gebe
  1. Onurlu_Deniz

Onurlu_Deniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

tv nin içindeki ekmek kırıntıları

Konu, 'Yaramaz Çocuklarımız' kısmında Onurlu_Deniz tarafından paylaşıldı.

DEĞİŞİM
    Bir dostum anlatmıştı; Tanıdıklarının evlerinde televizyon arızalanmış. Tamirci gelip TV'nin arkasını açmış ve bir dolu küflenmiş ekmek kırıntısı bulmuş. Tabi kimin yaptığını hemen anlamışlar. Evin dört yaşındaki yaramaz kızı.
    Böyle bir durumda genelde çocuk azarlanır, hatta bazan öfkeli bir tavır ile bir daha bu tür davranışlarda bulunmaması öğütlenir (!).
    Fakat anne öyle yapmamış, çocuğuyla konuşmayı denemiş ve öğrendiklerinden sonra hüngür hüngür ağlamaya başlamış.
    Çocuk ekranda Afrika'daki aç çocukları gördükçe mutfaktan ekmek alıp TV'nin açık bulduğu tek yerinden, arkasındaki ızgaralardan içeri atıyormuş...

2. Şevvall

Şevvall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    böyle çocuklarımızda kaldımı şimdiki çocuklara bakıyorumda ne kadar acımasızlar ama gene onlarıda eğiten bizler değilmiyiz.çok güzeldi canım benim emeğine sağlık

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Emin olun ki; çocuklarımızın aklı bazen biz büyüklerden daha fazla şeye eriyor, canlı sanıyor ızgaraların arasından atarken ekmek kırıntılarını...

Çocuk gibi olmak lazım bazen, belki bir dua belkide yardımla ihtiyacı olanlara göndermek lazım, lazım gelenleri.

Güzeldi teşekkür ediyorum.

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    ayy kıyamma canm benm yaa...

çok merhametli bi çocukmuş...inş değişmez

5. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    çok düşünceliymiş çocuk ya canım insaflıymış

tv nin içindeki ekmek kırıntıları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TV´nin yararlari

TV´nin yararlari

tv nin yararları televizyonun yararları tv televizyonun maddeler halinde madde madde işte size tv nin yararları : -ünlülerin nerde ne zaman ne yaptığını haangisinin haftanın şıkı rüküşü olduğunu kimin evlenip ayrıldığını çiftliklerinde neler yaptıklarını öğreniriz -açık öğretim programlşarı sayesinde hayallerimiz gerçek olur -yayımlanan programlara katılarak şöhrete kucak açarız paraya para...
  2. Bir İç Dökümanının KırıntıLarı

Bir İç Dökümanının KırıntıLarı

Kaybedilmiş öznesiyle zifiri gecelerden mor sabahlara gözlerim açıyor ve evet belki gün doğuyor ama ışığı göremeyecek kadar yorgun gecelere alışmış gözlerim... Bir yanım matem siyahları içinde karalar bağlamış bir yanım ışığa aç zifiri karanlık zindanlarda esir kalmış.. Şimdi bu kentte mor sabahlar doğsa da yüreğim bir damla ışığa yüzlerce yıllık mahkumiyetlerinde aç kalmış olsa da ne çare.....
  3. Yalnızca bir kırıntıydın, içime ilk düştüğünde

Yalnızca bir kırıntıydın, içime ilk düştüğünde

yalnızca bir kırıntıydın içime ilk düştüğünde yalnızca bir kırıntıydın içime düştüğünde sadece . Yalnızca bir kırıntıydı, içime düştüğünde. Bilmediğim bir neden beni alıp götürdüğünde o yerlere, o çocuk beni beklemekteydi. Rüzgarlı bir geceydi. Birilerinin bizim peşimizde olduğu belliydi. O karanlık dünyada tek rehberim o çocuğun eliydi. Ne kadar yaşamışım, ne kadar yaşlanmıştım? Kim...
  4. kabe nin içinin resimleri

kabe nin içinin resimleri

kabedeki melek görüntüleri kabenin ic resimleri kabenin içinin görüntüleri kabedeki melek melekler İslamiyet'ten önce Kabe'de putlar bulunmaktaydı. Mekke'nin fethinde(630) Kabe bu putlardan temizlenmiştir. Hz. Muaviye'nin oğlu Yezid ile Hz. Zübeyr bin Avvam'ın oğlu Abdullah arasında vuku bulan savaşta Kâbe mancınık atışından isabet aldı. Abdullah İbn-i Zübeyr büyük hasar gören Kâbe'yi...

Sayfayı Paylaş