gebe
  1. semazen

semazen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Türkiye'de kaç gazete, kaç kanal var?

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında semazen tarafından paylaşıldı.

türkiyede kaç tane kanal var türkiyede kaç kanal var tane gazete kac gazete türkiye de

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre rakamlar şöyle:
    Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre; Türkiye'de 55 yaygın, 23 bölgesel, 2.381 yerel olmak üzere toplam 2.459 gazete; 27 ulusal, 16 bölgesel, 215 yerel olmak üzere toplam 258 televizyon kanalı bulunuyor.

Türkiye'de basın kartı sahibi olan gazeteci sayısı ise 6 bin 888'i göreve bağlı, 3.243'ü sürekli, 229'u Basın Şeref Kartı, 98'i ise Serbest Basın Kartı olmak üzere 10.458.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre, Türkiye'de 55 yaygın, 23 bölgesel, 2.381 yerel olmak üzere toplam 2.459 gazete; 2.522 dergi ve 1.043 bülten bulunuyor. Süreli toplam yayın sayısı da 6 bin 24.

Türkiye'de yayın yapan (4 TRT kanalı dahil) 27 ulusal, 16 bölgesel, 215 yerel olmak üzere toplam 258 televizyon kanalı bulunuyor. Bunlardan 65'i kablo ve 92'si uydu üzerinden yayın yapıyor.

Türkiye'de 36 ulusal, 100 bölgesel, 951 yerel olmak üzere toplam bin 87 tane de radyo kanalı buluyor.

Bu arada ülke genelinde genelinde 24 haber ajansı ile üniversiteler bünyesinde bu alanda eğitim veren 33 iletişim fakültesi var. İletişim fakültelerine yaklaşık her yıl 5 bin civarında öğrenci eğitim görüyor.

Son düzenleme: 10 Ekim 2008
  2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Benim isimi yaradi tesekkur ederim. 1000 tane tutuklu gazeteci var diyorlardi. bende kaba bir hesapla kac tane gazeteci var ki 1000 tanesi tutuklu diye merak ettim. gorunen o ki 1000 tane gazeteci denen elemanlar yerel gazetelerde basin karti alip gazetecilikle uzaktan yakinda alakasi olmayan tipler. genelde orgut uyesi falanlar. Faydali bilgi sagolun.

Türkiye'de kaç gazete, kaç kanal var? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kaç KAloriye ihtiyacınız var

Kaç KAloriye ihtiyacınız var

Hemen hepimiz kilomuzu korumanın aldığımız enerji ile tükettiğimiz enerji arasındaki dengeye bağlı olduğunu biliriz. Aldığımız enerji tükettiğimizden fazla ise kilomuz artar, az ise kilomuz azalır. Peki mevcut kilomuzu korumamız için gerekli enerjini kaç kalori olduğunu nasıl hesaplayabiliriz? Vücudumuzun harcadığı enerjiyi belirleyen üç temel faktör vardır: Bazal metabolizma hızımız, aktivite...
  2. dünyada kaç mimar var?

dünyada kaç mimar var?

sizce söleyin
  3. kaç tane ojeniz var?

kaç tane ojeniz var?

ilk ben başliyim 18 tane var ve daha da artacak peki ya sizin kaç tane ojeniz var?
  4. Kaç tip diyabet vardır?

Kaç tip diyabet vardır?

Diyabetli hasta sayısı özellikle gelişmekte olan ülkelerde gittikçe artmaktadır. Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun (IDF) verilerine göre dünyada 200 milyona yakın diyabetli kişi yaşamaktadır. Bu sayı 2025 yılında 336 milyona ulaşacaktır. Son yıllarda yapılan çalışmalarda ülkemizde 2.850.000 diyabetli olduğu ve yaklaşık 2.650.000 kişinin de ileriki yıllarda diyabetli olacağı ortaya...

Sayfayı Paylaş