Turp suyu saçları haftada 2 cm uzatıyor

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye

turp saçı uzatırmı turp saç uzatır mı suyu suyu saç uzatır mı saçı Kuaföre gidip ''saçımın uçlarından aldırcam''diyerek o sandalyeye oturup uçlarıyla beraber saçlarının tümü giden meleklerim.Bu durum hemen hemen her kadının başına geliyor.Ya diyoruz ki uçlarından alın.Ama bir bakıyoruz komple saçı kesmiş.Resmen bir meruk çıkarı o kestiği saçtan.Bence kuaförün cimrisi makbul tabi saç kesimi konusunda:D:D:Dİşte o kesim kesim kesilen uzamak bilmeyen saçlarınız için bir bitkisel çözüm:)

Saçlarınız cansız, yıpranmış ve kısalmış durumda mı? Peki saçlarınızı haftada 2 cm uzatabileceğiniz ve saçlarınızın kuvvetleneceği bir formül biliyoruz desek? Bir çok bayanın deneyip yararlarını aldığı formül şöyle,
    Manavdan fazla iri olmayan bir tane turp alıyoruz.
    Turbu rendeliyoruz 4 bardak suyla birlikte tenceremize koyuyoruz.
    Kaynamaya bırakıyoruz yaklaşık 20 dakika kaynadıktan sonra ocağımızı kapatıyoruz.
    Turpların posasını süzüyoruz ve suyu soğuması için bir kaba koyuyoruz.
    Turp suyumuz soğuduktan sonra kullanacağımız kadar kısımını ayırıp içine bir yumurta sarısı ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı koyuyoruz. (Kalanını daha sonra kullanmak için bir kavanoza koyabilirsiniz ömrü yaklaşık 3 gündür) Saçımıza karışımı masajla yediriyoruz.
    Ardından streç film ile sardığımız saçımızı 1 vaktiniz varsa 2 saat sarılı şekilde bekletiyoruz.
    Daha sonra ılık hatta soğuğa yakın suyla saçlarımızı durulayıp şampuan ve kremimizi sürüyoruz.
    Burada dikkat etmemiz gereken hem saçımızı yıkadığımız hem de saçımıza sürdüğümüz karışımların sularının soğuk olması. Aksi taktirde bildiğiniz gibi yumurta çabuk pişen bir yiyecektir. Başınıza pişmiş yumurta sürmenizi istemem.
    Bu karışımı haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Meleklerim umarım işinizi görür ve istediğiniz saç uzunluğuna kavuşursunuz.Hadi kolay gelsin:)

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

haftada 2 cm uzatırmı

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben bu karışımı denedim.ilk turpları kaynatırken biraz çok koktu ama soğuduktan sonra koku geçti yumurta ve zeytinyağını da ekledim insallah güzel olur valla haftada 2 cm diyor ama insallah uzar :)

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

haftada 1 cm uzadı benımkı

5. cücük

cücük Forum Okuru

haftaya deneyecegim, sen kendin denedinmi? Aranizda deneyen varmi meleklerim?

6. turp

turp Forum Okuru

Kırmızı ya da siyah turp fark eder mi?

7. Caneeee

Caneeee Forum Okuru

Ben bu formu yeni gördüm tecrübemi paylasıyım istedim. turp suyu gerçekten daha ikinci uygulayısımda etki göstermeye basladı gibi. valla bu gidisle iki cmden fazla uzayacak sanırım. ben haftada gün aşırı iki defa yumurtalı karısımdan yapıyorum üç defada normal turp suyunu saçıma sürüyorum bu ilk haftam bitti uzadı gibi geliyor valla bırakmicam devam edicem bakalım:) birde yumurta kokusu falanda kalmıyor saçta. iki defa sampuanladım geçti iki karısımda zaten zararlı değil ben saça bi zarar vereceğini düsünmüyorum dökülme falanda olmadı bende. bi ay sonunda saçlarım belirgin bi sekilde uzamıssa yine yazarım :) bide ben kırmızı turpla denedim

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

arkadaşlar turpun kabuğunu soymamıza gerek varmı?bilen:)))

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ya bende bir perçem kestirdim beğenmedim şimdi uzasın istiyorum.bunu uygulayacağım fakat bir sorum var haftada ne kaç gün yapıcaz??

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

benim saçlarım belimdeyken erkekmodeli kestirdim. okullar açılana kadar en az küt olmasını istiyorum. bu işe yarar mı?

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

arkadaslar ben saclarıma simdi ilk defa surdum bu kürü umarım ise yarar cunku sacma sapan kısa bır model kestirdim önce hosuma gitti ama simdi hic memnun degilim ve okullarda acılmak uzere saclarımda cok zor uzuyor ise yararsa tekrar yazacagım :))

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebegim benim

arkadaslar ben dün gece denedim 2 saat beklettim ..ama 3 tane turpla yaptim bi sakicasi olurmu :( ins..uzar uzarsa bilgilendirirm..

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hani?

hani bir ay sonra haber veriyodun?

14. GüneşVeAy

GüneşVeAy Aktif Üye

Saçlarım uzasın diye neler denemedimki bunuda deniycem inşallah işe yarar canım sağol

15. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Herşeye maydonoz derler ya sacada turp denesemmi bende

Turp suyu saçları haftada 2 cm uzatıyor konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Meyve ve meyve suyu ömrü uzatıyor ..

gebelikte nar suyu hamilelikte nar suyu hamilelikte greyfurtun zararları greyfurt hamilelere zararlımı zararlı mı Hücrelerin zarar görmesine ve birçok hastalığa yol açan serbest radikallere karşı vücudun en önemli gereksinimi olan antioksidanlar meyve ve meyve suyunda bol miktarda bulunuyor. İSTANBUL - Kayısı da bol miktarda bulunan E vitamini kalp enfarktüsü riskini yüzde 40 azaltır, böylece...
  2. Turp suyu kürü ile saçlar uzuyor

saca turp suyu kara turp saç siyah saç kürü saçlara suyu Saçlarım uzamıyor bakımsız gözüküyor, sarılarım soluk, saçlarım parlamıyor diyorsanız… İşte size turp suyundan gelen mucize. Sadece 1 haftada 2 cm uzayan saçlara sahip olun… Turp suyu: Bir adet siyah turp rendelenir, 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyun ılıması beklenir. Ilıdığında...
  3. 8 haftada 20 cm diyorum ,kime diyorum !!!

bir beden kaç cm 1 beden kaç cm bir santimdir 1 eder Giden kilolar,incelen bir beden bütün fazla kilodan şikayetçi meleklerin hayali değil mi.E benim de hayalim ne yalan söyleyeyim.20 cm incelmek demek en az 2-3 bedene tekabül ediyor ki of of offf :)Süper bişey bu.Nasıl olacağını merak ediyorsanız yazılanlara bir göz atın meleklerim ve imkanınız varsa kesinlikle uygulayın :) 8...
  4. Turp suyu saçı uzatıyor

turp suyu saç uzatma turp suyu ile saç uzatma suyuyla slm melekler.saçlarım kısa diye üzülüyordum ama turp suyu çok iyi geldi. 1 ayda yaklaşık 5,6 cm uzatıyor.tabi saç yapısına göre değişiyor :dp8:
  5. Kemik Suyu Boy Uzatıyor!

kemik suyu, kemik suyunun fayaları, kemik suyunun yararları Sevgili melekler, annelerimizden biliriz, kemik suyunun vücuda ne derece faydalı olduğunu. Hasta olana hemen kemik suyuna çorba yaparız, iyi gelir. Gribal enfeksiyonlarda üşütmelerde çorbamız hep hazırdır. Peki kemik suyunun bambaşka bir soruna daha çare olduğunu biliyor muydunuz? Kemik suyu çorbasında yer alan kıkırdaklarda bulunan...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. saç uzatma yöntemleri turp

,
  2. turp saçı uzatırmı

,
  3. sac kestirmek saci uzatirmi

,
  4. turp suyu ile saç uzatma,
  5. Turp ile saç uzatma,
  6. turp suyuyla saç uzatanlar,
  7. turp suyu saç uzatır mı,