gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

türkiyede kadınlar ilk olarak hangi hakkı kazanmışlardır.

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kadın sitesi olarak size sormak istiyorum acaba Türkiye'de kadınlar ilk olarak hangi hakkı kazanmışlardır bilginiz varsa paylaşın benile lütfeeeen.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte kadınların kamusal alana girmesini sağlayan yasal ve yapısal reformlar hızlandı. Tevhid-i Tedrisat Kanunu'nun 3 mart 1924'te çıkarılmasıyla tüm eğitim kurumları Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlanırken, kızlar da erkeklerle eşit haklarla eğitim görmeye başladı.

Ayrıntılı bilgi için forumumuzda bulunan Türkiye Kadın Hakları Kronolojisi adlı konumuzu inceleyebilirsiniz :)

türkiyede kadınlar ilk olarak hangi hakkı kazanmışlardır. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ilklerin kadınları

ilklerin kadınları

İlk alfabenin yazarı: Melahat Uğurkan İlk avukat: Süreyya Ağaoğlu İlk bakan: Prof. Dr. Türkan Akyol İlk başbakan: Prof. Dr. Tansu Çiller İlk belediye başkanı: Müfide İlhan İlk büyükelçi: Filiz Dinçmen İlk Danıştay Başkanı: Füruzan İkincioğulları İlk Danıştay üyesi: Şükran Esmerer . İlk Adalet Müfettişi ve Adalet Başmüfettişi Nazmiye Kılıç İlk diş hekimi: Ferdane Bozdoğan Erberk...
  2. türkiyenin ilk hacker'i

türkiyenin ilk hacker'i

türkiyedeki hackerler O, Türkiye’nin ilk hacker’ı. En karmaşık sistemlere rahatça giriyor. Çıkarken de imzasını atıyor: TAMER ŞAHİN Adı: Tamer Şahin Doğum yılı: 1981 Mesleği: Sistem güvenliği uzmanı Hobisi: Hackerlık Eğitimi: İzmir Atatürk Ticaret Lisesi mezunu Bildiği diller: İnternet İngilizcesi Kazancı: İş başına 3500 dolar yani 4 milyar 7250 milyon lira Hack’lediği yerler:...
  3. Türkiyenin İlk Üniversitesi Hangisidir

Türkiyenin İlk Üniversitesi Hangisidir

Türkiyenin İlk Üniversitesi Hangisidir kim biliyor lütfen yazın.
  4. türkiyedeki ilk kütüphaneler

türkiyedeki ilk kütüphaneler

türkiyedeki ilk kütüpaneler kaç tane,adları ne,hangi ,şehirlerde
  5. 8 mart dünya kadınlar günü ilk olarak hangi yıl kutlanmaya başladı

8 mart dünya kadınlar günü ilk olarak hangi yıl kutlanmaya başladı

Selamlar.Yarın dünya kadınlar günü.Merak ettiğim bu gün ilk olarak hangi yıl kutlanmaya başladı?

Sayfayı Paylaş