gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Türk Lokumlu Kurabiye Tarifi çok lezzetli

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Türk Lokumlu Kurabiye Nasıl Yapılır
    Lokumlu Kurabiye Tarifi

Merhaba Sevgili melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, http://www.meleklermekani.com/hamur-isleri/218105-lokum-pogaca.html tarifimizden sonra şimdi de siz sevgili üyelerimiz ile Türk lokumku kurabiye tarifi paylaşıyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz.

Geçen gün yaptığım bir kurabiye tarifini sizinle paylaşmak istedim. Oldukça basit ve hafif bir kurabiye. Şimdiden afiyet olsun...

Türk Lokumlu Kurabiye İçin Malzemeler:

Yarım paket sana yağı ve 3 yemek kaşığı tereyağı

(Sadece tereyağı kurabiyelerde ağır olduğu için yarım paket sana yağı kullandım.)

2 adet yumurta

1 paket kabartma tozu

1 paket vanilya

5 yemek kaşığı nişasta

5 yemek kaşığı pudra şekeri

15 adet güllü türk lokumu (isterseniz sade de kullanabilirsiniz.)

Yarım çay bardağı sıvı yağ

Göz kararı un

Türk Lokumlu Kurabiye Yapılışı

- İlk önce lokumları hazırlayın. 1 tane lokumu 3'er parçalar halinde keserek küçük parçalar elde ettim. Tüm lokumları bu şekilde küçültüp bir tabağa alın.

- Önceden çıkardığınız sana yağı ve tereyağını geniş bir kaba alın. İçine pudra şekeri, yumurta, kabartma tozu, vanilya, nişasta ve unu koyup kulak memesi yumuşaklığına gelene kadar yoğurun.

- Hamurunuz hazır olduktan sonra küçük parçalar alın elinizde hamuru açın, içine bir parça lokumu koyup kapatın ve yuvarlayın.

- Bu şekilde tüm hamuru bitirdikten sonra 180 derecelik fırına kurabiyelerinizi pişmeye bırakabilirsiniz.

(Ilık servis yapmanızı öneriyorum. Çünkü sıcakta kurabiyelerin içerisindeki lokumlar eriyor, ısırıldığı zaman pembe renkli lokum akıyor tadı kadar görüntüsü de muhteşem oluyor )

2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    oyyy oyy lokumlarda renkli renkli ne güzel görünüyo.Cok denemek istiyorum bu tarifi bi türlü deneyemedim.Ama istaha geldim sanirim yakinlarda denerim ***** adminimin sayesinde.Tarif icin tesekkürler adminiiiimmmm :D:D

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Adminim harika bir tarif, kesinlikle tavsiye ederim. Hatta sitemizde benim açtığım resimli bir Lokumlu Kurabiye tarifim de var :D:D

Türk Lokumlu Kurabiye Tarifi çok lezzetli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lokumlu Kurabiye

Lokumlu Kurabiye

kuş lokumlu kurabiye lokumlu tatlılar kurabiye krem şantili krem şantili 1 paket margarin ( yumuşak olacak ) 1 çorba kaşığı pudra şekeri 1 paket toz halinde krem şanti 1 / 2 çay bardağı sıvı yağ Aldığı kadar un Lokum Yapılışı : Yağ, pudra şekeri ve krem şantiyi ilk başta yoğur. sonra sıvı yağı ve unu ekle. bir parça al elin ile açtır. sonra lokum koy ve yuvarla. 150 derece pişir ama beyaz...
  2. Lokumlu Kurabiye Nasıl Yapılır?

Lokumlu Kurabiye Nasıl Yapılır?

lokumlu kurabiye, çeşitleri, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, hakkında , tarifleri buradan bulabilirsimiz Yeni tariflerle sizlerleyiz bu kurabiye yaygın olmasına rağmen herkez tarafından yapılmamaktadır. Ben ısrarla tavsiye ediyorum. Hemde istediğiniz şekli kendiniz verebilirsiniz. Farklı şek,llerle farklı kurabiyeler elde edebilirsiniz melekler.. Malzemeler 1 çay bardağı toz...
  3. TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Lokumlu Kurabiye Tarifi (resimli)

lokumlu kurabiye tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi ile ilgili bilgiler burada melekler Bu kurabiyenin adını ilk duyduğum zaman nasıl olur acaba diye çok düşünmüştüm melekler :) Acaba lokum fırına girip çıkınca nasıl olur,kurabiye çok mu tatlı olur,lokum akar mı diye :) Bir ahbabımızda yedikten sonra kesinlikle yapmaya karar verdim ve bu güzel tarife sahip oldum :D:D Şimdi sıra...
  4. Palamut dolması tarifi çok lezzetli

Palamut dolması tarifi çok lezzetli

palamut dolması tarifi yapılışı nasıl yapılır yapımı hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Az önce, bu sabah haberlerde izlediğim Kekik suyu pekmez karışımından bahswetmiştim sizlere... Şimdi de yine haberlerde izlediğim Palamut dolması tarifi hakkında bilgiler aktarmak istiyorum Melek'lerim:) Palamut balığı yemekleri tarifleriniz arasına yeni ve değişik bir lezzet katmak istenler, ayrıca deniz...
  5. Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri

Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri

Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri arıyorum ben sizden de bir kaç tarif gelir diye yazıyorum tarifi verecek olan arkadaşlarıma şimdiden teşşekürler

Sayfayı Paylaş