gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Türkiye'de yaşanacak şehirler

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

nem oranı en yüksek şehir yaşanacak şehirler türkiyede yaşanacak yerler illerin nem oranları oranı en az şehir Ülkemizin her bir köşesi cennet deriz ama uzmanlara ve araştırmalara göre yaşamaya değer ön plana çıkan bazı iller var bu iller hakkında ve bu illerde neden yaşamanız daha avantajlı konusunda ki bilgileri aktarıyorum [​IMG]
    1- ANKARA
    Başkent ekonomi sağlık ve eğitim altyapısı en gelişmiş il. Sanatla ilgili aktivitelerde ikinci sırada. Ekonomik olarak güçlü araç yoğunluğu İstanbul’dan daha yüksek. Kişi başına düşen kamu yatırımında İstanbul’la başabaş mevduatta İstanbul’un önünde. Hava kalitesi orta düzeyde trafiği İstanbul’dan kötü durumda. Suç oranı çok yüksek değil.

2- ESKİŞEHİR
    Okur-yazar oranı en yüksek üçüncü il olan Eskişehir’de en dikkat çekici olan sanata olan ilgi. Şehir sinema izleyici sıralamasında beşinci sırada ve kentte yeni sinema ve tiyatro sahnelerine ihtiyaç var. Zengin bir kent suç ve trafik dışında tüm verileri iyi görünüyor. Belediyecilikte son beş yılda önemli adımlar atan kent iki basamak yükselerek ikinci sıraya yerleşti.

3- İSTANBUL
    Türkiye’nin en pahalı kenti ve ülkedeki toplam banka mevduatının yüzde 45.6’sına sahip. Suç oranı sanıldığı gibi yüksek değil. Hava kalitesi açısından ilk 10 şehir arasında ve üç yetişkinden biri araç sahibi. İşsizlik Ankara ve İzmir’e göre daha az.

4- ANTALYA
    Türkiye’de nüfusa oranla en çok araç Antalya’da. İki yetişkinden birine otomobil düşüyor buna rağmen trafiği kötü değil. Turizmin gözdesi ekonomik parametrelere göre gayet iyi sırada ancak kişi başına vergide ilk 10’da yok. Hava kalitesi en yüksek ikinci il. Opera ve baleye olan ilgide ise üçüncü il konumunda.

5- TRABZON
    Trabzon’da eğitim verileri orta düzeyde. Yalnız acilen anaokulu öğretmenine ihtiyacı var. Anaokulu öğretmeni açığının en yüksek olduğu ikinci il. Kent kilometrekare başına en uzun asfalt yola sahip. Buna rağmen trafiği kötü. Sinemaya ilgi sıralamasında Türkiye’nin dördüncü ili. Kent hayatındaki ve ekonomik verilerindeki gelişimle ön plana çıkıyor.

6- EDİRNE
    Edirne’de can sıkıcı tek şey suç oranı. 2007’de cezaevine giren kişi sayısı bin 414’tü. Bu sayı nüfusa oranlandığında Edirne’yi suç oranı en yüksek ikinci il yapıyor. Eğitim ve sağlık altyapısında ilk 5 kentten biri olması en büyük avantajı. Hava kalitesi kötü orman alanı az. En çok vergi veren iller arasında 19’uncu sırada.

7- ISPARTA
    Kent özellikle eğitim ve sağlık altyapısının iyiliğiyle öne çıkıyor. Trafiği rahat eğitim düzeyi Türkiye ortalamasının üstünde. Sinemaya ilgi iyi ama tiyatroya ilgi konusunda aynı şeyi söylemek mümkün değil. Hava kalitesini iyileştirirse listede daha da yükseleceği kesin. En çok vergi veren iller sıralamasında 19’uncu sırada yer alıyor.

8- İZMİR
    İzmir’in kişi başına mevduatta üçüncü sırada olduğuna aldanmayın mevduat tutarı İstanbul’un yarısı kadar bile değil. Kişi başına kamu yatırımında da İstanbul’un yarısını ancak alıyor. Yine de ekonomik parametreleri iyi. En çok hane elektriğini İzmirliler tüketiyor. 10 yetişkinden biri üniversite mezunu suç ciddi problem.

9- ARTVİN
    Artvin kişi başına kamu harcamasında Türkiye’nin lideri. Devlet geçen yıl her Artvinli’ye 1710 lira yatırım yaptı. Ekonomik verileri Türkiye ortalamasının biraz üzerinde olan Artvin’de işsizlik oranı da çok düşük. Kentin tek problemi pahalı olması gibi görünüyor.

10- KIRKLARELİ
    Türkiye’nin en iyi eğitim altyapısına sahip ikinci ili olan Kırklareli aynı zamanda anaokulu öğretmeninin en yoğun olduğu yer. Okur-yazar oranında ikinci sıradaki kent sanat etkinliklerine çok duyarlı. Öyle ki Türkiye’de tiyatroya ilginin en yoğun olduğu kent konumunda. Ulaşım imkanlarının karayoluyla sınırlı olması dışında kentin önemli bir problemi yok.

2. tuğba88

tuğba88 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    konyayı tek geçerim...

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    izmir,ankara iistanbuldann sıkıldım :D

4. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
  5. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    4- ANTALYA Türkiye’de nüfusa oranla en çok araç Antalya’da. İki yetişkinden birine otomobil düşüyor buna rağmen trafiği kötü değil. Turizmin gözdesi ekonomik parametrelere göre gayet iyi sırada ancak kişi başına vergide ilk 10’da yok. Hava kalitesi en yüksek ikinci il. Opera ve baleye olan ilgide ise üçüncü il konumunda.

Muhteşem bir şehir
    Atatürk 'ün de dediği gibi
    ''Hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel şehridir...'

6. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

1- ANKARA
    Başkent ekonomi sağlık ve eğitim altyapısı en gelişmiş il. Sanatla ilgili aktivitelerde ikinci sırada. Ekonomik olarak güçlü araç yoğunluğu İstanbul’dan daha yüksek. Kişi başına düşen kamu yatırımında İstanbul’la başabaş mevduatta İstanbul’un önünde. Hava kalitesi orta düzeyde trafiği İstanbul’dan kötü durumda. Suç oranı çok yüksek değil.

elbette ankara....eeee başkent ..... :D

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

evet o da olsaydı ii olurdu. :)

Türkiye'de yaşanacak şehirler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kıyemette neler yaşanacak

Kıyemette neler yaşanacak

kıyamet öncesi olaylar! 1- Kıyametten önce öyle bir devir gelecek ki, dinini koruyan kimse avucunda ateş tutan kimse gibi olacaktır!.. 2- Kıyamet kopmadan önce dünyada sınırsız zevku safayı sorumsuz kimseler sürecektir. 3- Ahir zamanda ibadet edenlerin çoğu bilgisiz mümin, ibadet etmeyenlerin çoğu da itikatsız bilgin olacaktır. 4- Kıyamet kopmadan önce idareciler çoğalacak, fakat...
  2. Şehir

rüyada şehir değiştirmek rüyada ülke değiştirmek din Rüyada garip bir şehir görmek, taşınacağınız veya yaşam tarzınızı değiştireceğiniz anlamına gelir. Temiz ve bakımlı bir şehir insanın gelceğinin parlak olduğunu gösterir.Rüyada tanimadigi bir sehirde bulundugunuzu görmek ve orada yabanci oldugu için her seyi yadirgadigini anlamak, çok kötü sürprizlerle karsilasacagina isarettir. Girdigi...
  3. Türkiye'de Emekliler Şehir Dışına Çıkamıyor

Türkiye'de Emekliler Şehir Dışına Çıkamıyor

Türkiye İşçi Emeklileri Derneğinin (TİED) yaptığı bir araştırmaya göre, emekliler yaşadıkları kentin dışına çıkamıyor. Dernek, aralarında İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, Zonguldak, Karabük, Ankara, Konya, Antalya, Mersin, Gaziantep, Sivas, Trabzon, Rize, Malatya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Erzurum, Iğdır ve Van'ın bulunduğu 47 ilde 4 bin 362 emeklinin katılımıyla “Türkiye Emekli Profili...
  4. Türkiye'de hangi şehirlerde yaşanmaz?

Türkiye'de hangi şehirlerde yaşanmaz?

Türkiye'de hangi şehirler yaşamaya elverişli değildir?Ve hangi şehirlerde yaşanmaz gibi sorularınızın yanıtlarını araştırmalara göre aktarıyorum 72 MARDİN Muhteşem mimarisi ve turizm potansiyeline rağmen yoksulluğu bir türlü kıramadı. Rakamlar olumlu şeyler söylemiyor. Konutlarda en az elektrik tüketimi bu kentte. İşsizliğin en yoğun olduğu dört kentten biri. En olumlu tarafı suç oranının...
  5. Survivor'da Bir İlk Yaşanacak!

Survivor'da Bir İlk Yaşanacak!

survivor 2014, 2014 survivor, 2014 survivor final Sevgili melekler, Star TV ekranlarında haftalarda büyük bir heyecanın yaşandığı Survivor artık final haftasında. Ekranların sevilen yarışma programı Survivor bir ilki gerçekleştirecek ve final haftasında 6 bölüm peşpeşe yayınlanacak...

Sayfayı Paylaş