence olarak görüyor. Özellikle renkli tabancalara kadınların büyük ilgi gösteriyor. Fuşya rengi, yeşil, mavi tabancalar çıkardık ve beklediğimizden iyi sattık.

Yeni piyade tüfeği için izin bekliyoruz

MİLLİ Savunma Bakanlığı’nın yerli tek kadro silahının Sarsılmaz olduğunu ifade eden Satıcı, şu ara Sarsılmaz’ın Milli Savunma Bakanlığı’ndan kendi özgün piyade tüfeğini imal etme izni beklediğini anlatıyor. Satıcı’nın verdiği bilgilere göre bu yeni ürünle firma, dünya piyasalarında önemli bir ağırlığa sahip olacak. Ve bu yeni ürün dünya hafif silah sektöründe Türkiye’nin tek markası olan Sarsılmaz’a diğer yabancı orduların kapısını açacak.

Politikaya sıcak

DAHA önce Doğruyol Partisi’nde kadın kollarında Meral Akşener’le birlikte çalışan Ala Satıcı, şu ara tekrar politikaya yeşil ışık yakıyor.
    AKŞAM.COM

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Türk kadını silaha meraklı
    Ya aslinda bende merakliyim, ruhsat almak istiyorum ama okadar cok zorki bende esimin silahiyla hickimsenin olmadigi yerde atarim bir iki el. Yani zararsizim :D

3. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler

4. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

bende meraklıydım iki yıl öncesine kadar hatta bi silahımda var ama dayımın küçük oğlu arkadaşı tarafından silahala oynarken vurulup öldü canım benim hala etkisindeyim o günden beri elime hiç silah almadım soğudum silahlardan

5. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    bende severim silahları helede atış yapmayı ama uzak durmak lazım paylaşım için saol

6. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

gurbet kuşu başın saolsun canım bende severim ama korkarım silahtan şeytan doldurur işte :fear: :fear:

7. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ya bıtıyorum..sılah kullanmak tam benım için temızlık bakım benden sorulurdu evden ..baba meslegınden dolayı...babamla atıs derslerıne gıderdım okadar psıkopatım..polıs olmayı ıstedım cok denedım hersey tuttu bı boydan kaybettım ogun kahroldum ama sılahı bı turlu bırakamadımm

Türk kadını silaha meraklı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadının En Büyük Silahı: Özgüven!

Kadının En Büyük Silahı: Özgüven!

kadında özgüven silah sıkan kadınlar özgüvenli kadın bacağında silah olan kadın kadınlarda özgüven Kadının bir erkeğe karşı kullandığı en büyük gücü özgüvendir. Özgüveni olan kadın her zaman ne yaptığını ve ne yapacağını bilir ve en önemlisi karşısındaki erkeğe bunu hissettirir. Dik duruşu onu her zaman çekici kılar. Hepimiz kendimizden emin olmalıyız ilk önce biz varız ve istersek herşeyi...
  2. işte türk kadını

işte türk kadını

İstatiklerle her yönüyle Türk kadını.... İşte Türk kadını Türk kadınının gerçek saç rengi ne, dişlerini ne sıklıkta fırçalıyor, saç bakımına özen gösteriyor mu, makyaj yapmayı seviyor mu, rejimle arası nasıl, bebeğini nerede doğurmayı tercih ediyor? İşte bu ve buna benzer soruların yer aldığı kapsamlı bir araştırmada, Türk kadınının profili ortaya çıkarıldı. Bu araştırma Türk kadınının...
  3. Kadınların en etkili silahı!

Kadınların en etkili silahı!

Kadınların en etkili silahını araştıran uzmanlar bakın ne gibi sonuca ulaşmışlar? Kadın dokunuşu, kişinin finansal anlamda riskli adımlar atmaya ya da riske girmeden, sağlam kararlar almaya yöneleceğini belirliyor. New york’taki Columbia Üniversitesi’nden profesör Jonathan Levav, “Bu insanları etki altında kaldıklarını farkettirmeden aniden etkilemenin çok etkili bir yolu. Bir doktorsanız ya...
  4. türk kadını .....

türk kadını .....

TÜRK KADINI ...Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ... Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin çocukların yardımıyla meydana gelir. ... Toplumdaki başarısızlığın sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ihmal ve kusurdan doğmaktadır. ... Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini...

Sayfayı Paylaş