gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Türkiyenin yüzölçümü

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

türkiyenin yüzölçümü, kaçtır, ne kadar, nedir diye merak eden arkadaşlar tüm bilgiler burda.

Türkiye'nin yüzölçümü hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bu yazımızda sizlere sunuyoruz Melek'ler.

Türkiye'nin gerçek yüzölçümü 814.578 km2 dir.lzdüşüm alanı ise 779.452 km2 dir. Türkiye'ye ait bu iki yüzölçüm değeri arasındaki farkın büyüklüğü arazinin dağlık ve engebeli olmasından kaynaklanır. Türkiye, İran dışındaki diğer komşularından daha geniş bir alana sahiptir. Ülkemizin komşuları ile olan kara sınırlarının uzunlukları da şöyledir.

Sınırlarımızın Uzunluğu
    Suriye 877
    İran 454
    Irak 331
    Ermenistan 316
    Gürcistan 276
    Yunanistan 212
    Bulgaristan 269
    Nahcivan 18
    Toplam 2753 km. dir.

Kıyılarımızın Uzunluğu
    Ege Denizi 2805
    Karadeniz 1695
    Akdeniz 1577
    Marmara ve Boğazlar 1189 ,
    Adalar 1067 ,
    toplam 8333 km.'dir.

Sınır Kapıları
    Yunanistan (İpsala, Uzunköprü, Karaağaç)
    Bulgaristan (Kapıkule, Pazarkule, Karaağaç,
    Suriye (Cilvegözü, Nusaybin, Ceylanpınar, Öncüpınar, Mürşitpınar, Islahiye, Şenyurt, Çobanbey)
    Irak (Habur)
    İran (Esendere, Gürbulak)
    Gürcistan (Sarp Sınır Kapısı),
    Ermenistan(Akkaya),
    Nahcıvan (Türkgözü)

Türkiyenin yüzölçümü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkiyeden

Türkiyeden

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Türkiyem:)))

Türkiyem:)))

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. ***türkiyeme***

***türkiyeme***

Türkiye’me… Nerden baslasam… nasil baslasam… bilmiyorum… Icim icime sigmiyor seni düsündügümde… Her an isyan ediyorum senden uzak kalislarima.. Senden uzak hergün büyüyor icimdeki sizi Seninle olsam daha iyi olurmu.. Olur.. eminim.. cünkü sen varsin.. Cennet kokun saracak bedenimi.. Her sene sardigi gibi Ama beni yikan.. o gidislerim.. Seni mecbur terkedisilerim.. senden ayriliga mahkum eden...
  4. türkiyem insanı......

türkiyem insanı......

5. ''Türkiyem Türkiyem Cennetim'' Notaları

''Türkiyem Türkiyem Cennetim'' Notaları

türkiyem türkiyem cennetim, şarkısı, notaları, müşerref akay, rast marş, nedir, ile ilgili bilgiler burada melekler 80li yıllarda Müşerref (Akay) Tezcan tarafından seslendirilen ve çok beğenilen ''Türkiyem'' marşının notalarını paylaşıyoruz melekler :)

Sayfayı Paylaş