gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Turna

Konu, 'Ş-T' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Bu kuşu görmek güçsüz, zayıf bir adama; toplu hareket etmeyi ve şirket kurmayı sevin kavme, bu kuşu almak kötü ahlaklı insanlarla dostluk kurmaya, usaklara yolculuk yapmaya yahut gurbetten dönmeye, Yerlşim alanlarında çok turna görmek şiddetli kışa, Bu kkuşun eti ve tüyü yoksul için mala delalet eder.Rüyada turna görmek, kuvvetsiz fakir bir adamdir. Rüyada bir tuma aldigini gören kimse kötü ahlakli bir kavimle akraba olarak yakinlik kazanir. Turna, toplanmayi ve sirket kurmayi seven bir takim insana isarettir. Rüyada tuma gören kimse uzak bir yere yolculuga çikar. Misafir ise salimen vatanina döner. Tumalarin bir sehrin etrafinda uçtuklanm görse, o sene fazla soguk olur ve güç yetmiyecek derecede sel gelir. Rüyada tumanin etini yese hirsiz bir kimseden veya hizmetçiden menfaat elde eder. Bir kimse turnalarin kis gününde bir yere toplandiklarim görse, hirsiz ve muhariplerin cemiyetine, soguga ve havanin kötü olusuna isarettir. Tumalarin daginik görülmesi, onlan gören ve yolculuk yapmak isteyen veya yolculukta bulunan ya da evlenmek isteyen kimse için, hayra isarettir. Bu rüya evlat isteyen kimse için de, hayra isarettir. Rüyada tumaya binen kimse, fakir olur. Rüyada kedisinin turna oldugunu gören kimse, reislik ve mala erisir. Tumanin eti ve tüyü fakir bir kimse tarafindan elde edecegi mala isarettir.

Turna konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nurettin Rençber - Gidin Turnalar

Nurettin Rençber - Gidin Turnalar

nurettin rençber turnalar Aşkın aydınlığı gül yüzünde Diyardan diyara gidin turnalar Bir avuç gökyüzü gül telinize Doğru bizim ele gidin turnalar Turnalar turnalar gidin turnalar Gönülden gönüle konun turnalar Turnalar turnalar gidin turnalar Yareden yareye konun turnalar Eşinden ayrılmış ceylan misali Dört bir yandan esen rüzgar misali Irmaklar dereler çaylar misali Doğru...
  2. Zerrin Özer - Allı Turnam

Zerrin Özer - Allı Turnam

Allı turnam ne gezersin havada Allı turnam ne gezersin havada Kanadın kırıldı kolum Gülüm gülüm kırıldı kolum Tutmuyor elim turnalar hey Ay gülüm gülüm kırıldı kolum Tutmuyor elim turnalar hey Eğer bizi sualeden olursa Eğer bizi sualeden olursa Şeker söyle kaymak söyle bal söyle Gülüm gülüm kırıldı kolum Tutmuyor elim turnalar hey Baharı hissedemediğim Kaygımı salamadığım dünyam Yorgun...
  3. Alişan - Turnam

Alişan - Turnam

alişan çekerim turnam sineye çekerim turnam sineye alişan başım darda benim gitme Turnam başım darda benim şu garip diyarda benim Bir sevenim var mı bilmem gözden ıraklarda benim Gözden ıraklarda benim Çekerim derdi sineye derdi sineye Bu yıl bize gülmek haram belki seneye Başım öne eğdirdiler yüzüm yere değdirdiler Saçıma kar yağdırdılar yaz ile baharda benim Yaz ile baharda benim
  4. Yavuz Bingöl - Turnam

Yavuz Bingöl - Turnam

yavuz bingöl turnam başım darda benim yavuz bingöl gitme turnam gitme cekerim sineye sözleri Turnam başım darda benim Şu yaban diyarda benim Bir sevenim var mı bilmem Burdan uzaklarda benim Çekelim turnam sineye Derdi sineye Bu yıl bize gülmek haram Belki seneye Başım öne eğdirdiler Yüzüm yere değdirdiler Saçıma kar yağdırdılar Yaz ile baharda benim
  5. Turnalar İlahisi

Turnalar İlahisi

turnalar ilahisi bir çift turna gördüm kabe yolunda seversen mevlayı kalma yolarda bizi bekleyen var kabe yolunda muhammede dogru uçun turnalar akar aşıkların gözünün yaşı ah etikçe eritir dagları taşı dag ile taşı kudusu şerifte mualla taşı orayı ziyaret edin turnalar peygambere selam sunun turnalar

Sayfayı Paylaş