gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Türk Telekom'un sabit ücretine yargı onayı

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Beykoz Tüketici Hakem Heyeti’nin Türk Telekom’un her ay abonelerinden tahsil ettiği sabit ücretin geri ödenmesine yönünde verdiği karar, İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi tarafından iptal edildi. Mahkeme kararıyla, Telekom’un aldığı sabit ücrete yargı onayı verilmiş oldu. Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, daha önce de aynı konuda mahkemelerin birçok benzer karara imza attığı anımsatılarak, “Böylece telefon hizmetinde erişim maliyeti, bir başka deyişle, müşteriye tahsis edilen hattın her zaman konuşulabilir durumda tutulması karşılığında alınan bir ücret olan sabit ücretin hukuka aykırı hiçbir yanının olmadığı anlaşılmış oldu” denildi.

Açıklamada, Telekom’un sabit ücret uygulamasının hukuka uygun olduğu, bu tür Tüketici Hakem Heyeti kararlarının mahkemelerce iptal edildiği ifade edilerek şöyle denildi:

“Söz konusu Beykoz Tüketici Hakem Heyeti kararının Mahkemece iptali ile artık şirketimizin bu konudaki haklılığının ve uygulamasının hukuka uygunluğunun müşterilerimizin menfaati açısından ilgili herkes tarafından anlaşılacağını umut ediyoruz.”

ANKA

Türk Telekom'un sabit ücretine yargı onayı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türk Telekom'da referandum önlemi

Türk Telekom'da referandum önlemi

Son günlerde fiber optik kablolara ve bağlantı dolaplarına yapılan saldırılar yüzünden haberleşmede ciddi sıkıntıların ortaya çıkması referandum sonuçlarını internete dayalı olarak açıklayacak il seçim kurullarını harekete geçirdi. Türk TELEKOM'da grevin başlamasıyla ortaya çıkan fiber optik kablolarına ve bağlantı dolaplarına yönelik saldırıların, pazar günü yapılacak referandum sonuçlarının...
  2. Türk telekom'dan sabit ücrete kampanyalı çözüm

Türk telekom'dan sabit ücrete kampanyalı çözüm

Türk Telekom (Tt) Telefon Konuşması Yapmamasına Rağmen Her Ay Sabit Ücret Ödemek Zorunda Kalan Abonelerinin İlgisini Çekecek Yeni Bir Kampanyayı Hayata Geçirdi. Türk Telekom (TT) telefon konuşması yapmamasına rağmen her ay sabit ücret ödemek zorunda kalan abonelerinin ilgisini çekecek yeni bir kampanyayı hayata geçirdi. Referans Gazetesi'nin haberine göre, Cem Yılmaz'ın "Jembey"...
  3. Türk Telekom'dan öğretmenlere hediye

Türk Telekom'dan öğretmenlere hediye

Türk Telekom'un, grup şirketlerinden Sebit'in Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfredatına uygun olarak geliştirdiği eğitim yazılımı Vitamin'i, MEB'e bağlı ilköğretim okulları öğretmenlerine ücretsiz olarak sunduğu bildirildi. Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada, ilk ve orta öğretim öğrencileri ile öğretmenlerin eğitim süreçlerini kolaylaştırmaya yönelik olarak geliştirilen...
  4. Telefonda sabit ücret

Telefonda sabit ücret

406 sayılı Telgraf ve Telefon Kanununun dava açıldığı tarihte yürürlükte bulunan, -4. maddesi ile telekomünikasyon hizmetlerinin yürütülmesinde veya telekomünikasyon alt yapısı işletilmesinde ve bu hususlarda yapılacak düzenlemelerde göz önünde tutulacak ilkeler belirtilmiş olup, bunlar özetle; herkesin, makul bir ücret karşılığında telekomünikasyon hizmetlerinden ve alt yapısından...
  5. Türk Telekom'dan "Tekno Tekir"

Türk Telekom'dan "Tekno Tekir"

türk telekom, tekno tekir, türk telekomdan yenilik 2014 Sevgili melekler, birkaç gündür ekranlarda dönen Türk Telekom reklamını mutlaka izlemişsinizdir. "Tekno Tekir" maskotuyla yeniliklerini tanıtan Türk Telekom, yeni müşteri yaklaşımını "Mutluluk Evinizde" sloganıyla evlere taşıyor. Türk Telekom'un müşterilerine sunacağı tüm yenilikleri duyuracak olan Tekno Tekir,...

Sayfayı Paylaş