gebe
  1. yakamoz10

yakamoz10 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    3

Tuzlu çubuk

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında yakamoz10 tarafından paylaşıldı.

Malzemeler: 1 yumurta sarısı (akını üstüne ) 1çay bardağı süt
    2 çay bardağı sıvı yağ
    yarım paket margarin (yumuşamış)
    8 çay kaşığı toz şeker
    3 çay kaşığı tuz
    1 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya
    aldığı kadar un
    (hamur kulak memesi kıvamında olacak)
    malzemeleri sırası ile bir kapta karıştırıp hamur haline getirin istediğiniz gibi şekilendirip
    yumurta akına batırın sonrada susama batırıp yağlanmış tepsiye dizip fırında kızarınca servis yapın :)

Tuzlu çubuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tuzlu kahve

tuzlu kahve

Kıza bir partide rastlamıştı.. Harika birşeydi. O gün peşinde o kadar delikanlı vardı ki... Partinin sonunda kızı kahve içmeye davet etti. Kız parti boyu dikkatini çekmeyen oğlanın davetine şaşırdı ama tam bir kibarlık gösterisi yaparak kabul etti. Hemen köşedeki şirin kafeye oturdular. Delikanlı öyle heyecanlıydı ki, kalbinin çarpmasından konuşamıyordu. Onun bu hali kızın da huzurunu...
  2. Tuzlu Kurabiye

Tuzlu Kurabiye

Malzemeler 9 Su Bardağı Un 10 gr.Maya 3 Yumurta 100 gr. Krema 6 Kahve Fincanı Margarin 6 Kahve Fincanı Tereyağı 1 Çorba Kaşığı Tuz(tepeleme) Yemeğin Tarifi Geniş bir kapta unu eleyip,havuz şeklinde açın.Unun içersine diğer malzemeleri ilave ederek yoğurun.Hamurunuzu 1 saat dinlenmeye bırakın. Dinlenen hamuru merdane yardımıyla açarak küçük parçalar halinde kesip,dilediğiniz gibi...
  3. Sürme çubuğu

Sürme çubuğu

Rüyada sürme çubugunu görmek, bir çocuk, köle veya elçidir. Bazan deve adimiyla bin adim uzakligindaki bir yolculuga delalet eder ki, bu mesafe ayakla on ikibin adimdan ibarettir. Bazi tabirciler de sürme çubugu görmek, muhasebeciye delalet eder, dediler
  4. Tuzlu kek...

Tuzlu kek...

tuzlu kekler tuzlu kek kek tarifi resimli tarifleri resimli tarifleri Malzemeler: 2 yumurta 1 su bardağı yoğurt 1 su bardağı sıvı yağ 4 orta boy patates 2 adet havuç 2 paket kabartmatozu yarım çay kaşığı karbonat pulbiber, nane, maydanoz, karabiber susam, çörek otu 3 su bardağı un Yapılışı: Patatesleri soyduktan sonra tavla zarı şeklinde doğrayın. Havuçları rendeleyin. Yumurtayı cok az tuzla...
  5. çıtır çubuklar

çıtır çubuklar

Meleklerim;ben bu yapımı kolay kızartma hamurlarıda çok beğendim.Az yenildiği takdirde endişe edilecek birşey olacağınıda zannetmiyorum .Buyurun meleklerim; ÇITIR ÇUBUKLAR işte malzemeler: 250 gr su 5 kaşık erimiş margarin 1 çay kaşığı kadar tuz 1 bardak+4 kaşık un 4 yumurta yapılışı: su ve margarin bir tencerede kaynatılır.sonra unun hepsi bir kesede suya atılır sürekli karıştırılarak...

Sayfayı Paylaş