gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Türk öğrenciler nasıl ders çalışıyor?

Konu, 'okul öncesi eğitim' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

.

DÜŞÜNME BİÇİMİ MESLEK SEÇİMİ ÜZERİNDE ETKİLİ

Global (Bütünsel) öğrenenler yaratıcı meslekleri, analitik öğrenenler sistemli ve programlı çalışmayı gerektiren işleri seçiyor. Uğur Kariyer Eğitim Merkezi tarafından yapılan araştırma öğrence stilinin meslek seçiminde de etkili olduğunu gösteriyor. Buna göre global (bütünsel) düşünen öğrencilerin yüzde 83'ü reklamcılık, sinema, televizyon, gazetecilik, iç mimarlık, grafikerlik gibi yaratıcı özelliklerin gerektirdiği meslek gruplarını tercih ediyor. Analitik düşünenlerin yüzde 71'i ise bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, tıp, finans gibi sistemli ve programlı çalışmayı gerektiren meslek gruplarına yöneliyor. Öğrenci hem analitik hem de global düşünme biçimine de sahip olabiliyor. Bu durumdaki öğrencilerin yüzde 67'sinin öğretmenlik, iletişim, hukuk, idari bilimler gibi meslek dallarını tercih ediyor.

sabah.com

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
Türk öğrenciler nasıl ders çalışıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğrenciler ders başı yapıyor

Öğrenciler ders başı yapıyor

İlköğretim ve liselerde 2007-2008 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı pazartesi günü başlıyor. İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci ile 600 bin öğretmen, 2 haftalık yarıyıl tatilinin ardından ders başı yapıyor Öğrenciler açısından eğitim-öğretim yılının ikinci dönemi sınavlar nedeniyle yoğun geçecek. Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde okumak isteyen...
  2. Derslerden Soğumuş Öğrenciler

Derslerden Soğumuş Öğrenciler

Başarısız ve dersten uzaklaşmış bir öğrenci kısır bir döngüye girmiş, ve çıkamıyordur. Başarısız öğrenci, anlayamadığı için okuyamaz; okuyup konulara girmedikçe merak ve ilgi duymaz; merak ve ilgi duymadığı için okumaz. Bu kısır döngüyü kırmak gerekir. Kısır döngü, işin içine girebilmek için etkili olabilecek bir strateji ile kırılabilir. Başarmak zorunda olduğu öğrenme konusu ne olursa...
  3. arabalarda hava yastıkları nasıl çalışıyor?

arabalarda hava yastıkları nasıl çalışıyor?

Hava yastıkları 80'li yılların başında ortaya çıktıklarından beri binlerce hayatı kurtarmışlardır. Aslında hava yastıkları İkinci Dünya Savaşı sırasında uçakların yere çakılmalarında bir önlem olarak tasarlanmış ve ilk patent o zamanlarda alınmıştı. Hava yastıklarının arabalara uygulanmasında birçok problemle karşılaşıldı. Basınçlı havanın araba içinde muhafazası, süratle şişmenin sağlanması,...
  4. çocuğunuz nasıl ders çalışıyor?

çocuğunuz nasıl ders çalışıyor?

Sessiz ve düzenli ortamda ders çalışmanın daha verimli olduğunu düşünenlerdenseniz, yanılıyorsunuz… Bakın uzmanlar bu konuda ne söylüyor? Çocuğunuz ders çalışırken müzik mi dinliyor? Bütün ısrarlarınıza rağmen ödevlerini çalışma masasında değil de, koltukta mı yapıyor? Ya da bir eliyle yazı yazarken, diğeriyle kalem mi çeviriyor? Velileri telaşlandıran bütün bu davranışlar aslında çocuğun...
  5. Diğer ülkelerin ders kitaplarında TÜRKLER

Diğer ülkelerin ders kitaplarında TÜRKLER

Ülkemiz diğer ülkelerin ders kitaplarında nasıl tanıtılıyor? Gerçekten çok şaşıracaksınız A.B.D. Öğretmen Eğitimi Tarih – Sosyal Bilimler Kitabında; 1894-1896 yılları arasında Sultan Abdülhamit 100 binden fazla Ermeniyi katletti. Ermeniler Türklerin yayılmacı Pantürkizm planının önünde engeldi. Bu nedenle Türk yöneticiler onlardan kurtulmaya karar verdiler. Ermeni Soykırımı Nasıl...

Sayfayı Paylaş