gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Türkiyede bulunan akarsuların isimlerini yazarmısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Araştırmam gereken bir coğrafya ödevim var ve fazla zamanım yok.Sizden rica etsem bu sayfaya ülkemizdeki akarsuların adlarını yazabilirmisiniz, çok teşekkür ederim şimdiden..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Başlıca Akarsularımız a) Karadeniz'e Dökülen Akarsular :
    Sakarya, Filyos, Kızılırmak, Yeşilırmak, Harşit, Çoruh,

b) Marmara'ya Dökülen Akarsular :
    Susurluk ve kolları (Kocabey, Simav, Kemalpaşa, lüfer)

c) Ege'ye Dökülen Akarsular:
    Ergene, Bakırçay, Gediz, Büyük ve Küçük Menderes.

d) Akdeniz'e Dökülen Akarsular:
    Dalaman, Aksu, Köprü, Manavgat, Göksu, Tarsus Çayı, Seyhan, Ceyhan, Asi nehirleridir.

3. ela yok

ela yok Forum Okuru

Türkiyede bulunan akarsuların isimlerini yazarmısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkiyede Bulunan Barajlar

Türkiyede Bulunan Barajlar

barajlar, isimleri, nerdeler, adları ne, hangi bölgedeler, kaç barajımız var bilgiler burda melekler türkiyedeki barajlara bakayım dedim ben çok fazla diye bilmiyordum ama önüme öyle bir liste çıktıki şoka girdim desem yeridir:D ne ara bukadar baraj yapılmış anlamadım:D:D işte barajlarımızın isimleri ve bölgelerii Akdeniz Bölgesi'ndeki Barajlar (40) Adatepe Barajı Alakır...
  2. Türkiyenin en uzun akarsuyu hakkında bilgi lazım

Türkiyenin en uzun akarsuyu hakkında bilgi lazım

Türkiyenin en uzun akarsuyu hangisidir bununla ilgili yani nehirle ilgili bilgi verir misiniz teşekkür ediyorum.
  3. Türkiye'de Bulunan En Uzun Akarsu Hangisi Sizce?

Türkiye'de Bulunan En Uzun Akarsu Hangisi Sizce?

türkiyedeki akarsular, en uzun akarsu, hangisi, adı, yeri, uzunluğu, ile ilgili bilgiler burada melekler Aşağı yukarı hemen her genel kültür yarışmasında çıkan bir soruyu bu kez biz size soruyoruz melekler :) Ülkemizin en uzun akarsuyu hangisidir? Hatırlayamadınız değil mi,belki de bir kısmınız bu kadar basit bi soru bilinmez mi diye düşünüyor?:) Biz yine de bilmeyenleri düşünerek en...
  4. Türkiyedeki dağların isimleri nelerdir

Türkiyedeki dağların isimleri nelerdir

Arkadaşlarım bir araştırmam için türkiyede bulunan dağların isimleri nelerdir hususunu araştırıyorum. Bu dağların adlarını yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
  5. türkiyede bulunan yabani hayvanlar hangileri

türkiyede bulunan yabani hayvanlar hangileri

türkiyedeki ormanların içinde yaşayan yabani hayvanlar nelerdir?

Sayfayı Paylaş