Türk sanat müziği nedir kısaca

Konu, 'Müzik Hakkında Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. türk sanat müziği nedir
  Türk sanat müziği ne demektir  Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda Türk Sanat Müziği sevenler için ve Türk Sanat Müziğine merak saranlar için Türk Sanat Müziği nedir diyenler için gerekli tüm bilgileri katarıyoruz arkadaşlar:)

  [​IMG]


  Türk Sanat müziği, makamlı bir müzik türüdür.

  Klasik anlamda Türk Sanat Müziği çeşitli İslam müziklerinin oluşturduğu zengin birikime dayanan Osmanlı müzikçilerinin ürünü olan makamsal bir müziktir.

  Türk sanat müziği, en önemli kültür miraslarımızdandır. Solo veya koro tarafından icra edilir. Çeşitli makamları vardır.

  Türk musikisinin gelişme ve kökleşme temellerinin ilk yılları, Osmanlı Devletinin kuruluş yıllarının biraz öncesi ve biraz sonrasından itibaren görülmektedir.


  Türk Müziği'nde doğaçlamalar dışında, yalnızca bestelenmiş yapıtların biçimlenişine katkıda bulunan ve usül adı verilen bir öğe daha vardır.Usül'ler çeşitli uzunluktaki kuvvetli ve zayıf vuruşların belli bir düzen içinde ortaya çıkan birer ritim kalıbıdır.

  Çağlar öncesinden mîras edindiğimiz Türk Müziği, gerek makamsal, gerek çalgısal, gerek sözel, gerek dizemsel unsurlarıyla gâyet özel bir mevkî ye sâhiptir. Kaynakların eksikliği ve yetersizliği yüzünden, bu müzik türü hakkına bilgilerimiz oldukça kısıtlı ise de, İslâmiyet öncesi Türk Müziği, Orta Asya gelenekleri ve yaşantısıyla bağdaşıklık kurmuş eski ve kayıp bir kültür olarak günümüzde incelenmektedir .
 2. bu siteyi ççok seviyorummm

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. türk sanat müziği nedir

  ,
 2. türk sanat müzigi vikipedi

  ,
 3. türk sanat müziği nedir vikipedi

  ,
 4. türk sanat müziği nedir kısaca,
 5. türk sanat müziğinin tarihçesi kısaca,
 6. türk sanat müziği hakkında bilgi,
 7. türk sanat müziği hakkında kısa bilgi,
 8. türk sanat müziği nedir tanımı,
 9. Türk sanat müziği özellikleri,
 10. türk sanat müziğinin önemi,
 11. türk sanat müziği tanımı vikipedi,
 12. sanat müziği nedir,
 13. türk müziği nedir kısaca,
 14. geleneksel türk sanat müziği nedir,
 15. sanat müziği nedir vikipedi