gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Türkiye şehitlerini andı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 94. yıldönümü dolayısıyla törenler düzenlendi.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 94. yıldönümü dolayısıyla yurdun çeşitli yerlerinde törenler düzenlendi. Vatandaşlar, şehit anneleri babaları yakınları yurdun dört bir yanındaki şehitliklere akın etti, gözyaşı döktü.

Çanakkale Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen ilk törende, hükümet adına Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Türk Silahlı Kuvvetleri adına Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Feyyaz Öğütçü, Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile diğer yetkililer, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Törende, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 94. yıldönümü töreninde yaptığı konuşmada, geçmişte verilen istiklal mücadelesini kavramadan Türkiye'nin istikbal mücadelesinde başarıya ulaşmasının mümkün olmadığını dile getirdi.

Türkiye şehitlerini andı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehitlerimize

Şehitlerimize

Ben, havran'da seyit onbaşı, ezine'de yahya çavuş'um, Kıbrıs'ta, albay ibrahim karaoğlanoğlu'yum. Tarihte hep destan yazdı soyum, ben buyum, Uğraşma benimle, ben mustafa kemal'in torunuyum. Ben, tavas'ta şehit bekir matrak polisim, Son can göçünceye kadar, hiç dinmeyecek sesim. Korku nedir bilmem, yaram kanasa da silmem, Boşuna çağırmayın, gül bahçesi burası gelmem. Ben, yukarıboğaz...
  2. Şehitlerim...

Şehitlerim...

Hiç telefon eden oldu mu size �baba ben ölüyorum, hakkınızı helal edin, anama söyle üzülmesin, gurur duyun benimle..� diye? ŞEHİTLERİM Hiç hesapladınız mı kaç şehit olmuş terör can almaya başladığından beri? Biliyor musunuz siz çocukları ne yapar? Gördünüz mü hiç mezarı başında selam veren babasına küçük bir çocuk? Hiçbir dilekçe yazdınız mı ya da okudunuz mu...
  3. Şehitlerimize!!!

Şehitlerimize!!!

YouTube - sehit klibi
  4. Şehitler Ölmez Ana

Şehitler Ölmez Ana

Ne mutlu,ne mutlu sana... Oğlun şehit olmuş gözleri yaşlı ana Ağlama artık bırak allah aşkına Toprak dardır,gök dardır şehit olup yatana... Mehmed'in al kanıyla çağ kapandı çağ açtı Elde kılıç,yay,kalkan kale aştı dağ aştı Hilal'in zaferinden kuduran haçlı şaştı Peki ana halen neden bağrın yanık gözün yaşlı? Ana senin oğlundu düşmana göğüs geren O kanlı gecelerde yıldızı yere seren...
  5. Ben bu vatan için şehit oldum ana

Ben bu vatan için şehit oldum ana

Ben bu vatan için şehit oldum ana Basma ne olur yüreğine mezar taşlarını Ağlayıp ta güldürme düşmanlarımı Yolma sakın o ak düşmüş saçlarını Ben bu vatan için şehit oldum ana Yurdumda gezdirmesinler diye kirli ellerini Kirletmesinler benim vatanımı Gerçekleştirmesinler düşmanlarım emellerini...

Sayfayı Paylaş