gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Türkiye'de hangi şehirlerde yaşanmaz?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Türkiye'de hangi şehirler yaşamaya elverişli değildir?Ve hangi şehirlerde yaşanmaz gibi sorularınızın yanıtlarını araştırmalara göre aktarıyorum [​IMG]
    72 MARDİN
    Muhteşem mimarisi ve turizm potansiyeline rağmen yoksulluğu bir türlü kıramadı. Rakamlar olumlu şeyler söylemiyor. Konutlarda en az elektrik tüketimi bu kentte. İşsizliğin en yoğun olduğu dört kentten biri. En olumlu tarafı suç oranının en düşük olduğu il olması.

73 ARDAHAN
    Ardahan işsizliğin en düşük olduğu dört ilden biri ama yine de çok yoksul. Türkiye’de kişi başına banka mevduatının en düşük olduğu üçüncü kent. Ancak bu yoksulluk suçu tetiklememiş suç oranı epey düşük. Kentin ucuzluk ve istihdam oranı dışında olumlu bir verisi yok gibi...

74 KARS
    Şaşırtıcı bir veri: Türkiye’de tiyatroya olan ilginin en yoğun olduğu kent. Genelde kültüre önem veren kentler zengin olur. Ama Kars örneğinde durum böyle değil. Toplam mevduatın ancak binde biri bu kentte. Devlet de pek elini uzatmamış. En çok kamu yatırımı yapılan kentler arasında 44’üncü sırada.

75 MUŞ
    Yoksulluktan spor yapmaya vakit var mı? Muş sporcu sayısı en seyrek olan üçüncü il. Diğer parametrelerine de bakıldığında iyimser olmak güç. Evlerde en az elektrik tüketilen ikinci il. Kişi başına en az vergi ödeyen il. Üniversite mezunu oranı en düşük ikinci il. Tek avuntusu suç oranının düşüklüğü...

76 BATMAN
    Türkiye petrollerinin kalbi Batman’da zenginlik ve yoksulluk birarada. Petrol kuyularından çıkan servete rağmen işsizliğin en yüksek olduğu dört ilden biri. Sekiz yetişkinden biri otomobil sahibi olabiliyor. Türkiye’nin en ucuz dört kentinden birisi ve suç oranı düşük.

77 ŞIRNAK
    Bitlis gibi ilgiye muhtaç. Kişi başına en az vergi ödeyen üçüncü il. İşsizliğin en yüksek olduğu dört kentten biri. Eğitim açısından da kötü durumda. Okur yazar oranı en düşük ikinci ilkokul öğretmeninin en az olduğu üçüncü ortaöğrenim öğretmeni sayısının en yetersiz olduğu ikinci il.

78 ŞANLIURFA
    Türkiye’nin en ucuz illerinden biri. Fiyatlar ortalamanın yüzde 4.4 gerisinde. Kişi başına mevduat sadece 477 lira. Konut sahipliğinde yoksulluğun izleri açıkça görülüyor. 10 kişiden biri konut sahibi. İşsizlik yüksek okur-yazar oranı düşük. İlkokul öğretmeni sayısının en yetersiz sporcu sayısının en az olduğu il.

79 HAKKARİ
    Hava kalitesinin en kötü olduğu il olan Hakkari’nin ekonomik verileri hiç parlak değil. Kişi başına en düşük kamu yatırımı Hakkari’ye yapılıyor. Öğretmen açığı var ortaöğretim öğretmen sayısının en yetersiz olduğu il. Bir yandan da okur yazar oranı en düşük olan üçüncü il.

80 DİYARBAKIR
    Acil “açılım” gerekiyor. Diyarbakırlı tüm olumsuz şartlara rağmen sanata yoğun ilgi gösteriyor. Tiyatroya ilgide 15’inci sinemada 19’uncu sırada. Sorunların başında eğitim ve sağlık altyapısı geliyor. Kent eğitimde 73’üncü sağlıkta ise 76’ncı sırada yer alıyor. Kaza oranı da yüksek ve trafiğe bir çözüm bulunması gerekiyor.

81 AĞRI
    Eğitim altyapısı en kötü şehir. Ekonomi parametresinden bakıldığında sondan bir önceki sırada. Üniversite mezunu oranının da en düşük olduğu il. Her 47 yetişkinden ancak biri üniversite bitirebilmiş. Okur-yazar oranı en düşük il de Ağrı. En iyi iki özelliği işsizlik oranının düşüklüğü ve ucuzluk.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    hmmm ben mersin,izmir,ankara,antalya ve muğla tarafında yasamak isterim :))

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    evt muşta yaşanmaz
    ben 3 yıl yaşadım yaşamak denirse:D
    HAKKARİ de hiçççççç yaşanmaz
    malum terörden dolayı

Türkiye'de hangi şehirlerde yaşanmaz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müslüm Gürses - Bu Şehirde Yaşanmaz

Müslüm Gürses - Bu Şehirde Yaşanmaz

Askin var oldukca umit kayboldu Hergun biraz daha dertleniyorum Hasretin icimi kemiriyor bak Dinle beni sana sesleniyorum Senin hasretin varken bu sehirde yasanmaz Boyle devam ederse sensiz hayat olamaz Yasamak yasamak yasamak Degil yasamak Kalbim biliyorsa neden sakliyor Bu kacinci feryat sabrim kalmadi -2- Baska bir yol varmi?Baska bir yol varmi? Sevmenin baska turlu sekli varmi?...
  2. Türkiye'de Emekliler Şehir Dışına Çıkamıyor

Türkiye'de Emekliler Şehir Dışına Çıkamıyor

Türkiye İşçi Emeklileri Derneğinin (TİED) yaptığı bir araştırmaya göre, emekliler yaşadıkları kentin dışına çıkamıyor. Dernek, aralarında İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, Zonguldak, Karabük, Ankara, Konya, Antalya, Mersin, Gaziantep, Sivas, Trabzon, Rize, Malatya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Erzurum, Iğdır ve Van'ın bulunduğu 47 ilde 4 bin 362 emeklinin katılımıyla “Türkiye Emekli Profili...
  3. Siz hangi şehirsiniz?

Siz hangi şehirsiniz?

2 on hangi bebeksiniz 2on hangi bebeksiniz iki on 2 10 insansınız Bazı şehirlerin adı bile başka gelir kulağa, bazen bir kelime sadece tek bir kelime o şehri anlatmaya yeter, hiç görmemiş bile olsanız "benim şehrim o" dersiniz. Çünkü her şehrin kendine has bir kişiliği vardır, tıpkı insanlar gibi. Peki siz hangi şehirsiniz? Siz Hangi 'Şehir'siniz?
  4. Türkiye'de yaşanacak şehirler

Türkiye'de yaşanacak şehirler

nem oranı en yüksek şehir yaşanacak şehirler türkiyede yaşanacak yerler illerin nem oranları oranı en az şehir Ülkemizin her bir köşesi cennet deriz ama uzmanlara ve araştırmalara göre yaşamaya değer ön plana çıkan bazı iller var bu iller hakkında ve bu illerde neden yaşamanız daha avantajlı konusunda ki bilgileri aktarıyorum 1- ANKARA Başkent ekonomi sağlık ve eğitim altyapısı en gelişmiş...
  5. Şehit ağacı nerede hangi şehirde

Şehit ağacı nerede hangi şehirde

Şehit ağacı varmış ankarada tam olarak nerede bu son dönemde şehit olan askerlerin künyeleride bu ağaca asılmış. Varsa adres bilgisi ile birlikte ağacın resmini verirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş