gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Türkiye Petrolleri ilk istasyonunu Yozgat'ta açtı

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

galip özbek Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), petrol dağıtım ağının ilk istasyonunu Yozgat'ın Yerköy ilçesi Saray Beldesi'nde törenle hizmete açtı. E-88 Karayolu Saray Beldesi'nde kurulan TP Petrol İstasyonunun açılışında konuşan TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, TPAO'nun 1980 öncesinde dünyadaki 500 kuruluş arasında yer aldığını, şimdi yeniden ilk 500 şirket arasına girmek için çalışacaklarını söyledi.
    Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım Şirketi (TPPD) Genel Müdürü Galip Özbek de, Türkiye'de ilk resmi istasyonu Yozgat'ta, ikincisini ise kısa süre sonra Kayseri'de açacaklarını bildirdi. Özbek, akaryakıt istasyonu dağıtım ağını her geçen gün genişleteceklerini vurgulayarak, bunu yaparken güvenilir ve kaliteli hizmeti ön planda tuttuklarını ifade etti.
    Özbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada ise, ''Türkiye, petrol üreten ve tüketen ülkeler arasında köprü konumundadır. Bu avantajı iyi kullanamıyoruz. Bunun için TP yıllar sonra dağıtım ağını kurma kararı almıştır'' dedi.
    TPAO'nun 1959 yılında kurulduğunu, 1968 yılına kadar entegre şirket olarak faaliyet gösterdiğini hatırlatan Özbek, TPAO'nun bu dönüşüyle birlikte kaçak akaryakıt olayının da büyük oranda azalacağına dikkati çekti.
    Özbek, açıklamasını şöyle sürdürdü:
    ''2006 yılının son aylarında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan 15 yıllık dağıtım lisansını aldık. Yılbaşından itibaren ülke genelinde akaryakıt istasyonları açmaya ve dağıtıma başladık. Bugün burada ilk resmi istasyonumuzu açmış bulunuyoruz. Petrol arama, üretim gibi Türkiye'nin riskli işlerini neredeyse tek başına yürüten ve tamamen bizim kendi şirketimiz olan TPAO ve TPPD şirketi, sektöre büyük bir güvenle girmiştir. Gün geçtikçe bayi ağını genişletmektedir. Bayi açılışlarımız önümüzdeki günlerde devam edecektir. Hedefimiz, 2015 yılına kadar yüzde 9'luk bir paya ulaşmaktır.'' Yozgat'ın Yerköy ilçesi Saray Beldesi'nde kurulan istasyonun açılış kurdelesini, TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, TPPD Genel Müdürü Galip Özbek, Yozgat Valisi Amir Çiçek, Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Mehmet Çiçek ve Abdülkadir Akgül birlikte kesti.

Türkiye Petrolleri ilk istasyonunu Yozgat'ta açtı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Petrol

Petrol

Benzin, gaz gibi petrol ürünleri ilginç ve şaşırtıcı durumdur. Petrol kara ise ani sıkıntıdır.Rüyada petrol görmek, yeni haberler alacaginiza kendinizi bir petrol sahasinda petrol çikardiginizi görmeniz, bütün isteklerinizin kisa zamanda yerine gelecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada petrol görmek, hayirsiz, zina eden bir kadina isarettir. Bazi tabirciler, petrol, haram...
  2. Türkiye´de ilk defa kim ruh çağırdı..?

Türkiye´de ilk defa kim ruh çağırdı..?

Türkiye’de ilk spiritiualizm deneyi, Bergama’da yapıldı. 1896 yılında yapılan bu deneyi gerçekleştiren kişinin adı, Zorluhanzade Avnullah Kazimi Beydir. Avnullah Bey, İstanbul’dan Bergama’ya gelmiş, orada öğretmen Emin Efendi ile tanışmıştı, iki aydın iyi anlaştılar. Çandarlılı Emin Efendi, Fransızca dersler veren sevilen bir adamdı. Avnullah Bey’in anlattığı ruh çağırma olayını dinledi ve...
  3. Cumhuriyetin İlk Yıllarında Türkiye Halk Sağlığı

Cumhuriyetin İlk Yıllarında Türkiye Halk Sağlığı

Bilindiği üzere batının “hasta adamı” Osmanlı İmparatorluğu, 1877-78 Rus harbinden sonra, XX. yüzyıl başlarında bir dizi savaş yapmak zorunda kalmıştır. Bu süreç 1911’de Trablusgarb savaşı ile başlamış, uzun ve yıpratıcı bir dizi savaştan sonra ancak cumhuriyet ile sona ermiştir. Trablusgarb savaşından sonra 1912 Balkan savaşı, 1914-1918 yılları arasında I. Dünya savaşı ve nihayet 1919-1922...
  4. Türkiye de kadın ''ilk''ler

Türkiye de kadın ''ilk''ler

1892: İlk Türk kadın romancı Fatma Aliye Hanım "Muhadarat" adlı ilk romanını kendi adıyla yayımladı. 1909: İlk Türk kadın siyasetçi Emine Semiye Hanım Osmanlı Demokrat Fırkası yönetim kuruluna seçildi. 1913: İlk kadın devlet memuru Bedriye Osman Hanım Telefon İdaresinde göreve başladı. 1913: Belkıs Şevket Hanım uçağa binen ilk Türk kadın unvanını aldı. 1920: İlk Türk kadın avukat...
  5. İlk Hamburgerciyi Türkler Açmış Olsaydı...

İlk Hamburgerciyi Türkler Açmış Olsaydı...

Herşeye olduğu gibi buna da Türkler el atmış olsaydı nolurmuş bakalım :D Cam kenarındaki masalar rezervasyonlu olurdu. - Duvarlarında ilk hamburgerciyi açan bıyıklı amcalarının fotoğrafları olurdu. - Ne kadar yenmese de illa ki isotlu hamburger olurdu. - Zamanla hamburger ekmekleri uzar,içindeki silindir et kıymaya döner gene pideci olurdu.Böylece hamburger kültürü başından ölürdü. - Bir...

Sayfayı Paylaş