gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

üç kardeş ve hakediş...

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

Arızam 'ım kör sağır dilsizi kadar olmasada kafa kurcalıcak bi soru .. ewet meleklerim sorum şu: Üç kardeş köylerinde fakirlikten canları sıkılır ve düşünüp bir karara varmışlar.yapacakları şey üç kardeşte farklı ülkelere gidip on yıl boyunca çalışıp kazandıklarını getirip bir yerde buluşacaklar ve bu paraları üçe bölecekler.on yıl gecer kardeşler kazandıklarınıda yanlarına alır tam dönecekken mısıra giden kardeş bir sihirli halı görür ve tüm parasıyla onu alır özelliği havada uçabılmesiymiş.fastaki kardeş sihirli bir elma görür ve özelliği elmayı yiyen ölecekken ölmez saglıgına kavusurmuş.elmayı alır .italyadaki kardeş bir dürbün görür tüm parası ile bu dürbünü alır özelliği ise tüm dünyayı göstermesidir. derken kardesler turkıyede bulusur .hepsi ne almışlarsa ortaya koyar bi bakarlar hıc para yok.sadece halı elma ve dürbün..
    ne yapalım dıye düşünürken dürbünü alan söyle bir dünyaya bakar ve cok uzaklarda bir kızın hasta oldugunu görür ve halıya binip bu kızın yanına gidip sıhırlı elmayı yedırırler. kız tabi iyileşir ve kızın babası kızı ıclerınden bırıne verıcenı söler. ama kız okadar güzelmişki kardeşler arasında kargaşa cıkar. kardeşlerden biri bu kızı daha cok hakketmiştir.hadi bakalım bu kızı hangı kardeş haketmiştirr bunu istiyorum melekler???

2. kurabiye79

kurabiye79 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    139
    Ödül Puanları:
    43
    dürbünü olan eğer o görmeseydi halı ve elmaya sahip olan kardeşlerin haberi bile olmayacaktı diye düşünüyorum

3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Bence elmanın sahibi hak eder şunun için ki birinin dürbünü birinin halısı kullanılmış ama buna rağmen ellerindedir oysaki elma bitmiştir bu nedenle kızı elmanın sahibi hak eder :)

4. eminegelin

eminegelin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Dürbün olmasa kizi göremezlerdi,
    elma olmasa, kiz iglesemezdi
    hali olmaza okadar cabuk kizin yanina gidemezlerdi....

en iyisi amcaya söyliyelim, hic birine vermesin kizi :)

(Hayalin cevabi cok mantikli, katiliyorum :) )

bebekyüzlüm bunu beğendi.
  5. uzakbiryerde

uzakbiryerde Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    dürbünle etrafa bakan bence o görmese kimse bakmazdı

6. *AyLinciK

*AyLinciK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    cevap ne ki

üç kardeş ve hakediş... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Canım Ailem’in üç güzel kız kardeşi

Canım Ailem’in üç güzel kız kardeşi

canım ailem oyuncuları isimleri canım ailem oyuncularının isimleri dizi oyuncuları dizisi oyuncularının dizi Şebnem Bozoklu, Ezgi Mola ve Funda Eryiğit... Onlar, ekranların çiçeği burnunda ama şimdiden reyting rekoru kıran dizisi Canım Ailem’in üç kız kardeşini canlandırıyor. Dizide üçünün de ortak noktası aşık oldukları erkekle mutlu bir yuva kurmak. Çok iyi Adana yemekleri yapan, Adana...
  2. Üç Aylar ve Regâip Kandili

Üç Aylar ve Regâip Kandili

Dinî hayatımızda "Üç Aylar'' olarak bilinen feyizli ve bereketli maneviyat mevsimine bir defa daha girmek üzereyiz. 24 Haziran 2009 Çarşamba günü hicri Üç Ayların ilki olan Recep Ayının birinci günü, bu ayın ilk Cuma gecesi olan 25 Haziran 2009 Perşembe akşamı da "Regaib Kandili'' dir. Dinî literatürümüzde “üç aylar” diye bilinen çok feyizli ve bereketli bir manevîyat...
  3. Kardeşim!!!ve Nişanlım

Kardeşim!!!ve Nişanlım

nişanlıma sözler erkek kardeşime sözler Çok asi ve yaramaz bi erkek kardeşim var orta 1. sınıfa gdiyo 12 yaşında.Ve bende nişanlıyım kardeşim nişanlımı hiç istemiyo çok kıskanç evlenmemizi hele düşünmek istemiyo o buraya gelindiğinde garip nişanlıma kaşınma yapmadığını bırakmıyo hakaret ediyo dövüyo kovuyo aklınıza ne gelirse artık o çocuk değil annem babam bunun doğal bişey olduğunu her...
  4. Olsen kardeşler ve stilleri

Olsen kardeşler ve stilleri

Farklı stilleriyle ve kendine özgü stilleriyle Olsen kardeşler...
  5. kardeşim ve onun sınıfı

kardeşim ve onun sınıfı

karderşim sınıfında dışlanıyor malesef. evet onu fazla sevmediğmi biliyorum ama o benm kardeşiim ve ne olursa olsun onun sınıfda dışlanmasını istemiyorum. sınıfında iki kız var sürekli ona kötü davrınıyor ve sınıfta kimse ile konuşmuyor. bugün okuluna gittim o iki kız yaşlarına bakmadan bana bakıp bakıp gülüolar. şimdi 8. sınıf öğrencileri dövsem döverim ama daha sonra sınıfta kardeşime ne...

Sayfayı Paylaş