gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Türker Tekin kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

türker tekin kimdir, hayatı, biyografi, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, dizileri, filmleri
    "Tek Türkiye" adlı tv dizisinde de rol alan usta oyuncu Türker Tekin hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler.

Türker Tekin, (d. 11 Mart 1940, Turgutlu - ö. 17 Mart 2008, İzmir), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.1963 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Tekin, 1965'ten 1978 yılına kadar Şehir Tiyatroları'nda çalıştı. 1978'de İzmir Devlet Tiyatrosu kadrosuna geçerek buradan emekli oldu. Ayrıca Türker Tekin, sinema ve dizi filmlerde de rol almıştır. Sanatçı, bir tümör nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
    Filmografisi

Tek Türkiye - 2007
    Yersiz Yurtsuz - 2007
    Kabuslar Evi: Takip - 2006
    İlk Aşk - 2006
    Koltuk Belası - 1990
    Annem / Bırakmam Seni - 1987
    Kadınca - 1984
    Erkekçe - 1983
    Küskün Çiçek - 1979
    Çöpçüler Kralı - 1977
    Süt Kardeşler - 1976
    Meraklı Köfteci - 1976
    Pembe İncili Kaftan - 1975
    Nöri Gantar Ailesi - 1975
    Çapkın Hırsız - 1975
    Kartal Yuvası - 1974
    Bilal-i Habeşi - 1973
    Yunus Emre Destanı - 1973
    İtham Ediyorum - 1972
    Tophaneli Murat - 1972
    Aşkın Kaderim Oldu - 1972
    Büyük Acı - 1971
    Bitmeyen Yol - 1965
    Şoför Nebahat Bizde Kabahat - 1965

Türker Tekin kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyayi bir tek kisiyle paylassaydin kimi secerdin???

Dünyayi bir tek kisiyle paylassaydin kimi secerdin???

Dünyayi bir tek kisiyle paylassaydin kimi secerdin???
  2. Özlem Tekin - Kimse Bilmez

Özlem Tekin - Kimse Bilmez

kimse bilmez ömür boyu dert oldum kendimi aramaktan yoruldum düşüp yollara bir derman buldum seni gördüm göreli sana tutuldum kimse bilmez bir ömür sürüklendim her sabah yeniden ümitlendim bakıp aynaya ne sözler verdim seni gördüm göreli aşka dilendim boyuna posuna havasına yandığım bilmeden yoluna yanına kapısına düştüğüm eline dizine yatağına yattığım gönlünü gözünü sözünü...
  3. Türker İnanoğlu kimdir

Türker İnanoğlu kimdir

türker inanoğlu kimdir türker inanoğlu kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, kısaca hayatı hakkında özetler burda arkadaşlar. Ünlü Yönetmen Türker İnanoğlu hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızda yer almaktadır Melek'lerim. 1936 yılında Safranbolu'da doğan İnanoğlu, ilkokul eğitimini Safranbolu'da, orta ve lise eğitimini İstanbul'da yaptı. Yüksek öğrenimini Tatbiki...
  4. Gürsel Tekin kimdir?

Gürsel Tekin kimdir?

Sabahtan belli haberlerde bu isimi duyuyorum, arkadaşlar gerçekten merak ediyorum Gürsel Tekin kimdir acaba? Bilgi verebilir misiniz?
  5. Kuran da Adı Geçen Tek kadın Kimdir?

Kuran da Adı Geçen Tek kadın Kimdir?

kuranda geçen kadın isimleri, kuranda yer alan kadın isimleri, kurandan kadın isimleri Biz müslümanların kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim de adı geçen tek kadının kim olduğunu merak edenler için sizlere gereken bilgileri paylaşıyoruz. Kuranı kerimde ismi geçen tek kadın Hz İsa'nın annesi olan HZ. Meryem'dir. Hz. Meryem Hz. İsa’nın annesidir.Hz.Meryem Davud soyundan İmran adlı erkekle...

Sayfayı Paylaş