gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Türkiye'den domuz gribinden ilk ölüm

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

Meleklerim bir domuz gribidir gidiyordu... Şurda görüldü burda görüldü derken... Türkiye ilk ölüm haberini aldı :( Sağlık bakanlğının açıklamasına bakarak bir kişinin domuz gribnden öldüğü bildirildi.. Vatandaşımız önlemini almadıkca bir çok kişininde ölümünün neden olacağı gözüküyor.. Meleklerim yayınlanan tedbirlere göz atalımve uygulamaya koyalım.. Hepinize sağlıklı günler diliyorum... [​IMG] Sağlık Bakanlığı, Ankara'da Bir Kişinin H1n1 Virüsünden Öldüğünü Bildirdi.

Sağlık Bakanlığı, Ankara'da bir kişinin H1N1 virüsünden öldüğünü bildirdi. Bakanlık, bu kişinin H1N1 virüsünden Türkiye'de yaşamını yitiren ilk kişi olduğunu açıkladı.
    Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

''Pnömoni (zatürre) teşhisiyle Ankara'daki bir hastanemizde takip ve tedavisi sürdürülen 29 yaşındaki bir vatandaşımız, gelişen ani solunum yetmezliği sebebiyle maalesef hayatını kaybetmiştir. Alınan numunelerde pandemik A(H1N1) virüsü tespit edilmiştir. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan bu vaka, ülkemizde pandemik A(H1N1) sebebiyle kaybettiğimiz ilk kişidir.''

Açıklamada, bu akşam saat 20.00 itibariyle Türkiye'de pandemik A(H1N1) toplam vaka sayısının 958'e ulaştığı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
    ''Vatandaşlarımızın korunma tedbirlerine özenle riayet etmesi, grip belirtileri olan çocukların okul ve dershaneye gönderilmemesi, hastalık belirtisi olanların evlerinde istirahat etmeleri gerekmektedir.
    Ancak genel durumda kötüleşme, solunum güçlüğü, göğüs ağrısı, nefes darlığı, bilinç bulanıklığı, 5 günden fazla süren ateş, ciddi ve sürekli kusması olan vakaların beklemeden doktora müracaatları büyük önem taşımaktadır.''

2. BİTTERİM

BİTTERİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok üzüldüm bende duyduğumda Allah rahmet eylesin tekrar bilgilendirdiğin için teşekkürler

Türkiye'den domuz gribinden ilk ölüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. domuz gribi

domuz gribi

bugünlerin en önemli konularından bir tanesi domuz gribi ve domuz gribi aşısı olduğunu hepimiz biliyoruz meleklerim...malesef bu hastalık türkiyemizin çoğu il ve ilçesinde de saptanmıştır..domuz gribi aşısı konusunda çeşitli söylentiler var..siz ne düşünüyorsunuz bu konuda??aşıyı yaptırır mısınız??paylaşımlarınızı bekliyoruz... teşekkürler
  2. domuz gribinde bi ölüm daha

domuz gribinde bi ölüm daha

Üniversite öğrenimi gördüğü İstanbul'dan Manisa'nın Salihli ilçesine gelen 28 yaşındaki Yusuf Demirtaş rahatsızlanması üzerine önce Salihli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Demirtaş, burada durumunun ağırlaşması üzerine Manisa Devlet Hastanesi'ne sevkedildi. Domuz gribi şüphesiyle yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Demirtaş, tüm müdahalelere rağmen akşam saatlerinde hayatını kaybetti....
  3. Domuz Gribi

Domuz Gribi

Merhaba arkadaşlar,bana gelen bir maili sizinle paylaşmaka istedim.. > > DOMUZ GRİBİ 'nden korunmanın basit yolları‏ > > > > Dr.Vinay Goyal: Yoğun bakım ve Tiroit > > uzmanıdır. MBBS, DRM DNB. / 20 yıldan fazla klinik > > tecrübesi vardır. > > > > Mikrobun vücuda giriş noktaları yalnızca burun > > delikleri, ağız ve boğaz yoluyla olmaktadır....
  4. Domuz gribi

Domuz gribi

Herkese merhaba, arkadaşlar ben domuz gribine fena halde kafayı taktım.Çocuklarıma hergün elma-havuç suyu sıkıyorum ve ceviz-badem-fındık yedirmeye gayret ediyorum.Kırmızı et ve bakliyatta çok önemli bağışıklık sistemi için diye söyleniyor,sofradan eksik etmemeye çalışıyorum.sizlerlede paylaşmak istedim.Aman dikkat..........
  5. 2010'un ilk hiti Oğuzhan Koç domuz gribi ol inşallah

2010'un ilk hiti Oğuzhan Koç domuz gribi ol inşallah

domuz gribi ol inşallah notaları domuz gribi ol inşallah akor tab şarkısının notaları şarkısı "Çok Güzel Hareketler Bunlar" oldu. Ekipten Oğuzhan Koç'un yazdığı "Domuz Gribi Ol İnşallah" şarkısı ise 2010'un ilk hiti oldu. BİNLERCE KİŞİ PAYLAŞTI İlginç sözleriyle bitmiş bir aşkı güncel olaylarla yad eden şarkının esprili sözlerinin yanı sıra melodisi de beğeni topladı....

Sayfayı Paylaş