gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Türkiyenin İlk Üniversitesi Hangisidir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Türkiyenin İlk Üniversitesi Hangisidir kim biliyor lütfen yazın.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Türkiyenin İlk Üniversitesi İstanbul Üniversitesidir...Eski adı ise Darülfunun dur...
    18 Kasım 1833'de Türkiye'nin ilk ve tek üniversitesi olarak öğrenim hayatına başlamış olan kurum, Osmanlı İmparatorluğu'ndaki ilk Avrupa tarzı üniversite olarak kabul edilen Darülfünun'un doğrudan devamıdır. Ayrıca İstanbul'u fethinin ertesi günü 30 Mayıs 1453'te Fatih Sultan Mehmet'in emriyle kurulan Sahn-ı Seman medreselerinin devamı kabul edilir. Bugünkü hali 1933'te kurulmuştur.

Türkiyenin İlk Üniversitesi Hangisidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyada ilk ışıklı bordürler Türkiyeden

Dünyada ilk ışıklı bordürler Türkiyeden

İç mimarlar ve dekorasyonla uğraşanlar, sizler için tasarladık…Dünya'da ilk kez lüks projeler için hazırlanan çok amaçlı dekoratif ışıklı bordürler , ışıklı havuz tutamakları ve ışıklı aynalar Showlights'ın özel tasarımlarıdır. Lüks konutlar, kapalı otoparklar, otel lobileri, restaurantlar, havuzlar, cafe barlar, koridorlar, özel odalar, vs... için projeye özel üretilen ışıklı bordürlerimiz ve...
  2. türkiyenin ilk hacker'i

türkiyenin ilk hacker'i

türkiyedeki hackerler O, Türkiye’nin ilk hacker’ı. En karmaşık sistemlere rahatça giriyor. Çıkarken de imzasını atıyor: TAMER ŞAHİN Adı: Tamer Şahin Doğum yılı: 1981 Mesleği: Sistem güvenliği uzmanı Hobisi: Hackerlık Eğitimi: İzmir Atatürk Ticaret Lisesi mezunu Bildiği diller: İnternet İngilizcesi Kazancı: İş başına 3500 dolar yani 4 milyar 7250 milyon lira Hack’lediği yerler:...
  3. Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir

Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir

Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir bilenler parmak kaldırmasın yazsın diyor ve şimdiden yazanlara teşekkürlerimi sunuyorum :)
  4. türkiyedeki ilk kütüphaneler

türkiyedeki ilk kütüphaneler

türkiyedeki ilk kütüpaneler kaç tane,adları ne,hangi ,şehirlerde
  5. Türkiyenin en büyük yayınevi hangisi acaba

Türkiyenin en büyük yayınevi hangisi acaba

Merhaba melekler, ben ülkemizin en büyük yayınevi hangisi merak ediyorum.Amatörce yazılarım var ve kitap haline getirmek istiyorum bunun için Türkiyenin en büyük yayınevi hangisi öğrenmem lazım.Umarım şans benden yana olur..

Sayfayı Paylaş