gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113

Ü harfi..

Konu, 'Tıb Sözlüğü' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Ü ÜLSER:Geniş anlamıyla deri ya da mukoza altı dokuları meydanda bırakan kronik yaralardır.
    ÜLSERATİF KOLİT:Kalın barsakla rektumun, kronik iltihabı ve ülserasyonudur.
    ÜREMİ:Kandaki üre oranının normalin üzerinde olması halidir.
    ÜRETER:Böbreklerle idrar torbasını birleştiren, idrarın torbaya ulaşımını sağlayan tüptür.Her iki tarafta birbirinden bağlantısız olarak bulunur.
    ÜRETRA:İdrarın dışarıya atılmasını sağlayan ve ıdrar torbasından sonraki idrar yoluna verilen isim.
    ÜRETRİT:Üretranın iltihabıdır.
    ÜROLOJİ:Kadın ve erkeklerdeki idrar yolları ve üreme sistemleri ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.Bevliye.
    ÜRTİKER:Hassasiyet sonucu ortaya çıkan deri döküntüleri ve kaşıntı ile belirgin bir durumdur.
    ÜRİN:İdrar.
    ÜROGENİTAL:Genital ve idrar yolları sistemi ile ilgili.
    ÜROGRAFİ Damardan kontrast madde verilerek böbrekler,idrar torbası ve idrar yollarının belirli zaman aralıkları ile filmlerinin çekilmesidir.Üriner sistem hakkında teşhis amaçlı yapılan işlemdir.

Son düzenleme: 11 Mart 2008
Ü harfi.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. U-Ü Harfi Rüya Yorumları

U-Ü Harfi Rüya Yorumları

hareketli ü harfi UÇAK: Yakın bir zamanda terfi ve yükseleceğinizin habercisidir. UÇMAK :Yükseklerde, uzayda uçmak, evlilikte sorunlarla karşılaşabileceğinizi haber verir.. Alçakta uçmak ise geçici sıkıntılar demektir. UÇURTMA: Ticarette başarılı olacağınıza işarettir. ULUMAK : Yakında kötü bir haber alacaksınız. UN: Helal mal olarak yorumlanır. UTANMAK : İş hayatında pek...
  2. F harfi..

F harfi..

F FALLOP TÜPLERİ:Her biri yaklaşık 10 ar cm. uzunluğunda, uterusun üst köşelerinden yumurtalıklara kadar uzanan iki borudur. Tuba uterina veya uterus tüpleri de denir. FALLOT’S TETRALOGY:Kalbin doğumsal bir anomalisine verilen isim. FALKS SEREBRİ:Beynin sağ ve sol yarı kürelerini birbirinden ayıran, orağa benzediği için bu isim verilen kalın zar. FAMİLYAL:Irsi, kalıtsal, herediter....
  3. A harfi..

A harfi..

kasık çekmesi baldırda kas yırtılması karın kası yırtılması arka baldır çekmesi A ABDOMEN:Karın,batın. ABORTUS:Çocuk düşürme,düşük. ABSANS:Kısa süreli şuur kaybı. ABSE:Çevre dokulardan kese tarzında doku ile sınırlı içerisi cerahat ile dolu oluşum. ABSORBSİYON:Emilme, örn.sindirim, gıdaların barsaklarda absorbsiyonudur denilebilir. ADRENALİN:Böbreküstü bezlerinin iç kısımları tarafından...
  4. üye

üye

Bir derneğe yahut herhangi bir sosyal amaçlı kuruluşa üye olmak yardımlaşma ve dayanışmaya; gerek hayır üzerine gerek şer üzerine birliktelik sağlamaya, Kendiliğinden gelen üyelik hayra, Muhtarın yahut başka birinin azası olduğunu görmek, birine bir husuusta yardım ve destek veremeye delalet eder.
  5. ........ üyeyim

........ üyeyim

bacılarım bakıyorum da herkez bir yerlere üye facebook , twitter fln ama ben üye değilim siz nereye üyesiniz merak ettim:fırtına::pasi::pasi:

Sayfayı Paylaş