gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

üç yaşından daha önce olanları için hatırlamıyoruz?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

Bütün anılarımı hatırlıyorum ama bir üç yaşımdan küçük olanları hatırlamıyorum diyorsanız meleklerim bu paylaştığım bilgi tam sizlere göre.... Acaba niçin üç yaşından küçük deneyimlerimizi hatırlamıyoruz ?? [​IMG]
    üç yaşından daha önce olanları için hatırlamıyoruz?

Bilim adamları geçmiş deneyimlerimizi saklayan hafızamızın beynimizde anıveya öykü şeklinde organize olduğunu ileri sürüyorlar. Üç yaşından küçükler bu şekilde iletişim kurma yeteneğine sahip değiller.Öykü ve anılarını anlatamıyorlar. Yer ve karakter kavramlarını anlamıyorlar. Üç yaşından küçükler düzgün konuşabildikleri,anlayış, seziş ve hafıza yeteneklerine sahip oldukları halde tüm olanları bir bütün olarak şekillendiremiyor, öyküye dönüştüremiyorlar.Hafızamız ne yaptığını ne yapıldığını 3-4 yaşlarında kaydetmeye başlıyor

2. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Hee demek ki benim oğlan büyüdüğünde şu yaşındakileir hatırlamayacak:Döreneğin oyuncak silahını nasıl kırdığımı:D:D
    Sağol canım güzel ve bilgilendirici bir paylaşım emeğine sağlık:)

üç yaşından daha önce olanları için hatırlamıyoruz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. malatya daha önce denizmiş

malatya daha önce denizmiş

450 binden fazla kişiyi barındıran koskoca Malatya ili bundan 5 milyon yıl önce denizmiş... Maden Tetkik ve Arama (MTA) Orta Anadolu 4. Bölge Müdürlüğünün diri fay hatlarına yönelik olarak yürüttüğü çalışmalarda, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ ve Hakkari'nin eski bir denizin açılma ve kapanma bölgesinde yer aldığı belirlendi. MTA Orta Anadolu 4. Bölge Müdürü Yunus Ay, AA...
  2. üç yaşından daha önce olanları niçin hatırlayamıyoruz?

üç yaşından daha önce olanları niçin hatırlayamıyoruz?

Bebekler iki yaşına geldiklerinde artık yürüyebilen, düşünebilen, konuşabilen, akıl yürütebilecek tutarlı davranışlar göstermeye başlayan birer minik insan haline gelirler. Bu yaşta insanların isimlerini bilirler, basit şarkıları ezberleyebilirler hatta bir önceki gün ve bir önceki hafta içinde olanları hatırlayabilirler. Ancak tüm bunları zaman içinde unuturlar. Hafızaları bir iki önemli...
  3. Etlerin Daha Lezzetli Olması İçin Pişirmeden Önce Neler Yapabiliriz?

Etlerin Daha Lezzetli Olması İçin Pişirmeden Önce Neler Yapabiliriz?

Etlerin Daha Lezzetli Olması İçin Pişirmeden Önce Neler Yapabiliriz? MErhaba kızlar mutfakta biraz bilgisizim ama şimdilik diyorum çünkü ben herşeyi detayıyla düşünüp araştırıyorum. Sizden de bu konuda ara sıra yardım alıyorum :) Bu seferde Etlerin Daha Lezzetli Olması İçin Pişirmeden Önce Neler Yapabiliriz? Bu konudada yazarsanız çok tşk ederim.
  4. Daha Lezzetli Et Pişirmek İçin Önce Neler Yapabiliriz?

Daha Lezzetli Et Pişirmek İçin Önce Neler Yapabiliriz?

Etlerin Daha Lezzetli Olması İçin Pişirmeden Önce Neler Yapılmalı Daha Lezzetli Et Pişirmek İçin Önce Neler Yapabiliriz Bir çok ev hanıım bilir ama biz< yinede bilmeyenler ve ev hanımlığında henüz acemilik dönemini yaşayan bayanlar için, bu yazımızda lezzetli et pişirmenin püf noktalarını paylaşıyoruz Melek'ler. Oldukca önemli bir konu etlerin daha yumuşak ve lezzetli olması için...
  5. 4-6 Yaş Çocuğu Olanlar İçin Anket Katılım Daveti

4-6 Yaş Çocuğu Olanlar İçin Anket Katılım Daveti

Merhaba, 4, 5 veya 6 yaşında çocuğu olanlar, oyuncak seçimindeki deneyimlerinizi paylaşarak üniversite öğrencilerinin yaptığı araştırmaya destek olur musunuz? https://docs.google.com/forms/d/112ZIidFlP3ljzeaqWBuWRvYtGhNZU8o_YSHwFzm1tVc/viewform Önyazı: EBEVEYNLERİN OYUNCAK TUTUMLARI Çalışmanın amacı, ebeveynlerin 4-6 yaş grubu çocuklarına oyuncak seçimleriyle bilgi toplamaktır. Çalışmaya...

Sayfayı Paylaş