gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Türk Müteahhitleri Yurtdışında

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı (TMB) Erdal Eren, Türk müteahhitlerin yılın ilk yarısında yurtdışından yaklaşık 20 milyar dolarlık iş aldığını belirterek, Rusya-Gürcistan arasındaki gerginliğin de bölgedeki yatırımlarını etkilemediğini söyledi. Eren, 2007 yılında yurtdışında 19.5 milyar dolarlık iş bağladıklarını dile getirerek, 2008 yılında yurtdışındaki proje hedeflerinin 25 milyar dolar olduğunu anımsattı. Yılın ilk yarısında yurtdışından yaklaşık 20 milyar dolarlık iş aldıklarına işaret eden Eren, yıl sonu itibariyle hedeflerini yakalamayı umut ettiklerini söyledi.

İç pazar doyurmaktan uzak

Türkiye’de yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle yurtdışında daha agresif olduklarını vurgulayan Eren, şöyle konuştu: "Keşke Türkiye’de parasal imkanlarımız daha fazla olsa da daha çok Türkiye’nin altyapı ve konut ihtiyacını karşılamak için çalışsaydık. İç pazar kurumsallaşmış şirketleri iç pazarda doyurmaktan çok uzak. Çünkü, kamu sektörünün yatırımlarında da daralma var."

Sıkılacak halimiz kalmadı

Ekonomide yaşanan gelişmelere de değinen Eren, şöyle devam etti: "Hazine’den Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’in ’kriz dalga dalga geliyor’ beyanatı bizi endişelendiriyor. Bu cümleyi, ’eğer henüz şimdiye kadar olanlar kriz sayılmaz, kriz daha yeni geliyor’ diye anlıyorsak çok korkacağımız bir döneme giriyoruz demektir. İnşaat sektörü ekonomik gelişmelerden hemen etkileniyor. Faiz yükselirse yatırımcılar paralarını faize yönlendiriyor. Dolayısıyla konut sektörünün duraklamaya başlıyor. Kamu da hiçbir zaman cari harcamalarından tasarruf etmez. Kamu da hemen yatırımlarını kısıyor. Endişeliyiz, şimdi kriz dalga dalga geliyor bizleri daha sıkmak anlamında gelecekse, hakikaten sıkılacak halimiz kalmadı."

hurriyet.com

Türk Müteahhitleri Yurtdışında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. YKB, yurtdışındaki iştirakini satıyor

YKB, yurtdışındaki iştirakini satıyor

Yapı ve Kredi Bankası (YKB), yurtdışı iştiraki Yapı Kredi Deutschland AG'nin, Avenue Europe Investments'e satışı için genel müdürlüğe yetki verdi. Yapı ve Kredi Bankası'ndan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na gönderilen açıklamada, banka yönetim kurulunun toplantısında, hisselerinin yüzde 65.42'si bankaya, yüzde 34.58'i Yapı Kredi Holding BV'ye ait olan Yapı Kredi Bank (Deutschland) AG'nin,...
  2. Müteahhitlere Vietnam'dan davet var

Müteahhitlere Vietnam'dan davet var

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nedim Kalpaklıoğlu, Vietnam'da Türk inşaat firmaları için büyük proje fırsatlarının bulunduğunu belirtti. Vietnam Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Yerel Sanayi Birimi Genel Direktörü Hoang Quoc Vuong başkanlığındaki 18 kişilik Vietnam iş heyeti, EBSO'da Türk sanayicilerle ikili görüşmelerde bulundu. Vietnam Heyeti Lideri Vuong, Vietnam'da...
  3. Müteahhit

Müteahhit

Rüyada bir müteahhitle konusup bir is hususunda anlastiginizi görmek, bu günlerde yapacaginiz bütün islerin imkanlariniz içinde olabilecegine, daha büyük isler pesinde kosmaniz gerektigine delalet eder.
  4. Firenze Yurtdışı Eğitim Istituto Marangoni'yi AKM'de Türk Öğrencilerle Buluşturuyor

Firenze Yurtdışı Eğitim Istituto Marangoni'yi AKM'de Türk Öğrencilerle Buluşturuyor

fan firenzi oyunu fanfirenzi 3 İtalya'nın en ünlü Moda ve Tasarım okulu Istituto Marangoni 31 Mart 2008 Pazartesi günü saat 17:00'de Firenze Yurtdışı Eğitim organizasyonu ile AKM Sinema Salonunda Türk öğrencilerle buluşuyor. 1935 yılında Milano'da açılan Istituto Marangoni bugün tasarımın 3 büyük başkenti olan Milano, Londra ve Paris kampüslerinde Moda ve Tasarım alanında eğitim vermeyi...
  5. Yurtdışı 2010 Ramazan İmsakiyesi

Yurtdışı 2010 Ramazan İmsakiyesi

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için 2010 Ramazan İmsakiyesi... ALMANYA 2010 KÖLN İmsakiyesi Tarih Imsak Gunes Ogle Ikindi Aksam Yatsi 11 Agu 10 - Ca 1 Rmzn 03:22 06:07 13:42 17:45 21:11 23:25 11 Agu 10 - Ca 2 Rmzn 03:22 06:07 13:42 17:45 21:11 23:25 12 Agu 10 - Pe 3 Rmzn 03:26 06:09 13:42 17:44 21:09 23:22 12 Agu 10 - Pe 4 Rmzn 03:26 06:09 13:42 17:44 21:09 23:22 13 Agu 10 - Cu...

Sayfayı Paylaş