gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Türk Sinemasından Berlin'e Çıkartma

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Türk sinemasının yurt dışına daha fazla açılımını sağlamak için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema sektörünün temsilcileri, 25-27 Mart tarihleri arasında Berlin'i ziyaret edecek.

Berlin'deki toplantılarda, Türkiye ile Almanya'nın ortak yapımlar çekebilmesi için görüşmelerde bulunulacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk sinema sektörü temsilcilerinin yer alacağı 13 kişilik heyetin Berlin Sinema Fonu'nun davetlisi olarak Almanya'ya gideceğini söyledi. Çelik, Berlin'de 2 gün süreyle iki ülke arasında nasıl ortak yapım ve projeler geliştirilebileceği yönünde konuların ele alınacağı bir panelin de gerçekleştirileceğini belirtti.

İki ülkede sinema konusundaki fonların nasıl bir sistemle çalıştığı konusunda da bilgi alışverişinde bulunulacağını anlatan Çelik, etkinlikle ilgili şu bilgileri verdi:

"Bizden oraya gidecek olan yönetmen ve yapımcılar da orada 2 gün boyunca projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunacak. İlk defa böyle bir uygulama yapıyoruz. Buraya kadar gelinen noktada, Türkiye'de sinemanın son 4 yılda gösterdiği hızlı gelişim grafiğinin çok büyük etkisi var.

Çünkü burada özellikle başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Türkiye'ye karşı çok büyük ilgi var. Avrupa'da yapılan birçok uluslararası toplantı ve festivale Türkiye'den filmleri davet ediyorlar ve orada hem yarışma hem de özel yarışma alanları içinde filmlerimizi gösteriyorlar. Bu da tabii Türkiye'deki gelişme grafiğini gösteriyor."

Türk Sinemasından Berlin'e Çıkartma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. türk sinemasından seçmeler...

türk sinemasından seçmeler...

-Guzel oldugunuz kadar kustahsiniz da. -Annecigim, ben bu amcayi cok sevdim. Ona baba diyebilirmiyim? -Bana annemi tekrar anlatir misin babacigim? Senin annen bir melekti yavrum. -Neden agliyorsun annecigim? Hayir yavrum aglamiyorum. Gozume toz kacti. -Benim de senin yaslarinda bir oglum vardi evladim. -Seni sevmiyorum, seninle oyun oynadim, bunu anlamadin mi hala. ( Aktor veya aktrist...
  2. TÜrk Ve Amerİkan Sİnemasindan SeÇmeler...

TÜrk Ve Amerİkan Sİnemasindan SeÇmeler...

TÜRK SİNEMASINDAN SEÇMELER... -Guzel oldugunuz kadar kustahsiniz da. -Annecigim, ben bu amcayi cok sevdim. Ona baba diyebilirmiyim? -Bana annemi tekrar anlatir misin babacigim? Senin annen bir melekti yavrum. -Neden agliyorsun annecigim? Hayir yavrum aglamiyorum. Gozume toz kacti. -Benim de senin yaslarinda bir oglum vardi evladim. -Seni sevmiyorum, seninle oyun oynadim, bunu anlamadin mi...
  3. Türk Sinema Tarihi

Türk Sinema Tarihi

Türkiye’de ilk film gösterimi Bertrand adlı bir Fransızın II.Abdülhamit zamanında 1896’da Saray’da yaptığı gösterimler ile başlamıştır. Daha sonraları Fransız firması Pathe’nin temsilcisi Romanya uyruklu Sigmund Weinberg’in yardımlarıyla Beyoğlu yakınlarında halka film gösterilmiştir. Bu filmler genellikle kısa metrajlı belge ve güldürü filmleriydiler. Weinberg halkın sinemaya gösterdiği...
  4. Türk sinemasının 2009 karnesi

Türk sinemasının 2009 karnesi

eşrefpaşalılar kaç kişi izledi eşrefpaşalıları kaç kişi izledi 2009 yılında Türk Sineması rekor kırdı melekler...Tam 70 Türk filmi sinema izleyicisiyle buluştu. Yıla damgasını vuran ise “Recep İvedik 2” oldu. İşte Türk sinemasının 2009 karnesi... - “Neşeli Hayat”, Yılmaz Erdoğan’ın en az gişe yapan filmi oldu. “Vizontele”, “Vizontele Tubaa” ve “Organize İşler”, 2 milyon barajını geçen...
  5. Türk Sinemasından Komik Replikler :)

Türk Sinemasından Komik Replikler :)

komik replikler en komik replikler replik replikleri Çocukluğumda gayet ciddi ve güzel gelirdi böyle şeyler arkadaşlarım ama şimdi okudukça gülesim geliyor. İşte karşınızda Komik Türk Sineması Replikleri Guzel oldugunuz kadar kustahsiniz da. -Annecigim ben bu amcayi cok sevdim. Ona baba diyebilirmiyim? -Bana annemi tekrar anlatir misin babacigim? Senin annen bir melekti yavrum. -Neden...

Sayfayı Paylaş