gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Turkcell Maxi Plus 5 internet bağlantısı nasıl yapılır?

Konu, 'Cep Telefonu Haberleri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

bu konu;Türkcell maxi plus 5 le internete bağlanma,turkcell maxi plus 5 telefon sorunları hakkında bilgiler vermektedir. Daha önce ki konumuz da Turkcell maxi plus 5 cep telefonunu hakkında genel bilgileri vermiştik.Bu konumuzda Turkcell maxi plus 5 cep telefonuyla,internet bağlantısı nasıl yapılır,telefon hakkındaki sorunlar nelerdir ?Cevaplarımızla değinicez.Facebook, Youtube, Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşımlar yapabilir isterseniz online oynanan oyunları bile oynayabilirsiniz. Ekranı 3.5 inçtir ve 262 bin ekran rengi kalitesine sahiptir. Telefonun dahili hafızası 4 gbdır fakat dilerseniz 16 gba kadar arttırabilirsiniz. Telefon 5 MP kameraya sahiptir. 4X dijital zoom yapılabilmektedir kameranın kalitesi de oldukça üst düzeydedir.

Cihazımın internet ayarlarını açamıyorum

Operatörünüz avae ise

Wi-fi > Bluetooth > Mobil Ağ Ayarları -> Mobil Şebekeler -> Erişim Noktası Adları

Burada iki seçenek çıkacak karşınıza...

Avea Data ve Avea MMS. Eğer cihazla şebeke üzerinden internet paketiniz yoksa tavsiyem Avea Data yı silmeniz. Arada bir Senkronizasyon için veri gönderim alım işlemi yapıyor ve size ufak ufak ücret yazmaya başlıyor. Silmek için Avea Data içerisine girin. Ayar düzenleme penceresine geldiğinizde menü tuşuna basın ve APN sil i seçin.

Şimdi standart GPRS kullanımı için gerekli ayarlara geçelim.

Erişim Noktası Adları menüsündeyken menü tuşuna basıyoruz ve Yeni APN seçiyoruz. Karşımıza çıkan ayarları sırasıyla yazdığım gibi ayarlayın...

İsim: Avea WAP
    APN: wap
    Proxy: 213.161.151.201
    Bağlantı Noktası: 8080
    Kullanıcı Adı: wap
    Şifre: wap
    Kimlik Doğrulama Türü: Yok

Önemli: MCC ve MNC değerleri otomatik girilmiş durumda ayarını değiştirmeyin!

Yukarıda yazılanlar haricinde herhangi bir ayarı değiştirmeyin. Gerisi aynı kalsın. Ayarları yaptıktan sonra Menü->Kaydet seçiyoruz. Artık Avea Mobil İnternet'i kullanabilirsiniz...

Operatörünüz Turkcell ise ;

Menü->Ayarlar ->Diğer>Mobil ayarlar>veri etkin kutusunu işaretleyin>ağ operatörleri>ağları ara>türkcell i işaretleyin

Fcebooktan fotoğraf indirme;

İndirmek istediğiniz fotoğrafın üstüne basılı tutun ve çıkan seçenekten indirin.Bu arada facebook uygulamasından giriyorsanız farklılık gösterebilir.Tarayıcıdan girdiğinizde bu şekilde indirebilirsiniz.

Yanlışlıkla android sistemini sildim görev yöneticisinden geri nasıl yüklerim

Android sistemini sonlandırırsanız cihaz kapanır tekrar açıldığında da android sistemi yeniden başlar.Sorun yok yani güvenle kullanabilirsiniz cihazı.

SadmiN bunu beğendi.
  2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok yardımcı oldunuz sayenizde internete bağlandım

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok teşekkürler sabahtan beri çözemediğim sorunu çözmemi sağladınız :)

BEYZA21 bunu beğendi.
  4. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Rica ederim...

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

telefon
    ya avea mms avea wap avea data yı nasıl silcem acill __???

BEYZA21 bunu beğendi.
  6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok saolun yardımcı oldunuz para gidermi bundan dolayı

BEYZA21 bunu beğendi.
  7. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Turkcell maxi plus 5 cep telefonunu alırken internet bağlantınız 1 yıl bedava oluyor..(Ayrıca veriyi kapatınız. )Yalnız yinede dikkatli olun ,ekstra internet ücreti ödeyenler oluyor.Böyle bir durumla karşılaşırsanız hemen Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak bilgilendirin.

8. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Daha açık yazarmısınız?Telefonunuz Turcell Maxi plus 5 mi?

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben aylardır maxi plusu kullanıyorum ama evdekı adsle bağlanıcam süreklı hata verıyo kımlık dogrulama sorunu dıyo wifiden nasıl bağlancagımı bılmıyorum olmuyo yanı lütfen yardım edın artık adslden bağlanıp watsapp a girmek istiyorum

BEYZA21 bunu beğendi.
  10. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Ana ekrandan sistem ayarları,çıkan ekranda diğer,tethering ve taşınabilir hotspot,taşınabilir kablosuz ortak Bunu etkinleştirin. Ana ekranda üst tarafı aşağı çektiğinizde bir menü açılacak ordada veri sekmesini seçerek etkinleştirin.Artık taşınabilir bir wifi vericiniz var.Bilgisayarınızda kablosuz ağları aratın direk maxiplus 5 olarak göreceksiniz.Ordan bağlanabilir,telefonunuzu kullanarak bilgisayardan internete baglanabilirsiniz. bu ekranda Şifre isteyecektir şifreyide yine aynı menüde taşınabilir kablosuz ortak sekmesinin altında kablosuz ortak erişim noktası ayarlarından ayarlıyabilirsiniz.

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok teşekkür ederim hanım efendi.Bir şey daha sorucam telefon üzerindeki uygulamaları nasıl kaldırabilirim

BEYZA21 bunu beğendi.
  12. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Telefonun ana ekranında ortada bulunan menü ye basın (yuvarlak olan)ordan ekranın üzerinde bulunan düzenle seçeneğine dokunun.Uygulamaların tümü görünecektir.Kaldırmak istediğiniz uygulamaya dokunun ve tamamı tıklayın..

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

arkadaşım ben 2012 de almıştım telefonu . kul açıldıktan snra biraz olmuştu. 2013 yılına geldiğimdebi süre sonra bitti artık girmiyr.Yrdımcı olur musun ?

14. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    İnternet kullanımından bahsediyorsanız,Paket limitini aşmış olabilirsiniz..Telefonu 4 aydır kullanıyorum, internet kullanımında sıkıntı yaşamıyorum.(epey uygulama indirmeme rağmen)Sadece aylık paket bittimi uyarı geliyor..İnternet kullanımıyla ilgili sıkıntınızı telefonu aldığınız yere bildirin yardımcı oluyorlar.

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

gerçekten çok teşekkürler ya işte bunu arıyordum :)

BEYZA21 bunu beğendi.
Turkcell Maxi Plus 5 internet bağlantısı nasıl yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İnternet bağlantısız Gmail

İnternet bağlantısız Gmail

Google, Gmail'e eklediği yeni bir özellik ile artık e-postalarınıza, internete bağlı değilken bile ulaşabilmenizi sağlıyor. Son derece popüler bir web uygulaması olmasına rağmen, Gmail'in bazı eksikleri de var. Bunların başında kişilerin ve kurumların Gmail e-posta hesaplarını offline olarak kullanamamaları geliyor. Örneğin Outlook kullanıcıları internete bağlı olmadıkları zamanlarda bile...
  2. Turkcell Borç Sorgulama Nasıl Yapılır

Turkcell Borç Sorgulama Nasıl Yapılır

Turkcell Borç Sorgulama Turkcell Borç Sorgulama Nasıl Yapılır Hattı Turkcell olan Melek'lerimiz ve Turkcell hat kullanan tüm misafirlerimiz, bu sayfamızda sizlere Turkcell borç sorgulama hakkında yardımcı oluyor ve borcunuzu öğrenmek için BURAYA TIKLAMANIZI öneriyoruz arkadaşlarım :)
  3. Haftalık Sms Turkcell Nasıl Yapılır

Haftalık Sms Turkcell Nasıl Yapılır

Haftalık Sms Turkcell Nasıl Yapılır lütfen çok acil yardım edin bilgi verin:S
  4. Turkcell Maxi Plus 5 hakkında genel bilgiler

Turkcell Maxi Plus 5 hakkında genel bilgiler

bu konu;turkcell maxi plus 5 özellikleri, turkcell maxi plus 5 le internete nasıl bağlanılır hakkında bilgiler vermektedir Sevgili üyeler,ve misafirlerimiz;Turkcell maxi plus 5 telefon çıktığı günden beri özellikleri ve donanımıyla alıcıların beğenisini topalamakta.Şahsımda telefonu kullanan biri olarak,ilk başta özelliklerini kullanmakta zorlandıysamda,özelliklerini araştırarak...
  5. turkcell maxiplus internet bağlantısı yok diyo

turkcell maxiplus internet bağlantısı yok diyo

merhaba. bende turkcell maxiplus 5 var hattım avea dün internet pakedi yaptım ama internet bağlantısı yok diyo. yardımcı olurmusunuz?

Sayfayı Paylaş