gebe
  1. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Üç köpeği döve döve depresyona soktular

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

Üç köpeği döve döve depresyona soktular [​IMG]Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Maden, belediye ekiplerince bir hafta önce sokaklardan toplanarak Konya Hayvan Barınağı’na getirilen köpeklerin kendilerini tamamen kapatmış durumda olduklarını ve dış uyarılara cevap vermediklerini söylüyor.

28/07/2008

Konya'da insanlar tarafından "yoğun şiddet" gören, birinin vücudunda 20’ye yakın saçma bulunan üç köpek, yutkunma reflekslerini bile kaybedecek kadar ağır depresyona girince Selçuk Üniversitesi'nde tedaviye alındı

[​IMG]KONYA - Konya’da sokakta şiddet gördüğü belirlenen ve Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi kliniğine getirilen 3 köpek, anti depresan ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılıyor. Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Maden(sağda), belediye ekiplerince bir hafta önce sokaklardan toplanarak Konya Hayvan Barınağı’na getirilen köpeklerden 3’ünün, yaşadıkları problemler nedeniyle Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Kliniğine getirildiğini söyledi.
    Yapılan muayenelerinde her 3 köpekte de depresif bulgular gözlendiğini ve tedavilerine başlandığını anlatan Maden, "Bu köpeklerin kendini tamamen kapatmış durumda olduklarını, dış uyarılara cevap vermediklerini, yutkunma refleksi bile olmadığını tespit ettik. Yani kendilerine eziyet eden insanlara küsüp, tamamen depresyona girmiş köpeklerdi" dedi.
    Bu hayvanların depresyona, yoğun şiddet gördüğü için korkmuş, terk edilmiş ya da özgür ve ilgi gösterilen bir ortamdayken zincirle bağlandıklarını tahmin ettiklerini anlatan Maden, aynı zamanda köpeklerden birinin vücudunda 20’ye yakın saçma tespit ettiklerini, bu durumun hayvanların maruz kaldığı şiddeti net bir şekilde ortaya koyduğunu vurguladı.
    Konya Havyan Barınağı’nda 1500’e yakın köpek bulunduğunu, sokaklardaki binlerce köpeğin de sevgiye ve biraz yiyeceğe ihtiyacı olduğunu dile getiren Maden, "Onları ’kötü, pis’ diyerek taşlayıp dövmek, çocuklara kötü örnek olmak son derece yanlış. Vatandaşları, sokak köpeklerine sahip çıkmaya, onları şiddete karşı koruyama çağırıyoruz" diye konuştu. (aa)

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Üç köpeği döve döve depresyona soktular
    ya çok sinir bozucu.. hayvanları okadar çok seviyorum kii moralim bozuluyor böyle haberleri duyunca..

paylaşım için teşekkürlerr

Üç köpeği döve döve depresyona soktular konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dövün Şu Adamı

Dövün Şu Adamı

Off offf adamı dövemedim ben yaa...:boxing: Sizde deneyin bakalım Fakat dikkatli olun çünkü çok iyi dövüsüyor :caked: http://img147.imageshack.us/img147/4160/166coun3vc.swf
  2. patraonu döv :D

patraonu döv :D

burayı tıklayınız
  3. Ünlüleri Dövünüz

Ünlüleri Dövünüz

Oyunda klavyenin W-A-S-D tuşlarına başarak yumruk atabilirsiniz..Ben nakavtla kazandım...hadi kolay gelsin.. http://80.237.156.97/k/oyun/2005/02/20050201_1_1107209694_h6t2.swf
  4. Tolga karel'i uçakta dövdüler

Tolga karel'i uçakta dövdüler

'YAPRAK DÖKÜMÜ' DİZİSİNİN KÖTÜ ADAMI TOLGA KAREL'İ UÇAKTA DÖVDÜLER... Stutgart'tan İstanbul'a dönüşte THY uçağında başlayan tartışma sonrası Tolga Karel'in feci dayak yediği öğrenildi. Uçakta başlayan kavganın aprona kadar yayıldığı olaylı geccede Karel'in ağlayarak sinir krizi geçirdiği iddia edildi. Uçakta yaşanan tartışma sonrası çıkan kavga polise haber verilirken Karel, önce...
  5. Patlıcan yiyen kızı dövdüm

Patlıcan yiyen kızı dövdüm

işte yeni bir anımla sizlerleyim melekler:D:D şimdi ben çok küçüğümm yaşadığımız yerede yeni taşınmışızzz tahmini10 yaşında olabilirimm bizim burası küçük biyerr ve bundan tee 20 yıl önce hemen hemenn bizim evde avlu hayat tabir edilen var bikızmı topraklı ama şimdi ben bigün avluyu süpürdümm nis gibi tertemzi olduu bizim komşunun kızıdaa evleri 2 katlıydı bizimkide öyleydi müstakil...

Sayfayı Paylaş