gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Tütsü dumanında kanser tehlikesi

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

[​IMG] ABD'nin Minnesota Üniversitesi Kanser Araştırmaları Merkezi ve Danimarka'nın Statens Serum Enstitüsünün araştırması tütsüyle ilgili bir gerçeği ortaya çıkardı

Uzun süre tütsü dumanına maruz kalmanın kansere yakalanma riskini artırdığı bildirildi. ABD'nin Minnesota Üniversitesi Kanser Araştırmaları Merkezi ve Danimarka'nın Statens Serum Enstitüsünün ortak araştırması, 40 yılı aşkın süredir her gün tütsü yakanların bazı kanser türlerine yakalanma riskinin diğerlerine göre yüzde 70 oranında arttığını ortaya koydu.

Çin'de 61 bin kişinin 2005'e kadar evinde ne kadar sıklıkla tütsü yaktığını araştıran bilim adamları, tütsünün yaydığı dumanla dil, sinüs ve ağız gibi bazı kanser türlerine yakalanma riski arasında bağ olduğunu belirledi.

Araştırmaya imza atanlardan Koh Woon-Puay, "Tütsü dumanına uzun vadede kronik olarak maruz kalmaktan bahsediyoruz. İnsanlara tütsü yakmayı bıraksınlar demiyoruz, dumana maruz kalma süresinin azaltılmasını öneriyoruz" dedi.

alıntı

Tütsü dumanında kanser tehlikesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kablosuz internet tehlikesi

Kablosuz internet tehlikesi

hamilelikte kablosuz internet kullanımı hamilelikte internet zararlımı wireless hamilelik gebelikte kullanımı Araştırmalar Kablosuz internet erişiminin (wireless) şehirlerde kanser riski yarattığını öne sürerken, Türk uzmanlar da çocukların bu sistemden uzak tutulmasını öneriyor.. İngiliz Independent gazetesinde yer alan habere göre kablosuz internet (wi-fi) bağlantıları yüzünden...
  2. tütsüler evinizede peki faydaları?

tütsüler evinizede peki faydaları?

tütsü çeşitleri tütsünün faydaları tütsü faydaları nasıl yakılır neden yakılır hep bir gizem hissetmişimdir tütsülerde eskiyi çagrıştıran bir huzur vermiştir bana. kokusuyla aniden ortamı degiştirir peki ama bu kokuların anlamları faydaları neler merak ettiniz mi? ben ettim dogrusu şimdi bakalım ne neye yararmış Yardley: Sandal ağaçlarının ve limon aromasının muhteşem...
  3. Kurşun-Köz-Tütsü Falları

Kurşun-Köz-Tütsü Falları

Duyduk duymadık demeyin.. Fal çeşitlerine hergün biryenisi daha ekleniyor.. İşte bunlarda onlardan birkaçı... Bu üç teknik de cincilik türüne girer; bakıcı, çağırdığı cinlerden istediği bilgileri alır. Tütsüde de, suda ve aynada olduğu gibi, kişilerin yüzlerinin, vücutlarının belirdiğine, bakıcının bunları gördüğüne inanılır. Kurşunla ve közle bakıcılıktan ise, bu maddelerin, yani köz...
  4. fabrikaa dumanlarının zararları

fabrikaa dumanlarının zararları

fabrika dumanlarının zararları nelerdir ?
  5. kanser

kanser

merhaba ben rukiye. babam akciğer kanseri ve artık son evrsıne geldık butun tdafılerını gördü ve biz babama belli etmesek bile kendisi hersyin farkında psikoljık olarak babam ve annem çok etkileniyorlar biz blalrım olarak sürekli teselli etmeye calışıyoruz ama bızı terslıyor benı kandırıyorsunuz benım durumum hıç iyi degıl gıt gıde kötü oluyorum diyo bizler bu durumda ne yapacagımızı...

Sayfayı Paylaş