gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Türkiye Sözleri

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Türkiye Sözleri istiyorum En büyük Türkiye!!!

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Türkiye Hakkında Sözler
    Ey yükselen yeni nesil ! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz. (1924, Dumlupınar) (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, C. II, Ankara, 1997, s. 179-188)

Cumhuriyet, yeni ve sağlam esaslarıyla, Türk milletini emin ve metin bir bağımsızlık yoluna doğru koyduğu kadar, asıl fikirlerde ve ruhlarda yarattığı güvenlik itibariyle, büsbütün yeni bir hayatın müjdecisi olmuştur.

Cumhuriyet’in temelinin laik bir dünya görüşüne dayalı olduğu hiçbir zaman unutulmamalı ve bu gerçek gözden kaçmamalıdır. Zira Türk halkı teokratik yönetimden çok acı çekmiştir. Geri kalışının nedenleri arasında bunun önemli bir yeri vardır. (1930, Kırklareli) (Utkan Kocatürk, Doğumundan Ölümüne Kadar Kaynakçalı Atatürk Günlüğü, AKDTYK. Atatürk Araştırma Merkezi, Ankara, 1999, s. 437)

Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür.

Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır. (1926, İzmir) (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, C. III, Ankara, s. 119)

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti sonsuza değin yaşayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti mutlu, zengin ve muzaffer olacaktır.

Demokrasi ilkesinin en çağdaş ve en akılcı uygulamasını sağlayan yönetim şekli Cumhuriyettir. (1930)

Cumhuriyet, yeni ve sağlam esaslarıyla, Türk Milletini emin ve sağlam istikbâl yoluna koyduğu kadar, asıl fikirlerde ve ruhlarda yarattığı güvenlik itibariyle, büsbütün yeni bir hayatın müjdeleyicisi olmuştur. (01. 11. 1936,TBMM Açılışı)

Temeli büyük Tük milletinin ve onun kahraman evlatlardan meydana gelen büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun izalesi ile helaldar olabileceği zehabında bulunanlar, çok zayıf dimağlı mutsuzlardır. (19.06.1926, Anadolu Ajansına Demeç)

Türk milletinin yapısına ve ilkelerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir. (AKDTYK., Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, Ankara, 1997, Cilt III, s.106)

Türkiye Sözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. O Ses Türkiye Mehmet ve Koray il Divo şarkı sözü

O Ses Türkiye Mehmet ve Koray il Divo şarkı sözü

Mehmet ve Koray 8 ocakta söyledikleri şarkı O Ses Türkiye Mehmet ve Koray 8 Ocak Mehmet ve Koray il Divo şarkı sözlerini isteyen misafirimiz ve Melek'lerimiz için, 8 Ocak O Ses Türkiye yarışmasında ki Mehmet ve Koray İl Divo şarkısının sözlerini paylaşıyor ve bu şarkı, tüm bu şarkıyı sevenlere gelsin diyoruz :) Non so dove trovarti Non so come cercarti Ma sento una voce che Nel vento...
  2. Derya Avcı Sarı Gelin türküsü sözleri O Ses türkiye

Derya Avcı Sarı Gelin türküsü sözleri O Ses türkiye

Derya Avcı 8 ocakta söylediği şarkı Sarı Gelin O Ses Türkiye Derya Avcı 8 ocak Derya Avcı Sarı Gelin türküsü sözleri Sarı Gelin türküsünü Yavuz Bingöl'den zevkle dinliyorduk. 8 Ocak akşamı O Ses Türkiye yarışmasında Derya Avcı'da seslendirdi bu türküyü ve harika bir yorumla. Biz de bu sayfamızda Derya Avcı Sarı Gelin türküsünün sözlerini paylaşmak istiyoruz Melek'ler. Erzurum çarşı pazar...
  3. O Ses Türkiye İrem Derici Masal şarkı sözü

O Ses Türkiye İrem Derici Masal şarkı sözü

İrem Derici 12 Şubat O Ses Türkiye İrem Derici 12 şubatta söylediği şarkı Masal O Ses Türkiye İrem Derici Masal şarkı sözü 12 Şubat'ta O Ses türkiye yarışmasında İrem Derici'nin seslendirdiğİ Masal adlı şarkının sözlerini bu sayfamızda şarkıyı ve İrem Derici'yi seven tüm arkadaşlarımız ile paylaşıyoruz Melek'ler:) Zor olanı seviyor İnsan her defa Gerçeği bende Sahtesi dilde gizli Kalbe...
  4. Oses Türkiye Barış Erkmen'den Stand By Me Şarkısı Sözleri

Oses Türkiye Barış Erkmen'den Stand By Me Şarkısı Sözleri

O Ses Türkiye Van Özel Barış Ekmen'in söylediği şarkı Barış Ekmen Stand By Me şarkı sözü o ses Türkiye Ekranların ilgiyle izlenen yarışmalarından Oses Türkiye'nin finalistlerinden Barış Erkmen'in söylediği Stand be mer şarkısının sözlerini paylaşıyoruz melekler :) Bu mükemmel parça bir Ben E. King klasiği :tik: When the night has come And the land is dark And the moon is the only light...
  5. Oses Türkiye Buse Fulya Yılmaz İstanbul Şarkısı Sözleri

Oses Türkiye Buse Fulya Yılmaz İstanbul Şarkısı Sözleri

O Ses Türkiye Van Özel Buse Fulya Yılmaz'ın söylediği şarkı Buse Fulya Yılmaz İstanbul şarkı sözü o ses Türkiye Ekranların sevilen yarışma programında Buse Fulya Yılmaz tarafından seslendirilen Pamela Spence'in şarkısı İstanbul'un sizlerini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Bir ortak geçmişimiz var, bir de hep açık yaralar. Kendine hatırlattığın: fazla parlamış anılar! Karşıma her yerde...

Sayfayı Paylaş