gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Turşunun Üstünün Beyazlamaması İçin Ne yapılmalı?

Konu, 'Mutfak İçin Pratik Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

turşunun üstünün beyazlamaması için, turşunun yüzü neden beyazlar, turşunun beyazlamaması için
    Sevgili melekler, her yemeğin yanında olduğu kadar özellikle de kuru fasülye ve nohut gibi bakliyatların yanına çok yakışan turşularımızın üstü zaman zaman beyazlaşır. Bu beyazlamanın olmaması için ise yapmanız gereken şey çok basit :)
    Turşu kuraraken, kuracağınız kavanozun dibine nohut taneleri koyarsanız yapmış olduğunuz turşu beyazlamaz ve suyu sümüksü bir hal almaz.

turşu-1.jpg

smiley bunu beğendi.
  2. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    ya tıtosum sen bılırsın ben memlekette kayınvalıdemle tursu yaptık getırdım bıdonu ama ne zaman olur ne zaman aca bılırım bılmıyorum kac hafta beklemesı gerek? sen bana yardımcı olurmusun?

Turşunun Üstünün Beyazlamaması İçin Ne yapılmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Keneden Korunmak İçin Neler Yapılmalı?..

Keneden Korunmak İçin Neler Yapılmalı?..

elektrikten korunmak için ne yapmalıyız elektrik çarpmasından korunmak için neler yapmalıyız elektrik çarpmalarından neler elektrikten kazalarından Uzmanlar piknik sezonunun başlaması sebebiyle son günlerde çocuklarda görülen kene ısırması vakalarında artış olduğuna dikkat çekerek ebeveynleri uyarıyor. Dünyada ilk kez 1944 yılında Kırım’da saptanan ve daha sonra 1956 yılında Kongo’da görülen...
  2. Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı

Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı

Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı Sorusuna verilecek cevap aslında bitkilerde geçmektedir kimyasal cilt ürünlerinden uzak durunuz sağlığınızı seviyorsanız Cilt güzelliğide en etkili ürün Yosun Üzüm Çekirdeği Kremi dir heryerde olan ucuz bir çok markanın üretiği ama diğer pek çok pahalı ürünlerden etkilidir denemenizi tavsiye ederim Diyorsanızki Ben kendi çözümümü kendim yaparım aşağıdaki...
  3. Yumurta çatlaması için neler yapılmalı?

Yumurta çatlaması için neler yapılmalı?

Özellikle kısırlık (infertilite) tedavisi göre hastalar tarafından sık sorulan bir sorudur bu. Bu konuda doktor önerisi ve ilaçları dışında hiçbir yöntem denenmemelidir. Bitkisel ilaçlar veya çeşitli isimlerle pazarlanan kürler bu konuda bir fayda sağlamayacağı gibi infertil hastaların çeşitli konularda zarar görmesini de sağlayabilir. Unutulmamalıdır ki bitkilerde hangi maddenin ne kadar...
  4. Gebe kalabilmek için neler yapılmalı?

Gebe kalabilmek için neler yapılmalı?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki 12 ay düzenli ilişkiye rağmen hamilelik oluşmaması (35 yaş üzerinde 6 ayda hamilelik oluşmaması) durumunda kısırlık yani infertilite durumundan söz edilir ve bu durumlarda sadece burada bahsedilen önerileri uygulamak vakit kaybına, bunun sonucu olarak da gerekli tedavilerin zorlaşmasına neden olabilir. Bu nedenle kısırlık (infertilite) durumu olan hastalar...
  5. Turşu sağlık için faydalımı zararlımı ?

Turşu sağlık için faydalımı zararlımı ?

Sofraların vazgeçilmez lezzetlerin den biridir turşu. Sirkeli ve tuzlu suda belli bir sürre bekletildikten sonra , beklenen kıvama gelince tüketilen turşu , biber,lahana,domates, havuç,karnabahar gibi sebzelerden yapılır. Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti olan turşu , genel de yaz sonların da yapılır ve kışın tüketilir. Turşu sebzelerin yukarda belirttiğimiz gibi fermente olmasıdır. Ekşi...

Sayfayı Paylaş