gebe
?

Türkçe yi düzgün kullanırmısın?

1. evet özen gösteririm

oy sayısı 13
    86,7%
  2. hayır özen göstermem

oy sayısı 0
    0,0%
  3. ne evet ne hayır

oy sayısı 0
    0,0%
  4. benim için önemli değil

oy sayısı 0
    0,0%
  5. benim için önemli

oy sayısı 2
    13,3%
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Türkçe yi doğru kullanıyormusun?

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

Sevgili melekler ben türkçe yi düzgün kullanmaya dikkat ediyorum sizler bu konuda nasılsınız bakalım hem ankete cevabınızı hemde yorumlarınızı bekliyorum :)

2. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Türkçe yi doğru kullanıyormusun?
    ilk ben katıldım ve yorumumda şu ben türkçe yi düzgün kullanmaya dikkat ederim ve edilmesinide isterim mesela ya demezlerde yha derler nedir bu?! bana çok abes geliyor lütfen düzgün kullanmaya özen gösterelim :)

3. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

ben almanyada dogdum ve büyüdüm. buna ragmen cok coook dikkat ederim, yani özen gösteririm. ztn bunu benden cok ailem ister :)

Sonucta Türküm, tuerq... degil :):)

4. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Evet bende Türkçemizi güzel kullanmaya dikkat ederim..Maalesef şimdiki gençlerin buna pek önem verdiğine inanmıyorum..Dikkat edenleri,güzel kullananlarıda yürekten tebrik ediyorum..

5. su.ay

su.ay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende düzgün kullanmaya çalışırım.herkesinde özen göstermesini isterim.(eee istesem de kötü konuşamam evde bir Türkçe öğretmeni,birde sosyal bilgiler öğretmeni var. Türçeyi güzel konuşmayanlara çok kızarlar.tam öğretmen yaniii.)

6. l.a.r.a

l.a.r.a Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuda cok muzdaribim. Almanya´da yasiyorum ve buradaki insanlarimizin türkceye almanca kelimeler eklemelerine cok kiziyorum. Ayrica; gidiyorum yerine, gidiyom, verecegim yerine; vericem (ve buna benzer yüzlerce örnek) gibi güzel türkcemizi resmen helak edenleri kiniyorum:sinirli:

7. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Vatanı, vatan yapan Dildir...Maalesef artık gençler buna hiç dikkat etmiyorlar.çok yerine ''şohk'' gibi saçma sapan kelimeler kullanmaya ısrarla devam ediyorlar,Lütfen Türkçemize sahip çıkalım...

8. D-Ya

D-Ya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Türkçeyi düzgün kullanmaya özen gösteriyorum, fakat Türkiye'de okula gitmedigim için ne kadar dogru oldugunu bilemeyecegim..

9. ece_ece

ece_ece Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    29 Harf Hepimiz Yeter Diyorum

Türkçe yi doğru kullanıyormusun? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. stor perde kullanıyormusunuz?

stor perde kullanıyormusunuz?

Stor Perde Modelleri kullanıyor musunuz tam olarak bilemiyorum yenide çıktı sizlere güzel stor perde modellerini bularak resim olarak eklemeye başlayacağım. Bu arada portal bölümümüzde de stor perde trendleri konumuzdan yararlanarak yeni fikirler edinebilirsiniz. 1194 Stor perdelerin hemen hemen bütün kadınların bildiği gibi temizlik durumları sıkıntıları yüzünden biraz kullanmadıklarını...
  2. Bilgisayarı doğru kullanıyormusunuz?

Bilgisayarı doğru kullanıyormusunuz?

Bürolarda olumsuz çalışma ortamı sonucu kas ve eklemler üzerine binen aşırı yükleme ve stresin, kas-iskelet sistemiyle ilgili hastalıklara neden olduğu bildirildi. Osmangazi Üniversitesi (OGÜ) Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Demirtaş, teknoloji ve bilgi iletişim ağının gelişmesine bağlı olarak işte, okulda ve evde uzun süre bilgisayar...
  3. Doğru Şampuanı Kullanıyormusunuz

Doğru Şampuanı Kullanıyormusunuz

Eskiden saç temizliği için tek tip sabun kullanırdı. Zaman ilerledikçe, her saç tipine hatta saç rengine özel şampuanlar üretildi. Peki, saçınıza dost yani doğru şampuanı kullandığınızdan emin misiniz? Hangi saça hangi şampuan olmalı işte cevabı :tik: Şampuan satın alırken üzerinde bulunan ibareli dikkatlice okumalı ve saç tipinize uygun olanı seçmelisiniz. Aksi halde saçlarınız aşırı...
  4. Hamile iken araba kullanıyormusunuz?

Hamile iken araba kullanıyormusunuz?

Emniyet kemeri Hamileyken dikkat edilmesi gereken hususlar Selam kızlar, ben hastaneye doğuma giderken bile arabayı kullandım :) bence hiçbir zararı yok ama dikkat edilmesi gereken noktalar varmışGebelik döneminde araba kullanmak veya araba yolculuğu yamanın bir sakıncası yoktur. Ancak yolculuk yaparken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır, Araba kullanmak konusunda ise öncelikle her...
  5. türkçe doğru kullanmasıyla ile ilgili uyarı levhaları

türkçe doğru kullanmasıyla ile ilgili uyarı levhaları

lütfen yardım eder misiniz şimdiden saolun. :)

Sayfayı Paylaş